Zájezd do divadla Radost v Brně

Po dlouhé době jsme se mohli opět vydat na divadelní představení. Pro nás, prvňáčky, to byla úplně první návštěva divadla.

Ve čtvrtek 19. 5. jsme vyrazili do divadla Radost v Brně na představení Pinocchio. Kdo by neznal Pinocchia? Toho zvláštního chlapce, který má od lží dlouhý nos? Pinocchio nechce chodit do školy, nerad poslouchá, nesnese autoritu, nenávidí nespravedlnost… Tentokrát jsme ho však poznali v trošku jiné podobě, než jak ho známe od slavného spisovatele Carla Collodiho, ale i tak se nám příběh velmi líbil a vtáhl nás do děje. 
Protože se jednalo o premiéru, po představení následovala  beseda a děti tak setkaly přímo s ředitelem divadla, paní režisérkou a samotnými herci. Na závěr zajímavého povídání, ve kterém se probíraly otázky, proč asi děti lžou,  proč jsou nepřizpůsobivé, neustále v opozici, co je pravda, co jen iluze,  si děti mohly za odměnu sáhnout na divadelní rekvizity, vyzkoušet si, jak jsou těžké, nasadit si oslí hlavu, či se nechat vyfotografovat se samotným Pinocchiem. Pro děti to byl opravdu velký zážitek.

Nejnovější aktuality