5. třída - MZŠ Ždánice - školní rok 2018 - 2019

Přejít na obsah

5. třída


třídnictví:  Dagmar Selucká
Vánoce 2018
Poslední školní den kalendářního roku 2018 jsme ve šktřídě řádně oslavili společnou nadílkou a v kulturním domě krásným koncertem ZUŠ.
Mikuláš 2018
Nebeská a trochu i pekelná návštěva v naší třídě zanechala nějaké dobrůtky, za které děkujeme. A také děkujeme, že všechny zástupce páté třídy ponechala bez větší úhony na svých místech, tedy se všichni můžem těšit na Vánoce.
Exkurze do předvánočního Brna
V úterý 4. prosince jsme se po 4. vyučovací hodině rozjeli do Brna. Nejprve jsme navštívili hrad Špilberk a krásnou výstavu Příběh loutky, kde jsme si prohlédli různé loutky z různých sbírek a období. Dokonce si děti mohli zkusit divadlo zahrát ve čtyřech různých typech loutkového divadla včetně stínového a loutky si vyrobit. Poté jsme se přesunuli na Zelný trh, kde jsme se mohli vánočně naladit u prodejců vánočního zboží všeho druhu, pokochat se krásnou výzdobou stánků i stromu uprostřed náměstí. Den jsme završili ve Velkém Špalíčku, kde jsme se zahřáli u zbrusu nové české pohádky Čertí brko.
Jižní Morava čte
Žákyně 5. třídy se zúčastnily soutěže Jižní Morava čte 2018, kterou vyhlásila Městská knihovna ve Ždánicích. Oceněné dívky se zamýšlely nad tématem, jak bude svět a Ždánice vypadat za sto let. Gratulujeme.
Čarodějovy hodiny
Ve čtvrtek 18. října 2018 jsme se vydali do Kyjova do kina Panorama, kde jsme zhlédli film Čarodějovy hodiny. Příběh desetiletého Lewise začínal tím, že se přestěhoval po smrti svých rodičů ke strýčkovi, v jehož domě se však dály neuvěřitelné věci, strýc se svou sousedkou totiž ovládali kouzla. Nakonec jim Lewis pomohl najít začarované hodiny.  Film byl nabitý neuvěřitelnými triky a strašidelnými efekty.
Řecké báje a pověsti
Ve čtvrtek 20. září jsme v rámci českého jazyka navštívili Městskou knihovnu ve Ždánicích. Paní knihovnice si pro nás připravila besedu na téma Řecké báje a pověsti na motivy knížky od Eduarda Petišky. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací a popustili jsme uzdu své fantazii při práci ve skupinkách. V knihovně se nám moc líbilo.
Noví páťáci
Náš začátek na "velké" škole. Je nás 29, přibylo k nám pět nových přespolních žáků.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky