7. B - MZŠ Ždánice - školní rok 2018 - 2019

Přejít na obsah

7. B


třídnictví:  Bohumila Halačková
Lyžařský výcvikový kurz - Paprsek
Na horách se nám moc líbilo a pořádně jsme si to tam užili...
Návštěva divadelního představení
V letošním školním roce jsme se poprvé vypravili na večerní divadelní představení. Zhlédli jsme ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti komedii Mnoho povyku pro nic od W. Shakespeara. Skvěle jsme se pobavili a zjistili jsme, že klasika ani po několika staletích nemusí být nudná.
Výtvarná soutěž
Recitační soutěž
Dva zástupci naší třídy nás reprezentovali ve školním kole recitační soutěže.
Poslední školní den v roce 2018
Tento den jsme si zazpívali koledy, rozbalili dárečky, které jsme dostali, a poslechli si koncert, který si pro nás připravili žáci ZUŠ. Vystupovali i někteří z naší třídy.
Vánoční besídka
Poslední předvánoční pondělní odpoledne jsme se sešli, abychom se pobavili, zazpívali si a užili si vánoční atmosféry. Někteří z nás si připravili krátké vystoupení, Představili se nám baletky, mažoretky, kouzelník, klarinetisté i kluci s mixážní technikou. Strávili jsme velmi příjemné odpoledne.
Předvánoční Brno
Jedno adventní odpoledne jsme strávili v Brně. Nejprve jsme navštívili výstavu Chvála sběratelství v Moravském zemském muzeu, poté jsme si užívali vánoční atmosféru při nákupech na  adventních trzích a nakonec jsme zašli do kina na novou českou pohádku Čertí brko. Celý den se vydařil - poučili jsme se, pobavili jsme se a také jsme si pochutnali na různých dobrůtkách.
Opět je tu Mikuláš...
Aquapark Uherské Hradiště
V pondělí 19. listopadu jsme se jeli vyřádit do aquaparku. Jako vždy se nám tam moc líbilo.
Čarodějovy hodiny
Ve čtvrtek 18. října jsme si zajeli spolu s páťáky do Kyjova na film Čarodějovy hodiny. Někteří byli tak vystrašení, že se báli jít sami domů.
Vaření s profesionálním kuchařem
Ve čtvrtek 18. října jsme v hodině pracovních činností vařili. Nebylo to však jen tak obyčejné vaření. Pan učitel Neužil k nám do školy pozval šéfkuchaře brněnské restaurace U Fidela, s jehož pomocí jsme zvládli připravit vynikající kung pao. Všem moc chutnalo.
Dějepisná exkurze
Ve čtvrtek 11. října jsme se spolu s deváťáky vydali na dějepisnou exkurzi do Třebíče, města památek, které jsou zapsány v seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.  Navštívili jsme románsko-gotickou baziliku sv. Prokopa, prošli jsme se nejzachovalejší židovskou čtvrtí u nás, kde se nachází mimo jiné i židovské muzeum, při jehož prohlídce jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o životě běžné židovské rodiny v meziválečném období. Exkurzi jsme ukončili návštěvou židovského hřbitova.
Už jsme sedmáci
Od letošního školního roku je nás ve třídě poloviční počet. Jsme totiž rozděleni na dvě třídy. A my jsme BÉČKO!
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky