6. třída - MZŠ Ždánice - školní rok 2018 - 2019

Přejít na obsah

6. třída


třídnictví:  Pavel Fraj
Výlet do Mikulova
V úterý 4. června jsme se vydali do Mikulova. Nejdříve jsme se ochladili v jeskyni Na Turoldu, následně jsme prozkoumali unikátní židovskou synagogu. Po další prohlídce města nás přivítal Kozí hrádek a na závěr jsme "vyšplhali" na Svatý kopeček, odkud byl nádherný výhled na město a okolí. Naše celodenní putování nemělo chybu!
Školní akademie
Letos jsme se představili s netradičními hudebními nástroji - boomwhackery a kachony, naším heslem bylo a je: "Když nemůžeš, přidej víc!" Vystoupení mapující život "obyčejného šesťáka" jsme si vážně užili!
Divadlo Radost
Ve čtvrtek 28. února jsme zavítali do brněnského Divadla Radost na představení plné legrace a písniček. Čekala nás hra Bylo nás pět vycházející ze stejnojmenné literární předlohy Karla Poláčka. Celý večer jsme si opravdu užili!!!
Recitační soutěž
Na konci února se u nás uskutečnilo školní kolo Soutěže dětských recitátorů. Naši třídu velmi dobře reprezentovali Aneta Boháčková, Kristýna Maršálová, Tereza Skoumalová, Samuel Hanzlík a Dominik Bowers. Poslední 2 jmenovaní skončili dokonce na medailových pozicích (3., respekt. 1. místo s postupem do okresního kola). Popřejme tedy Dominikovi, ať se mu v Hodoníně daří!
Koncert žáků ZUŠ
S kalendářním rokem 2018 jsme se rozloučili v kulturním domě na koncertě, který si pro nás připravila místní "zuška".
Vánoční besídka
Exkurze Brno
V polovině prosince jsme se vydali do Brna za poznáním a dobrotami. Nejdříve jsme prozkoumali Labyrint pod Zelným trhem a potom nás už pohltily adventní trhy. Odpolední akci jsme si opravdu užili!
Mikuláš 2018
Tak jako každý rok i letos k nám zavítal Mikuláš se svojí družinou! Přestože jsou u nás ve třídě pěkní "pekelníci", čerti si s sebou nakonec nikoho neodnesli.
Aquapark Uherské Hradiště
V polovině listopadu jsme se rozjeli do oblíbeného aquaparku, kde jsme si zaplavali, zaskákali, ale i zařádili na tobogánech a protiproudu. Někteří se také nahřáli ve vířivce. Na závěr samozřejmě nemohlo chybět občerstvení v místní restauraci. Odpoledne se vydařilo a určitě podobnou akci někdy zopakujeme.
Výšlap k Salaši spojený s opékáním špekáčků
Tak už jsou z nás šesťáci!
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky