3. A - MZŠ Ždánice - školní rok 2018 - 2019

Přejít na obsah

3. A


třídnictví:  Michaela Slivková
25.2. proběhlo školní kolo RECITAČNÍ SOUTĚŽE. Čtyři děvčata z naší třídy se vzorně připravila a Agátě Světlíkové se dokonce podařilo vybojovat 1. místo a postoupit do okresního kola v Hodoníně. Blahopřejeme.
Žáci 4. třídy nás pozvali na divadelní představení, které si připravili v rámci výuky Literárně dramatické výchovy. Jejich vystoupení byla vtipná a moc jsme se u nich pobavili.
31.1. jsme si rozdali naše pololetní vysvědčení a vyhodnotili jsme třídní HVĚZDIČKOVOU SOUTĚŽ.
19.1. jsme vystoupili na plese Města Ždánice s naší polonézou.Nacvičování nám dalo spoustu práce, a proto jsme měli velkou radost , že se naše vystoupení všem líbilo.
V pátek 21.12. jsme si udělali u našeho stromečku třídní besídku, zazpívali jsme si koledy, předali si dárečky a na kulturním domě jsme se zaposlouchali do vánočních melodií v podání žáků ZUŠ Ždánice.
V rámci projektu „Čertí škola“ jsme se celý den věnovali lidovým tradicím. Kde byly počátky Mikulášské nadílky, vyrobili jsme si překrásné andílky ze skleničky a krajek,vypočítali jsme pár pekelně těžkých příkladů a také jsme si pořádně zasoutěžili. Mikuláš , andělé a čerti z 9. třídy nám sice vytkli několik nedostatků, ale po zazpívání písničky nás obdarovali výbornými perníčky.
Dne 7.12. se uskutečnil Mikulášský turnaj v kopané. Naše družstvo „Draci“si vybojovali 1. místo a k tomu putovní pohár. Blahopřejeme a děkujeme našim hráčům za vzornou reprezentaci.
V pátek 2.11. jsme navštívili divadlo Radost, ve kterém jsme se dobře pobavili při divadelním představení „Bylo nás pět“. Opět nás nezklamaly úžasné výkony herců , překrásné kulisy a písně, které celé představení provázely.
Ve čtvrtek 25.10. jsme se v rámci výuky prvouky rozhodli navštívit Vrbasovo muzeum ve Ždánicích, kde jsme si prohlédli zajímavé exponáty, které souvisí s historií našeho města a jeho blízkého okolí.
18. října jsme zhlédli filmové představení Pračlověk v kyjovském kině Panorama. Velmi jsme se při této komedii pobavili a zároveň si užili příjemné odpoledne s kamarády ze třídy.
9. října jsme vyrazili s naší paní učitelkou do místní knihovny, kde nás paní knihovnice seznámila s řadou zvířecích hrdinů, kteří vystupují v knihách pro děti. Opět jsme si mohli i zasoutěžit a vypůjčit si knihy na domácí četbu.
V rámci výuky prvouky jsme se učili o městě, ve kterém žijeme. Proto jsme obešli významné budovy města Ždánic a našli jsme si o nich důležité informace, abychom je pak ve skupinách zpracovali a vytvořili třídní projekt . Práce nás velmi bavila a dověděli jsme se mnoho nových informací o místech naší obce, kolem kterých každý den chodíme.
Tak už jsou z nás žáci třetí třídy. Letos nám přibyla nová spolužačka a tak je nás dohromady 16.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky