8. A - MZŠ Ždánice - školní rok 2016 - 2017

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

8. A


třídnictví:  Mgr. Radek Neužil
Den dětí
5.6. 2017 bylo pondělí. Ve škole jsme trošku opožděně slavili Den dětí. Jsme už sice v osmé třídě, ale moc rádi využijeme každého volna. Rozhodli jsme se jít opékat špekáčky a trošku nadýchat čerstvého vzduchu ve Ždánickém lese. Počasí nám přálo. Po návratu do školy byl pro nás připraven Rockový koncert v gymnastickém sále. 
Školní akademie
Dne 19.5.2017 proběhla tradiční školní akademie. Tentokrát jsme si připravili pro diváky stínové divadlo a pár slov úvodem, co chceme divadlem vyjádřit. Myslíme si, že se nám letošní akademie celkem povedla. 
Den Země
Dne 9.5. 2017 probíhal jako každým rokem Den Země. Letos ho pro ostatní třidy připravil devátý ročník. Po naší škole se nacházelo několik stanovišť, kde každá skupina měla připravený pěkný výklad k danému tématu. 
Školní výlet
Dne 21.4.2017 jsme vyrazili jako již tradičně směr Olomouc, kde v tomto termínu probíhá tradiční výstava Flora Olomouc. Na výstavě jsme strávili krásné dopoledne a viděli jsme spoustu zajímavostí a krásných květin. Potom jsme zamířili do Javoříčka, kde jsme navštívili místní Javoříčské jeskyně a poté nedaleký Bouzov. Výlet byl zdařilý a počasí nám vcelku přálo.
Splašené nůžky - Studio Z - Zlín - 8.2 2017
Divadelní představení Splašené nůžky. Osvědčená situační komedie.
Bruslení - 9. 1. 2017
Pár dní po Vánocích jsme se rozhodli zpestřit tělesnou výchovu, a tak jsme si šli zabruslit na ždánické rybníky.

Návštěva knihovny, 19.1.2017 - Beseda Erich Maria Remarque.
Vánoční besídka v naší třídě
Dne 22.12.2016 jsme se  naposledy sešli v naší škole v tomto roce. Nejprve  proběhla besídku v naší třídě, kde jsme si předali dárky a potom následoval krásný koncert ZUŠ.
Procházka Ždánicemi
Po vyučování, v úterý dne 29.11.2016, jsme před druhou hodinou vyrazili na procházku po  Ždánicích a okolí. Jelikož pan učitel třídní má nového pejska a porosil nás o jeho socializaci vůči větší skupině dětí (mládeže), tak jsme se mu rozhodli vyhovět. Procházka byla dosti vydařená, protože krásně mrzlo a svítilo sluníčko.
COCA-COLA CUP Žarošice 3.10.2016
V pondělí 3.10.2016 jsme vyrazili na další ročník turnaje Coca- Cola Cap. První kolo se tradičně uskutečnilo v Žarošicích za účasti družstev Ždánic, Dambořic, Hovoran a domácích Žarošic. Naši si vedli docela dobře ve všech utkáních a výsledky zápasů byly hodně vyrovnané. Nakonec jsme se sice umístili na 4., posledním místě, ale s předvedenou hrou jsme byli spokojeni. 
Opékání u týpí 14.9.2016
Jako každý rok, tak i letos jsme vyrazili na opékání. Letos jsme ale  změnili cílové místo. Od tradiční chaty U Huberta jsme opustili a šli jsme se podívat k chatě U Týpí. Trošku nás mrzí počet zúčastněných - celkem deset. Vždy jsme byli rádi, že naše třída se v téměř stoprocentním počtu zúčastňuje všech třídních akcí, ale letošní rok nám ukázal prozatím jiný směr našeho kolektivu.
Zahájení školního roku 2016/2017
Tak jsme se opět po prázdninách vrátili do naší školy již po sedmé. Letos nás čeká 8. ročník a podle naší mluvy jdeme do dalšího leveluJ. Z loňského počtu 20 žákůodešel náš spolužák Marek H., a tudíž se naše řady ustálily na počtu 19 žáků. Doufáme, že tento školní rok pro nás bude úspěšný jak po školní stránce, tak i po osobní. 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky