9. B - MZŠ Ždánice - školní rok 2018 - 2019

Přejít na obsah

9. B


třídnictví:  Vratislav Lysoněk
Vánoční koncert ZUŠ Ždánice 21.12.2018
Vánoční koncert Základní umělecké školy byl, jako již tradičně, milou tečkou za rokem 2018. Před koncertem jsme si u vánočního stromečku rozdali drobné dárečky, které nás potěšily a naladily do Vánoční atmosféry. Veselé Vánoce!
Předvánoční Brno 12.12.2018
Předvánoční Brno jsme navštívili již v minulých letech a jeho atmosféra se nám moc líbila. Vydali jsme se na stejné místo i letos, abychom si ověřili, jestli tomu tak bude zase. A Brno nás nezklamalo.
Nejdříve jsme svižným krokem vystoupali na Špilberk, kde jsme si prohlédli výstavu „Co nám válka dala a vzala“ – byla zaměřena na první světovou válku a obsahovala velké množství dobových reálií. Dámy živě debatovaly u dobových šatů a pánové si nejvíce užili věrné kopie palných zbraní. Z hradu jsme sešli na hlavní brněnská náměstí, kde jsme nasáli vánoční atmosféru na místních trzích a taky povzbudili inspiraci pro vánoční dárky. Válet jsme zakončili ve Velkém Špalíčku, kde jsme si užili fantasy snímek Mortal engines – Smrtelné stroje.
Mikuláš! 5.12.2018
Navštívila nás mikulášská družina. Kdo jiný by měl vystupovat jako svatý Mikuláš, než jeho jmenovec Mikuláš Prygl? Role anděla se ujala Klára Kouřilová a rašící růžky ukázal v roli čerta Hynek Svršek. Děti z celé školy si vyslechli Mikulášovy připomínky k jejich nezbednostem i pochvaly za dobré chování. Ty byly ještě vylepšeny sladkou odměnou.
Beseda – Příběhy bezpráví 23.11.2018
Tradiční beseda z tematického celku Příběhy bezpráví byla letos tematicky zaměřená na násilnou kolektivizaci v blízkém okolí Ždánic. Dozvěděli jsme se mnoho informací o lidských osudech, které pro nás byli díky své blízkosti mnohem reálnější.
Dějepisná exkurze Třebíč 11.10.2018
11. října jsme si s paní učitelkou Halačkovou a panem učitelem Frajem prohlédli historické město Třebíč. V rámci dějepisné exkurze se naše pozornost zaměřila hlavně na židovské město a místní synagogu
Veletrh vzdělávání 3.10.2018
Ve středu, 3. října jsme společně s žáky 9.A navštívili Veletrh vzdělávání v Hodoníně. Každoročně se zde představují desítky středních škol z našeho okolí. Získali jsme tak spoustu informací, brožurek a reklamních předmětů, které nám snad pomohou s rozhodováním. Později odpoledne jsme prozkoumali Muzeum nafty a geologického dobývání, kde jsme procvičili naše znalosti chemie, přírodopisu a zeměpisu.
Beseda na Městském úřadě 17.9.2018
17. září jsme navštívili Městský úřad Ždánice, kam jsme šli zjistit více o tom, jak funguje. Přijali nás starosta města - MUDr. V. Okáč, tajemník - Ing. . R. Vrabel, Ing. V. Slivka za stavební odbor, Bc. Lucie Španělová - sociální odbor a matrikářka, paní Pavla Šůstková. Všichni zmínění nám poskytli opravdu velké množství poznatků a informací, které budeme ještě dlouho třídit a využívat.

Začátek školního roku 3.9.2018
A je to tady! Začal nám poslední rok školní docházky, poslední rok našeho působení na MZŠ ve Ždánicích. Během roku nás čeká nejedna životní zkouška, především volba střední školy a přijímací řízení. Nemalou výzvou ale také bude polonéza. Za odměnu se zúčastníme různých exkurzí, shlédneme divadelní představení a užijeme si školní výlet. Když se budeme snažit a pilně pracovat, všechny překážky jistě překonáme a celé to dobře dopadne!
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky