Družina - MZŠ Ždánice - školní rok 2018 - 2019

Přejít na obsah

Družina


vychovatelky školní družiny:  Hana Košutová, Pavlína Drozdová, Ivona Čadílková
Ferdova olympiáda ve školní družině
Kreslení s paní Bohdanou Škrhákovou 25.6. 2019
Beseda s městskou policií 16.6. 2019
Čokoládové tvoření s paní Nikolou Fialovou
Školní akademie
Velikonoční tvoření ve školní družině
Maškarní karneval ve školní družině
Ve čtvrtek 21. února 2019 se konal ve školní družině maškarní karneval. A jak už bývá zvykem, předcházela mu pečlivá příprava. Děti si z papíru vyrobily nejen masky, ale i veselé klauny, kteří s další výzdobou dotvořili tu pravou karnevalovou atmosféru. Všichni superhrdinové, piráti, rytíři, princezny, víly, kočičky a další zvířátka, pohádkové postavičky, či nejrůznější profese jako policista nebo popelář se za doprovodu dětských a populárních písní pustili do tance a zábavných soutěží. Nakrmili tučňáky rybkami, které sami chytili na udici nebo si zatančili s nafukovacími balónky. Nechyběly ani drobné odměny a sladkosti. Největší odměnou však byla dětská spokojenost a spousta nevšedních zážitků.
Vánoce v knihovně
Do vánoční nálady nás naladila paní Aneta Valihrachová v městské knihovně, kde nám připomněla vánoční zvyky, přečetla vánoční příběhy a společně jsme nazdobili stromeček vlastnoručně vyrobenými ozdobami.
Mikulášská diskotéka
Před večerní mikulášskou nadílkou jsme si v družině uspořádali mikulášskou diskotéku plnou her, tanečků a soutěží, které byly odměněny sladkostmi.
Filmové představení PAT A MAT: Zimní radovánky
Všichni se už těšíme na Vánoce i na přípravy, které k nim patří. Jak je zvládli Pat a Mat jsme se zajeli podívat 23. 11. 2018 do kina Panorama v Kyjově.
ČESKÝ OLYMPIONIK U NÁS V DRUŽINĚ
Navštívil nás český olympionik z roku 2010 Jiří Magál. Ve Vancouveru získal bronzovou medaili ve štafetovém závodu na lyžích. Pan Magál nám vše povyprávěl a děti se podívaly a zkusily si bronzovou medaili. Pro děti to byl hezký zážitek.
DRAKIÁDA
I přes ranní déšť a dopolední pochmurné počasí se nám ve středu 24. října odpoledne drakiáda skutečně vydařila. Díky větru a hojné účasti rodičů draci lítali tak pěkně, že i slunce neodolalo a přišlo za námi na kopec. Už teď se těšíme na příští drakiádu a doufáme, že bude stejně zdařilá jako ta letošní.
Vyřezávání dýní
K podzimu patří tradiční vyřezávání dýní ve školní družině. Je to zkrátka krásná dekorace, kterou děti společně s rodiči vytvořili a příjemně strávili odpoledne. Všechny dýně vypadaly úžasně a udělaly radost nejen dětem, ale i kolemjdoucím.
Evropský školský sportovní den
Ve čtvrtek 20. září studentky Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity uspořádaly pro děti sportovní odpoledne v rámci akce ESSD (European School Sport Day). Jejím cílem je podpořit pohybovou aktivitu dětí a mladých lidí, která je díky moderním technologiím zanedbávána. Děti si mohly zahrát hry jako například Opička v kleci nebo Měsíc a hvězdy. Naučily se obměnu vybíjené s názvem „Na kraby“, součástí aktivit byla i soutěž v družstvech.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky