POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO LONDÝNA

Na konci dubna se žáci 8. a 9. ročníků zúčastnili poznávacího zájezdu do Londýna.

Již od brzkých ranních hodin jsme měli nabitý program. Po náročném přesunu autobusem a trajektem do Spojeného Království nás čekal den plný památek, včetně Londýnského Toweru – nejstarší budovy v Londýně, Tower Bridge – symbolu Londýna, katedrály sv. Pavla, křižníku HMS Belfast, pomníku Velkého požáru Londýna i známého náměstí Paiccadily Circuss. Druhého dne jsme si prohlédli sídlo královské rodiny, hrad Windsor – druhý největší obývaný hrad na světě. První i druhý den pobytu nás provázely dešťové kapky. Třetí den pobytu se na nás konečně usmálo sluníčko a to v pravou chvíli, protože jsme si užili klasické historické centrum Westminster včetně Big Benu, Westminsterkého paláce i opatství, Trafalgarského náměstí s pomníkem admirála Nelsona a Buckinghamského paláce. Prohlídku korunovala vyhlídková atrakce London Eye a v závěru procházka parkem na Greenwich a návštěva nultého poledníku.
O rozvoj našeho vzdělání se postarala galerie moderního umění Tate Modern Gallery a Přírodovědné Muzeum s osmdesáti miliony exponátů z oblasti zvířat, hornin, vesmíru a dalších. Mezi nejzajímavější jistě patří kostry dinosaurů, velryb i vyhynulých živočichů, meteority a sbírka diamantů. Ubytování zajišťovaly hostitelské rodiny, díky kterým jsme si mohli odpočinout a milou formou poznat i méně formální stránku britské kultury.
Celý obsáhlý program byl velmi náročný, ale zvládli jsme ho se ctí a s posledním dubnovým dnem jsme se ve zdraví vrátili do Ždánic bohatší o velkou porci zážitků, vědomostí a zkušeností.

Mgr. Vratislav Lysoněk

Nejnovější aktuality