PAPRSEK 2023 – LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ MZŠ

Letošní zima nebyla taková jako ji známe z předchozích let.

Téměř žádný sníh a velmi nízké mrazy, tak se dá charakterizovat právě ta letošní. Ale i přes její nepřízeň se žáci ze 7. tříd naší školy vypravili tradičně na horskou chatu Paprsek v Rychlebských horách, aby se zdokonalili nebo naučili lyžovat.
Sněhové podmínky na horách nebyly až tak výborné jako v minulých letech, nicméně po celou dobu pobytu na lyžařském kurzu žáci lyžovali, sníh se udržel do posledního dne a všichni se během výcviku naučili lyžovat a sjížděli sjezdovku ostošest.


V okolí Paprsku jsou také nádherné trasy na běžky a tyto byly dětmi letos využity obzvlášť. Každý účastník lyžařského kurzu absolvoval během pobytu na horách dvakrát výlet na běžkách – někteří zdatní běžkaři se dokonce ocitli i v Polsku. Na závěr kurzu si mladí lyžaři vyzkoušeli štafetový závod na běžkách.
Během pobytu se uskutečnily různé skupinové hry ve sněhu a se sněhem, většinu času děti trávily venku. Za zmínku stojí i výšlap na nedalekou Dalimilovu rozhlednu, která sice ještě nebyla otevřená, nicméně pohled z ní byl zážitkový.


Večery účastníci kurzu trávili na chatě, hrály se různé společenské hry, nechyběly ani diskotéky a určitě nelze opomenout besedu se členem horské služby, která byla velmi zajímavá a na všechny působivá.
K tomu, aby všichni zvládli náročný týdenní pobyt na lyžích, přispívala jako obvykle velice výborná a pestrá strava, kterou nám připravovali zaměstnanci chaty Paprsek. Mezi dětmi dokonce probíhaly i soutěže v pojídání borůvkových knedlíků, masových kuliček a párečků.


Na závěr bych chtěla za všechny velice poděkovat panu učiteli Radku Neužilovi, hlavnímu manažerovi lyžařského výcviku, který tento kurz pravidelně organizuje a zajišťuje.
Pro všechny zúčastněné byl pobyt na horách nezapomenutelný zážitek!

Pavlína Netopilová

Nejnovější aktuality