7. B - MZŠ Ždánice - školní rok 2018 - 2019

Přejít na obsah

7. B


třídnictví:  Bohumila Halačková
Školní výlet
Ve čtvrtek 30. května jsme vyrazili na školní výlet. Ve Vsetíně jsme navštívili firmu, kde se ručně vyrábějí vánoční skleněné ozdoby, ve Vizovicích jsme si prohlédli krásný zámek a ve Zlíně Muzeum jihovýchodní Moravy s expozicemi zaměřenými na obuvnictví, cestovatelství a animovaný film.
Školní akademie
Na letošní akademii jsme si připravili zábavnou soutěž Osobnost naší planety. A kdo vyhrál? Adeptů bylo hodně - Mr. Bean, Chuck Norris, Jaromír Jágr, Ester Ledecká, Karel Gott, Albert Einstein, modelky, fotbalisté... Vítězem se však stal Jára Cimrman.
Den Země
V pátek 26. dubna jsme si připomněli Den Země. Místo tradiční výuky probíhal projekt. Nejprve jsme spolu s ostatními spolužáky 2. stupně zhlédli film Planeta Česko a po besedě s producentem filmu panem Procházkou jsme se věnovali zadanému úkolu, který spočíval ve zmapování dřevin poblíž školy.
Lyžařský výcvikový kurz - Paprsek
Na horách se nám moc líbilo a pořádně jsme si to tam užili...
Návštěva divadelního představení
V letošním školním roce jsme se poprvé vypravili na večerní divadelní představení. Zhlédli jsme ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti komedii Mnoho povyku pro nic od W. Shakespeara. Skvěle jsme se pobavili a zjistili jsme, že klasika ani po několika staletích nemusí být nudná.
Výtvarná soutěž
Recitační soutěž
Dva zástupci naší třídy nás reprezentovali ve školním kole recitační soutěže.
Poslední školní den v roce 2018
Tento den jsme si zazpívali koledy, rozbalili dárečky, které jsme dostali, a poslechli si koncert, který si pro nás připravili žáci ZUŠ. Vystupovali i někteří z naší třídy.
Vánoční besídka
Poslední předvánoční pondělní odpoledne jsme se sešli, abychom se pobavili, zazpívali si a užili si vánoční atmosféry. Někteří z nás si připravili krátké vystoupení, Představili se nám baletky, mažoretky, kouzelník, klarinetisté i kluci s mixážní technikou. Strávili jsme velmi příjemné odpoledne.
Předvánoční Brno
Jedno adventní odpoledne jsme strávili v Brně. Nejprve jsme navštívili výstavu Chvála sběratelství v Moravském zemském muzeu, poté jsme si užívali vánoční atmosféru při nákupech na  adventních trzích a nakonec jsme zašli do kina na novou českou pohádku Čertí brko. Celý den se vydařil - poučili jsme se, pobavili jsme se a také jsme si pochutnali na různých dobrůtkách.
Opět je tu Mikuláš...
Aquapark Uherské Hradiště
V pondělí 19. listopadu jsme se jeli vyřádit do aquaparku. Jako vždy se nám tam moc líbilo.
Čarodějovy hodiny
Ve čtvrtek 18. října jsme si zajeli spolu s páťáky do Kyjova na film Čarodějovy hodiny. Někteří byli tak vystrašení, že se báli jít sami domů.
Vaření s profesionálním kuchařem
Ve čtvrtek 18. října jsme v hodině pracovních činností vařili. Nebylo to však jen tak obyčejné vaření. Pan učitel Neužil k nám do školy pozval šéfkuchaře brněnské restaurace U Fidela, s jehož pomocí jsme zvládli připravit vynikající kung pao. Všem moc chutnalo.
Dějepisná exkurze
Ve čtvrtek 11. října jsme se spolu s deváťáky vydali na dějepisnou exkurzi do Třebíče, města památek, které jsou zapsány v seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.  Navštívili jsme románsko-gotickou baziliku sv. Prokopa, prošli jsme se nejzachovalejší židovskou čtvrtí u nás, kde se nachází mimo jiné i židovské muzeum, při jehož prohlídce jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o životě běžné židovské rodiny v meziválečném období. Exkurzi jsme ukončili návštěvou židovského hřbitova.
Už jsme sedmáci
Od letošního školního roku je nás ve třídě poloviční počet. Jsme totiž rozděleni na dvě třídy. A my jsme BÉČKO!
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky