7. A - MZŠ Ždánice - školní rok 2015 - 2016

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

7. A


třídnictví:  Mgr. Radek Neužil
 
počet žáků: 19
Den dětí
1.6.2016 ve středu jsme oslavili náš den dětí krásnou vyjížďkou na kolech Ždánickým lesem cca 30 km. Dojeli jsme na Jalový dvůr trošku delší cestou. Následovalo opékaní a přes Rašovice, Mouřínov a Zlatého jelena zpátky do Ždánic.
Školní výlet
Dne 25.5.2016 jsme se vydali na školní výlet do našeho nedalekého okolí. Nejprve jsme zamířili do Bošovic, kde se nachází Papouščí ZOO. Potom jsme cestovali do Slavkova, kde jsme vyzkoušeli velký golf, prošli krásně opravený slavkovský zámek a nakoupili si na náměstí. Další naše kroky směřovaly po stopách Bitvy tří císařů do Prace na Mohylu míru, kde na nás čekal krásný interaktivní program s tvořivými dílnami. A na závěr jsme se zastavili v Brně.
Školní akademie – 20.5.2016
Letos jsme si na akademii připravili netradiční vystoupení - HAKU, což je původem hromadný maorský tanec. Bývá také označován jako „bojový tanec“, protože bývá tančen bojovníky před bitvou. Nejvíce ho proslavil rugbyový tým AllBlacks z Nového Zélandu.
Naším tancem jsme my, žáci 7.A, chtěli vyjádřit soudržnost, odhodlání, emoce, jedním slovem kolektivního ducha v boji s naším studiem ve škole.
Doufáme, že se podařilo naším vystoupením sdělit vše, co jsme měli na srdci. 
Divadlo Zlín
Dne 28.4.2016 jsme se vydali do Městského divadla Zlín na představení s názvem Charleyova teta. Poděkovaní patří panu učiteliFrajovi a paní učitelce Halačkové za organizaci tohoto kulturního zážitku.  
Výtvarná soutěž Karel VI. očima dětí 
6.4.2016 jsme se rozhodli náš dokumentární film o Karlovi IV. poslat do matičky naší země, kde probíhá celostátní výtvarná soutěž na toto téma. Víme, že dokument není výtvarné dílo, ale náš pan učitel třídní tam zavolal a poprosil, zda se můžeme zúčastnit. S podivem naši účast kvitovali a byli rádi za inspiraci. 
LVK 7. ročník:12.3. – 17.3. 2016
Jako každý rok naše škola vyrazila v polovině března na lyžařský výcvikový kurz. Místo pro absolvování kurzu je tradiční a myslíme si, že i neměnné, a to hned z několika důvodů, pokud byste je chtěli slyšet, tady jsou:
Paprsek je jedno z nekrásnějších míst v naší krásné zemi.
Na Paprsku se schází lidé dobrého srdce.
Cokoli potřebujeme, je předem splněno.
A celkově to jde shrnout jen samými superlativy.
Sněhové podmínky byly prostě úžasné a všem se povedlo buď naučit se lyžovat nebo se aspoň zdokonalit. Jako třída musíme poděkovat všem, kteří se o nás vzorně starali – byli to pan Netopil s paní učitelkou Netopilovou a pan doktorKozmon. Doufáme, že se na Paprsek budeme moci dříve nebo později vrátit a opět zažít tu atmosféru a kouzlo tohoto kraje a lidí, kteří se na Paprsek vrací, anebo tam bydlí.
     Děkujeme. 7.A
Projekt Karel IV. a J.London -25.2.2016
Každým rokem zpracováváme nějaký projekt většího rozsahu a letos to bylo na téma o Karlu IV.  7. třídy měly ještě navíc spisovatele Jacka Londona. Jelikož prezentace a výtvarná díla jsou každoročními výstupy skoro všech tříd na naší škole, proto jsme se rozhodli zvolit novou (netradiční) formu zpracování a to natočení dokumentu o Karlovi IV. Protože jednoho žáka zajímají dosti počítače, ale tím správným tvůrčím způsobem, všechna natočená videa pracně sestříhal a vytvořil naše dílo. Víme, že má malé nedostatky, ale určitě je lze přehlédnout s ohledem na věk dětí.
Vánoce v 7.A
Jako každý rok tak i letos tomu bylo stejně a poslední školní rok 2015 jsme oslavili Vánoční besídkou v naší třídě. Po ní jsme se vydali na Vánoční koncert. Dárky jsme si losovali pod školním vánočním stromem, jelikož je to taková tradice našeho pana učitele třídního.
Mikuláš 2015
Divadelní představení Brno
V pondělí 23.11.2015 jsme společně s osmáky vyrazili na představení do brněnského Mahenova divadla na komedii  Jak je důležité míti Filipa od slavného dramatika Oscara Wilda. Představení, ale hlavně atmosféra v divadle se nám opravdu líbila. Už se těšíme, až pojedeme zase.
Nocování ve škole 16.11.2015
Před státním svátkem 17.11. jsem si naplánovali nocování ve škole. Jelikož jsme přemluvili našeho pana třídního učitele, aby s námi mohli spát i žáci ze 7.B, bylo nás tam celkem 28. No skoro plná škola. Nejprve jsme si museli vytvořit program činností a následně seznam, kdo chce jakou pizzu.Vše jsme zvládli! Po příchodu do školy jsme se šli dívat na film a očekávali jsme dovoz pizzy! Při konzumaci jsme se dodívali na film a následovaly aktivity. To byla legrace. Potom jsme se šli ubytovat do gymnastického sálu a čekalo nás překvapení – stezka odvahy, kterou nám připravili po škole minulí deváťáci (opravdu strašidelné), někteří z nás nedošli ani do poloviny. Po skončení stezky nám pan učitel připravil aparaturu na diskotéku a opravdu se povedla.  Se spaním to nebylo až tak horké, ale nakonec se nám na chviličku povedlo usnout.
ZÁVODY RC CARS (rádiem řízených automobilů)
Ve čtvrtek 12.11.2015 jsme se sešli v naší tělocvičně, abychom se podívali, kdo má jaký RC model a jak mu rychle jezdí. Jelikož se mezi závodníky objevil i model tanku, tak opravdu sešlost modelů byla velice pestrá. Nejprve jsme absolvovali závod na rychlost a potom na dovednost zacházení s našimi RC modely. Výsledky se sice měřily, ale jelikož každý model byl v jiném měřítku, tak jsme zvítězili všichni, kdo jsme se zúčastnili.
COCA – COLA CUP 2015
Letošní ročník této tradiční soutěže proběhnul na hřišti v Žarošicích. Zúčastnilo se ho celkem 6 škol a to naše škola MZŠ Ždánice, Žarošice, Dambořice, Slavkov u Brna, Šaratice a Otnice. Byli jsme rozděleni do dvou skupin.  Našemu mužstvu se moc nedařilo. Musíme přiznat, že soupeři byli opravdu lepší. Ale i přesto jsme byli rádi, že jsme turnaj absolvovali, i když letos jsme neměli v mužstvu tolik dobrých fotbalistů jako v předcházejících letech. 
Opékání u Huberta
V úterý 15.9.2015 ve 14.15 jsme jako třída vyrazili na známe místo a to k Hubertovi, kde jsme si opekli špekáčky a zasoutěžili a v neposlední řadě jsme poklábosili, co je nového ? - v tom jsme opravdu dobří.

Po prázdninách opět ve škole
Po prázdninách 1. září jsme opět již 7. rok nabrali směr MZS Ždánice. Celkem je nás ve třídě 19 žáků a z toho 8 hochů a 11 dívek. Malá změna nás ale letos čekala. Tou změnou byl náš nový třídní učitel R. Neužil.
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky