6. A - MZŠ Ždánice - školní rok 2015 - 2016

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

6. A


třídnictví:  Mgr. Dagmar Selucká
 
počet žáků: 20
Konec školního roku
Poslední školní den už se nesl ve znamení loučení, více však bylo radosti, že už je vše za námi a před námi jsou očekávané prázdniny. Děkuji všem za snahu a spolupráci a přeji pěkné prázdniny.

Hledá se Dory
V pátek 24. 6. 2012 jsme se se školním rokem jeli rozloučit do kina do Kyjova. Zhlédli jsme volné pokračování filmu Hledá se Nemo s  názvem Hledá se Dory.

Vyhodnocení soutěže
V rámci školního výletu jsme se ve Slovanském památkníku v Mikulčicích zúčastnili soutěže O Mojmírův poklad. Naším úkolem bylo po shlédnutí expozice ve skupinkách v co nejkratším čase splnit všechny soutěžní úkoly na určené trase. Družstvo dívek ze VI. A a ze VI. B - Gábina Svobodová, Kamila Šebestová, Eva Krulíčková, Klára Kouřilová, Bára Šefferová, Monika Galiová a vedoucí Anička Kuthanová - skončilo na krásném druhém místě v mladší kategorii. Holkám gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

Moje místo ve třídě
Občanské sdružení Krok Kyjov připravilo pro šesťáky zajímavou besedu s hrovými aktivitami s názvem Moje místo ve třídě. 

Gratulujeme Natálii Horňákové, která získala druhé místo v okresním kole Mladý zahrádkář.
1.6.2016 Art mlýn Bohuslavice
Den dětí jsme osalvili výletem do Bohuslavic u Kyjova. Do Kyjova jsme přijeli autobusem, do Bohuslavic vlakem. Art mlýn nás přivítal krásným počasím a rozehřátou udírnou, ve které nám připravili špekáčky. Budova posledního z pěti mlýnů v Bohuslavicích je upravena jako muzeum. Líbily se nám obrazy legend, které se o Bohuslavicích vypráví, předměty denní potřeby z minulého století, mlynářské stroje i místnost upravená jako stará škola. Zhlédli jsme prezentaci o vážení a praní našich prababiček. Po celou dobu jsme vyplňovali pracovní list a nakonec jsme všichni "vyhráli" v připravené tombole. Organizátorům moc děkujeme za občerstvení i za připravený program, ve kterém jsme se rozhodně nenudili. V poledne jsme se pěšky vydali do nedalekých Bukovan, odkud jsme autobusem přejeli zpět do Ždánic.

Školní akademie 20. května 2016
11. května 2016 jsme obě šesté třídy jeli na společný školní výlet. První zastávka byla v Mikulčicích na Slovanském hradišti, kde jsme se zúčastnili sportovně vědomostní soutěže O Mojmírův poklad. Paní Zálešáková pro nás měla připravený bohatý program. Přejeli jsme do Pavlova autobusem a vydali se pěšky přes Dívčí hrady a Děvín po hřebenu. V Mikulově jsme si prohlédli jeskyně Na Turoldu a ochutnali dobroty z cukrárny. 
6. května 2016 jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o fungování lidského mozku v pořadu Používám mozek.
Projektový den - 25.2.2016
V tento jsme se nesešli k běžné výuce, ale zpracovávali jsme přidělená témata tak, abychom je odprezentovali ostatním spolužákům. První téma byl Karel IV. jako stavitel a druhé Wolfgang Amadeus Mozart.  V roce 2016 si připomínáme 700. výročí narození Karla IV. Jeho odkazem se zabývaly všechny třídy. Náš ročník zpracovával jeho význam stavitelský.  Mozart má letos 260. výročí narození a 225 let od  svého úmrtí. Zpracovali jsme k oběma tématům nástěnné prezentace, počítačové prezentace, někteří zahráli Mozartův Menuet, zazpívali Mozartovu Ukolébavku a také jsme se pokusili o kuchařské umění a nabídli jsme ostatním vlastnoručně vyrobené Mozartovy koule. Všechno nám dalo docela dost práce, hodně jsme se přiučili a také jsme ocenili krásné prezentace ostatních spolužáků. 

Gratulujeme Elišce Rosotové, která vyhrála ve své kategorii školní kolo recitační soutěže a bude nás reprezentovat v okresním kole. 
Vánoce 2015
Sešli jsme se společně na odpolední besidce témeř celá třída. Zlákalo nás společné pojídání cukroví a sledování filmu, který nás pohádkově naladil. V úterý jsme si rozdali dárečky, popřáli si vše dobré do nového roku a na kulturním domě jsme se zaposlouchali do tónů skladeb interpretovaných žáky ZUŠ ve Ždánicích. Moc děkujeme za krásný zážitek všem. Do nového roku i my přejem všem všechno dobré, hodně zdraví a taky trochu štěstí. 

Mikuláš 2015
V předvánočním čase i nás navštívila návštěva s pomocníky z nebe i z pekla. Naštěstí jsme i po víkendu zasedli všichni do školních lavic.

V úterý 20. října 2015 jsme někteří z naší třídy navštívili brněnské divadlo Radost, kde jsme zhlédli nádherné představení Kouzelná flétna. Původně složitá opera od V. A. Mozarta je velmi zdařile upravena i pro menší diváky, děj je zjednodušen. Během představení nás překvapilo několik momentů - vtipně vstupovali do děje hudebníci z orchestru, zvláště flétnistka, jak jinak, herci přicházeli na scénu z různých stran divadla, takže se objevili i v hledišti, na scéně si zahráli i loutky. Představení se nám velmi líbilo, škoda jen, že více žáků nemělo zájem o kvalitní kulturní představení.  
14. října  2015 někteří z naší třídy navštívili atraktivní aquapark v Uherském Hradišti, kde se určitě vyřádili. 
V pátek 11. záři jsme někteří z nás navštívili Vrbasovo muzeum, kde jsme si prohlédli Výstavu historických hraček a vyslechli vyčerpávající výklad paní Jandorové, za který moc děkujeme. U salaše jsme si opekli špekáčky a zahráli vybíjenou. Vraceli jsme se s dobrou náladou.
1. září 2015 do VI. A přichází 20 dětí. Z původní páté třídy zůstalo 15 žáků a přibylo 5 děvčat z Lovčic. Přejeme novým spolužačkám, aby se jim ve Ždánicích líbilo.
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky