ŠKOLA V PŘÍRODĚ 2023 – VODÁCKÝ KURZ MZŠ ŽDÁNICE

Děti ze 4. a 6. ročníku se v termínu od 15. do 19. května 2023 zúčastnily úspěšného vodáckého kurzu, který se konal ve Veselí nad Lužnicí v kempu Krkavec.

Tento malebný chatový areál je ideálním místem pro vodácké a jim podobné aktivity.

I když počasí nebylo příznivé a bylo opravdu velmi chladné, žáci si s tím dokázali poradit. Přestože nepršelo, teploty na konci května překvapivě připomínaly spíše podzim. Nicméně to neubralo na nadšení a odhodlání našich malých vodáků. Všichni se dokázali přizpůsobit nepříznivým podmínkám a výborně zvládli všechny aktivity. Na řece Nežárce se naučili základy ovládání kánoí, vodáčtí instruktoři vše trpělivě vysvětlovali a byli žákům nápomocni ve všech situacích.

Ráno, aby se děti dostatečně rozehřály a připravily na náročný den, začínalo vždy s rozcvičkou. Po snídani se pak vydávaly na vodu, kde strávily dopoledne plavbou a zdokonalováním svých dovedností. Odpoledne byla opět rezervována pro vodní aktivity, které poskytovaly žákům příležitost pro další zlepšování a upevňování naučeného. Večery na vodáckém kurzu byly plné různých aktivit, pokaždé byla
připravena jiná forma zábavy. Jednou si děti mohly zatancovat na diskotéce, další večer se konal táborák, při kterém se všichni sešli k opékání špekáčků. Nechyběly ani různé sportovní hry a soutěže, které dodaly programu pestrost. Středeční den jsme vyhlásili dnem odpočinku a vypravili jsme se vlakem na výlet do Třeboně.

Přestože byl vodácký kurz fyzicky náročný, sestávající z pádlování, náročných výstupů a přepravování
těžkých lodí po souši, děti ho zvládly s bravurou. Dokázaly se přizpůsobit a využít své síly a vytrvalost, čímž prokázaly svou odolnost a týmového ducha. Kurz tedy našim žákům nabídl nejen možnost rozvoje sportovních dovedností, ale také příležitost k zábavě, týmové spolupráci a poznávání nových věcí. Domů se všichni vrátili nadmíru spokojeni, obohaceni o nové zkušenosti a plni zážitků.
Ing. Romana Kožuská

Nejnovější aktuality