8. B - MZŠ Ždánice - školní rok 2016 - 2017

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

8. B


třídnictví:  Mgr. Eva Freiwaldová
Den dětí
Vydali jsme se  do Lovčic, kde jsme navštívili pana Honce a prohlédli si jeho sbírku sukulentů. Ve škole pak následoval koncert, který nám přiblížil dějiny rockové hudby.
Školní akademie
Den Země
Na 9. května si pro nás letos přichystali naši spolužáci z 9. třídy zajímavosti o přírodě. Ve škole bylo nachystáno devět stanovišť, která jsme postupně navštěvovali. Jednotlivá stanoviště měla různé zaměření - např. ovoce, hmyz, odpady, voda, dřeviny, vzduch. Vždy jsme se něco zajímavého dozvěděli a měli pak úkoly, za které jsme dostávali body. Vyzkoušeli jsme si roli slepeckého psa, poznávali hmyz, druhy dřeva a exotického ovoce, tipovali, za jak dlouho se rozloží různé materiály... Nejvíce nás zaujal fyzikální jev  zvaný vortex ring, při kterém jsme proudem vzduchu sfoukli svíčku a sestřelili plechovky.

Školní výlet
21. dubna jsme vyrazili na školní výlet. Nejdříve jsme navštívili výstavu Flóra v Olomouci, letošním tématem této výstavy byla Tajemná tvář světa. Kromě květinových aranžmá v hlavním pavilonu nás zaujaly i skleníky. Další zastávkou bylo Javoříčko - prohlédli jsme si pietní místo, které připomíná osudy vesnice za druhé světové války a poté jsme šli do Javoříčské jeskyně. Naší poslední zastávkou byl hrad Bouzov.
Recitační soutěž 
Naši třídu letos reprezentovaly V. Selucká a A. Otřelová. Viky vyhrála svou kategorii a postoupila do okresního kola.
Divadlo
Začátkem února jsme ve Zlíně navštívili divadelní představení Splašené nůžky. Hra s detektivní zápletkou, jejíž děj jsme mohli ovlivnit a zapojit se do vyšetřování zločinu, nás opravdu zaujala.
Beseda v Městské knihovně
K výuce cizího jazyka patří také seznámení s jeho kulturou. V jedné z hodin německého jazyka jsme navštívili  knihovnu ve Ždánicích, abychom se dozvěděli něco o životě a díle E. M. Remarqua.
Vánoce
Poslední den před vánočními prázdninami jsme poseděli u stromečku a rozdali si dárky. Poté jsme v kulturním domě vyslechli krásný vánoční koncert. Mezi účinkujícími ani letos nechyběly naše spolužačky Viky a Anička.
Mikuláš 2016
Příběhy bezpráví 
Letošním tématem nás projekt Příběhy bezpráví přenesl do 50. let. Náš host - historik Phdr. Radomír Malý nám vyprávěl  o tzv. Akci K , kdy došlo k obsazení klášterů a řeholníci byli odvezeni do internačních klášterů a mnozí poté odsouzeni.
Program protidrogové prevence Policie ČR
Zajímavá beseda s Milanem Jurčou na téma drogy kolem nás . Poutavé vyprávění, videa a fotky ze skutečných případů nás opravdu zaujaly - snad si na to vzpomeneme,  ocitneme-li se v situacích, o kterých jsme mluvili.

Po prázdninách už jsme zpátky ve škole. K původní sestavě přišla nová spolužačka Bára, která mezi nás rychle zapadla.  Tak ať se nám všem v osmé třídě daří...
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky