3. A - MZŠ Ždánice - školní rok 2018 - 2019

Přejít na obsah

3. A


třídnictví:  Michaela Slivková
V pátek 2.11. jsme navštívili divadlo Radost, ve kterém jsme se dobře pobavili při divadelním představení „Bylo nás pět“. Opět nás nezklamaly úžasné výkony herců , překrásné kulisy a písně, které celé představení provázely.
Ve čtvrtek 25.10. jsme se v rámci výuky prvouky rozhodli navštívit Vrbasovo muzeum ve Ždánicích, kde jsme si prohlédli zajímavé exponáty, které souvisí s historií našeho města a jeho blízkého okolí.
18. října jsme zhlédli filmové představení Pračlověk v kyjovském kině Panorama. Velmi jsme se při této komedii pobavili a zároveň si užili příjemné odpoledne s kamarády ze třídy.
9. října jsme vyrazili s naší paní učitelkou do místní knihovny, kde nás paní knihovnice seznámila s řadou zvířecích hrdinů, kteří vystupují v knihách pro děti. Opět jsme si mohli i zasoutěžit a vypůjčit si knihy na domácí četbu.
V rámci výuky prvouky jsme se učili o městě, ve kterém žijeme. Proto jsme obešli významné budovy města Ždánic a našli jsme si o nich důležité informace, abychom je pak ve skupinách zpracovali a vytvořili třídní projekt . Práce nás velmi bavila a dověděli jsme se mnoho nových informací o místech naší obce, kolem kterých každý den chodíme.
Tak už jsou z nás žáci třetí třídy. Letos nám přibyla nová spolužačka a tak je nás dohromady 16.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky