9. A - MZŠ Ždánice - školní rok 2018 - 2019

Přejít na obsah

9. A


třídnictví:  Lenka Procházková
Předvánoční Brno
Magické datum 12. 12. jsme uskutečnili výpravu do velkoměsta, abychom vzali útokem hrad
Špilberk, v jehož prostorách jsme zhlédli výstavu Co nám válka vzala a dala. Na vánočních trzích jsme načerpali tu správnou adventní atmosféru a občerstvili se místními dobrotami. S kyblíky popcornu a Coca-Colou jsme usedli v kině Velký špalíček při filmu Smrtelné stroje. Výprava do Brna splnila svůj účel a my se vrátili odpočinutí, pobavení, nabití novými informacemi.
A zase ten Mikuláš!
Tentokrát si někteří z nás vyměnili role a aktivně se podíleli na mikulášské obchůzce: Natka Horňáková jako anděl a Tomáš Škrhák jako čert. Práce měli hodně, jelikož Kniha hříchů dětí naší školy je hustě popsaná. Samozřejmě, že jenom nevytýkali, ale také chválili a obdarovávali sladkým perníčkem.
Dějepisná exkurze
11. října jsme navštívili s paní učitelkou Halačkovou a panem učitelem Frajem historickém město Třebíč. Největší pozornost jsme věnovali zdejšímu židovskému městu, kde nás zaujala  například zachovalá synagoga a hřbitov.
Veletrh vzdělávání
Ve středu 3. října jsme vyrazili do okresního města, abychom zde navštívili Veletrh vzdělávání, na kterém se každoročně prezentují desítky středních škol a učilišť převážně z našeho regionu. Měli jsme tedy možnost získat informace jak se říká ,,přímo od zdroje". Z kulturního domu, místa konání, jsme odcházeli obtěžkáni množstvím letáčků, průpisek a dalších reklamních předmětů. V dopoledních hodinách jsme si ještě obohatili své znalosti z chemie, přírodopisu a zeměpisu v Muzeu nafty a geologického dobývání.
Beseda na MěÚ
17. září jsme navštívili Městský úřad Ždánice, abychom se dověděli něco o jeho fungování. Besedovali s námi starosta města - MUDr. V. Okáč, tajemník - Ing. . R. Vrabel, Ing. V. Slivka za stavební odbor, Bc. Lucie Španělová - sociální odbor a matrikářka, paní Pavla Šůstková. Předali nám obrovské množství zajímavých informací, které jsme si v další hodině výchovy k občanství s paní učitelkou utřídili.
A jdeme do finále! Poslední školní rok naší povinné školní docházky započal a nám už nezbývá nic jiného než se ctí a dobrými výsledky ho dokončit. Zkouškou pro nás bude hlavně přijímací řízení na další typy škol, ale jelikož se budeme hodně snažit, určitě to zvládneme a vše dobře dopadne. Během roku nás čekají různé exkurze, besedy, divadelní a filmová představení, polonéza, školní výlet, což nám krušné chvíle učení příjemně zpestří. Takže vzhůru do práce!
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky