Družina - MZŠ Ždánice - školní rok 2018 - 2019

Přejít na obsah

Družina


vychovatelky školní družiny:  Hana Košutová, Pavlína Drozdová, Ivona Čadílková
ČESKÝ OLYMPIONIK U NÁS V DRUŽINĚ
Navštívil nás český olympionik z roku 2010 Jiří Magál. Ve Vancouveru získal bronzovou medaili ve štafetovém závodu na lyžích. Pan Magál nám vše povyprávěl a děti se podívaly a zkusily si bronzovou medaili. Pro děti to byl hezký zážitek.
DRAKIÁDA
I přes ranní déšť a dopolední pochmurné počasí se nám ve středu 24. října odpoledne drakiáda skutečně vydařila. Díky větru a hojné účasti rodičů draci lítali tak pěkně, že i slunce neodolalo a přišlo za námi na kopec. Už teď se těšíme na příští drakiádu a doufáme, že bude stejně zdařilá jako ta letošní.
Vyřezávání dýní
K podzimu patří tradiční vyřezávání dýní ve školní družině. Je to zkrátka krásná dekorace, kterou děti společně s rodiči vytvořili a příjemně strávili odpoledne. Všechny dýně vypadaly úžasně a udělaly radost nejen dětem, ale i kolemjdoucím.
Evropský školský sportovní den
Ve čtvrtek 20. září studentky Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity uspořádaly pro děti sportovní odpoledne v rámci akce ESSD (European School Sport Day). Jejím cílem je podpořit pohybovou aktivitu dětí a mladých lidí, která je díky moderním technologiím zanedbávána. Děti si mohly zahrát hry jako například Opička v kleci nebo Měsíc a hvězdy. Naučily se obměnu vybíjené s názvem „Na kraby“, součástí aktivit byla i soutěž v družstvech.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky