7. A - MZŠ Ždánice - školní rok 2018 - 2019

Přejít na obsah

7. A


třídnictví:  Romana Kožuská
Vánoční besídka 21. 12. 2018
V pátek před vánočními prázdninami jsme si popřáli krásné Vánoce, předali dárečky a společně se těšili na zasloužené volno a odpočinek. V 9 hod jsme se přesunuli do kulturního domu, kde jsme zhlédli koncert ZUŠ Ždánice, žážitek to byl opravdu nezapomenutelný.
Mikuláš - 5. 12. 2018
Čerti nás naštěstí neodnesli!
Adventní Brno - 4. 12. 2018
V úterý 4. prosince jsme uskutečnili exkurzi do předvánočního Brna. Navštívili jsme muzeum s výstavou Chvála sběratelství, poté jsme měli rozchod na Zelném trhu a následovalo filmové představení Čertí brko. Parádní třídní akce jako vždycky!!
Beseda k moderním dějinám - 23. 11. 2018
Každý listopad si ve škole připomínáme některé události z moderních československých dějin. 23. listopadu jsme se sešli v gymnastickém sále při projekci dokumentárního filmu Moc má jméno šibenice, jehož autorem je Jiří Šindar. Po promítnutí dokumentu následovala beseda, při níž pan Šindar ochotně odpovídal na naše dotazy.
Aquapark Uherské Hradiště – 19. 11. 2018
V pondělí po vyučování jsme uskutečnili další třídní akci, a to společně se žáky 6. ročníku a 7.B. Celý areál jsme měli téměř pro sebe, zaplavali si, zajezdili v tobogánech, prohřáli se ve vířivce…a vše završili vydatnou večeří v místním bufetu... no náramně jsme si to užili!
  Ing. Romana Kožuská
EXKURZE DO HIPOCENTRA V KORYČANECH – 13. 11. 2018
Dne 13. listopadu 2018 se žáci Přírodopisného kroužku a zájemci z dalších tříd zúčastnili půldenní přírodopisné exkurze, která se konala na statku koní v Koryčanech. Na starost nás měl pan majitel, který se nám představil jako „Freďák“. Při prohlídce areálu jsme se postupně dozvěděli úplně všechno o koních – popis, zajímavosti ze světa koní, plemena, barvy – vše prakticky s ukázkou přímo na živém zvířeti. Na jízdárně jsme k velké lítosti nás všech na koních sice nejezdili, zato jsme se ale naučili základní chody koně, zajímavosti o výcviku koní, reflexy a mnoho dalšího. Celý program byl zakončen relaxační přestávkou v učebně, kde si žáci vyrobili náramek z pravé kůže. Exkurze se nám vydařila, alespoň na chvíli jsme pronikli do života koní a naučili se mnoho nového.
  Ing. Romana Kožuská
Vaříme se šéfkuchařem - 18. 10. 2018
Tento den jsme měli v rámci Pracovních činností projektovou výuku - Kulinářské dovednosti, kdy jsme pod vedením pana šéfkuchaře z Brna připravovali námi zvolený druh pokrmu. Dohodli jsme se, že přichystáme hamburgery (7.B měli kung pao). Dle reakcí učitelů jsme vše zvládli na výbornou, hamburgery byly opravdu vynikající. Děkujeme panu šéfkuchaři za odborné vedení a pomoc při přípravě pokrmu a poděkování patří také panu učiteli Neužilovi, který celý projekt zorganizoval a zajistil všechno potřebné.
Spaní ve škole 14. 9. 2018 - Jako nový třídní kolektiv jsme ihned na začátku školního roku uskutečnili akci Spaní ve škole. Sešli jsme se v pátek v podvečer vybaveni spacáky, jídlem a pitím na celou noc. Akce se opravdu vydařila, bavili jsme se při soutěžích, diskotéce.... a měli jsme i kosmetický salón!
První školní den - Naše třída 7.A!
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky