Sportovní odpoledne na Bukovanském mlýně – 30. 9. 2022

V pátek 30. září jsme měli naši první společnou akci – vydali jsme se na Bukovanský mlýn.

Výlet byl pojat jako sportovní seznamovací odpoledne. Linkovým autobusem jsme vyjeli ze Ždánic po 15 hodině, žáci z Lovčic, Nechvalína a Ostrovánek postupně přisedali po cestě. Na místo jsme dorazili o půl čtvrté a jako první jsme měli domluveno, že si zahrajeme minigolf. Tento nenáročný sport byl jako stvořený přímo pro nás, nepotřebovali jsme trénink a ani vynikající fyzickou kondici, při samotné hře jsme se skvěle pobavili a také si popovídali.

Po minigolfu jsme prohlédli celý venkovní areál Bukovanského mlýna, nejvíce se nám líbili výběhy koz a ovcí. Na mlýně chovají kozy plemene Holandská zakrslá, pohladili jsme si je ve velkém kontaktním výběhu.

Dále nás čekala asi kilometr dlouhá cesta do Ostrovánek. Nejprve jsme však vystoupili na malou rozhlednu, která je součástí vstupní brány do aleje českých panovníků. Prohlédli jsme si okolí a pak už jsme sestoupili dolů a vydali se na procházku kolem pískovcových soch. Odpoledne jsme zakončili na dětském hřišti v Ostrovánkách, kde jsme si vyhráli hlavně na houpačkách, lezecké stěně a velké lanové pyramidě.

Náš první společný výlet se vydařil a už teď se všichni těšíme na další!

Nejnovější aktuality