7. A - MZŠ Ždánice - školní rok 2018 - 2019

Přejít na obsah

7. A


třídnictví:  Romana Kožuská
Školní výlet 30. 5. 2019
Ve čtvrtek 30. května 2019 jsme uskutečnili školní výlet. Navštívili jsme firmu Irisa ve Vsetíně, kde jsme měli předem dohodnutou exkurzi ve výrobě ručně foukaných a malovaných skleněných vánočních ozdob. Následovala prohlídka zámku ve Vizovicích a výstava v galerii ve Zlíně. Poté jsme měli osobní volno v nákupním centru. Výlet se nám vydařil, dozvěděli jsme se spoustu nového.
Školní akademie 17. května 2019
Na letošní akademii jsme vystoupili s taneční soutěží Stardance.
Den Země 26. dubna 2019
Oslava Dne Země je na naší škole již tradicí….
Exkurze k Valentům 2. dubna 2019
Někteří žáci naší třídy se v tento den připojili k Přírodopisnému kroužku a spolu s paní učitelkou Kožuskou se vydali do údolí Šraňky a Habrůvky ve Ždánicích. Pan Valenta si pro nás připravil nejen přírodní zajímavosti naučné stezky Ždánického lesa, ale také povídání o ovcích a kozách, které chová.
Lyžařský výcvikový kurz 17. - 22. března 2019
Sportovní pobyt v Rychlebských horách na chatě Paprsek, kde jsme se učili lyžařským dovednostem.
Výtvarná soutěž
Divadelní představení v Uherském Hradišti 4. března 2019
V pondělí jsme se vydali do Slováckého divadla v Uherském Hradišti na večerní představení Mnoho povyku pro nic. Komedie od W. Shakespeara byla opravdu veselá, ale také poučná.
Recitační soutěž 26. února 2019
Beseda v knihovně 7. února 2019
Beseda o spisovatelce J. K. Rowlingové a jejím díle – Harry Potter. Za poutavé vyprávění a zábavný kvíz děkujeme slečně Anetě Valihrachové.
Život s hazardem – beseda 5. února 2019
Beseda se spisovatelkou Martinou Bittnerovou o nástrahách gamblerství.
Tělesná výchova – běh na lyžích 30. ledna 2019
Tento den jsme si v hodině tělesné výchovy vyzkoušeli běžkování. Pan učitel Neužil pro nás přichystal běžky a už jsme jeli! Byla to zábava!
Vánoční besídka 21. 12. 2018
V pátek před vánočními prázdninami jsme si popřáli krásné Vánoce, předali dárečky a společně se těšili na zasloužené volno a odpočinek. V 9 hod jsme se přesunuli do kulturního domu, kde jsme zhlédli koncert ZUŠ Ždánice, žážitek to byl opravdu nezapomenutelný.
Mikuláš - 5. 12. 2018
Čerti nás naštěstí neodnesli!
Adventní Brno - 4. 12. 2018
V úterý 4. prosince jsme uskutečnili exkurzi do předvánočního Brna. Navštívili jsme muzeum s výstavou Chvála sběratelství, poté jsme měli rozchod na Zelném trhu a následovalo filmové představení Čertí brko. Parádní třídní akce jako vždycky!!
Beseda k moderním dějinám - 23. 11. 2018
Každý listopad si ve škole připomínáme některé události z moderních československých dějin. 23. listopadu jsme se sešli v gymnastickém sále při projekci dokumentárního filmu Moc má jméno šibenice, jehož autorem je Jiří Šindar. Po promítnutí dokumentu následovala beseda, při níž pan Šindar ochotně odpovídal na naše dotazy.
Aquapark Uherské Hradiště – 19. 11. 2018
V pondělí po vyučování jsme uskutečnili další třídní akci, a to společně se žáky 6. ročníku a 7.B. Celý areál jsme měli téměř pro sebe, zaplavali si, zajezdili v tobogánech, prohřáli se ve vířivce…a vše završili vydatnou večeří v místním bufetu... no náramně jsme si to užili!
  Ing. Romana Kožuská
EXKURZE DO HIPOCENTRA V KORYČANECH – 13. 11. 2018
Dne 13. listopadu 2018 se žáci Přírodopisného kroužku a zájemci z dalších tříd zúčastnili půldenní přírodopisné exkurze, která se konala na statku koní v Koryčanech. Na starost nás měl pan majitel, který se nám představil jako „Freďák“. Při prohlídce areálu jsme se postupně dozvěděli úplně všechno o koních – popis, zajímavosti ze světa koní, plemena, barvy – vše prakticky s ukázkou přímo na živém zvířeti. Na jízdárně jsme k velké lítosti nás všech na koních sice nejezdili, zato jsme se ale naučili základní chody koně, zajímavosti o výcviku koní, reflexy a mnoho dalšího. Celý program byl zakončen relaxační přestávkou v učebně, kde si žáci vyrobili náramek z pravé kůže. Exkurze se nám vydařila, alespoň na chvíli jsme pronikli do života koní a naučili se mnoho nového.
  Ing. Romana Kožuská
Vaříme se šéfkuchařem - 18. 10. 2018
Tento den jsme měli v rámci Pracovních činností projektovou výuku - Kulinářské dovednosti, kdy jsme pod vedením pana šéfkuchaře z Brna připravovali námi zvolený druh pokrmu. Dohodli jsme se, že přichystáme hamburgery (7.B měli kung pao). Dle reakcí učitelů jsme vše zvládli na výbornou, hamburgery byly opravdu vynikající. Děkujeme panu šéfkuchaři za odborné vedení a pomoc při přípravě pokrmu a poděkování patří také panu učiteli Neužilovi, který celý projekt zorganizoval a zajistil všechno potřebné.
Spaní ve škole 14. 9. 2018 - Jako nový třídní kolektiv jsme ihned na začátku školního roku uskutečnili akci Spaní ve škole. Sešli jsme se v pátek v podvečer vybaveni spacáky, jídlem a pitím na celou noc. Akce se opravdu vydařila, bavili jsme se při soutěžích, diskotéce.... a měli jsme i kosmetický salón!
První školní den - Naše třída 7.A!
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky