3. A - MZŠ Ždánice - školní rok 2018 - 2019

Přejít na obsah

3. A


třídnictví:  Michaela Slivková
18.6. jsme navštívili Planetárium ve Ždánicích. Vyslechli jsme si zajímavé vyprávění o planetách a hvězdách naší sluneční soustavy a prohlédli jsme si všechna nejznámější souhvězdí.
Poté jsme si užili film Čokoládová planeta a někteří už se těší na příští rok, kdy budou navštěvovat ASTRONOMICKÝ KROUŽEK.
10.6. jsme se vydali na Vysočinu, do místa, kde se natáčela pohádka Čertoviny. Všichni jsme byli překvapeni, jak opravdové bylo peklo, které jsme si společně s Luciferem mohli prohlédnout. Užili jsme si spoustu strachu, ale i legrace při zpívání pekelných písniček, při kterých nás doprovázel sám pán pekel.
17.5. jsme si opět užili naši ŠKOLNÍ AKADEMII. Letos jsme si zatančili v rytmu indiánských tanců a vzpomněli jsme si i na Vinetoua a Old Shurehanda.
Ve středu 17.4. proběhl v naší třídě VELIKONOČNÍ PROJEKT, pří kterém jsme si popovídali o zvycích, které se v našem kraji dodržují, o tom, co připravujeme u nás doma. Ochutnali jsme pečené Jidáše, které nám doma připravila naše paní učitelka, vyrobili jsme si jarní sklenici ozdobenou motýlky a květinkami a krásně jsme se naladili na tento jarní svátek.
V pátek 29.3. jsme navštívili odpolední představení Pojďte, pane, budeme si hrát v našem oblíbeném brněnském divadle Radost. Ze srdce jsme se zasmáli humorným příběhům dvou plyšových medvídků, které velmi dobře známe z televizních večerníčků.
V březnu jsme navštívili v rámci Měsíce knihy naši městskou knihovnu. Paní knihovnice si pro nás připravila přehled knih a autorů, kteří píší právě pro naši věkovou kategorii. Představované knihy nás tak nadchly, že jsme si každý domů odnesli nejméně dvě knížky na přečtení.
25.2. proběhlo školní kolo RECITAČNÍ SOUTĚŽE. Čtyři děvčata z naší třídy se vzorně připravila a Agátě Světlíkové se dokonce podařilo vybojovat 1. místo a postoupit do okresního kola v Hodoníně. Blahopřejeme.
Žáci 4. třídy nás pozvali na divadelní představení, které si připravili v rámci výuky Literárně dramatické výchovy. Jejich vystoupení byla vtipná a moc jsme se u nich pobavili.
31.1. jsme si rozdali naše pololetní vysvědčení a vyhodnotili jsme třídní HVĚZDIČKOVOU SOUTĚŽ.
19.1. jsme vystoupili na plese Města Ždánice s naší polonézou.Nacvičování nám dalo spoustu práce, a proto jsme měli velkou radost , že se naše vystoupení všem líbilo.
V pátek 21.12. jsme si udělali u našeho stromečku třídní besídku, zazpívali jsme si koledy, předali si dárečky a na kulturním domě jsme se zaposlouchali do vánočních melodií v podání žáků ZUŠ Ždánice.
V rámci projektu „Čertí škola“ jsme se celý den věnovali lidovým tradicím. Kde byly počátky Mikulášské nadílky, vyrobili jsme si překrásné andílky ze skleničky a krajek,vypočítali jsme pár pekelně těžkých příkladů a také jsme si pořádně zasoutěžili. Mikuláš , andělé a čerti z 9. třídy nám sice vytkli několik nedostatků, ale po zazpívání písničky nás obdarovali výbornými perníčky.
Dne 7.12. se uskutečnil Mikulášský turnaj v kopané. Naše družstvo „Draci“si vybojovali 1. místo a k tomu putovní pohár. Blahopřejeme a děkujeme našim hráčům za vzornou reprezentaci.
V pátek 2.11. jsme navštívili divadlo Radost, ve kterém jsme se dobře pobavili při divadelním představení „Bylo nás pět“. Opět nás nezklamaly úžasné výkony herců , překrásné kulisy a písně, které celé představení provázely.
Ve čtvrtek 25.10. jsme se v rámci výuky prvouky rozhodli navštívit Vrbasovo muzeum ve Ždánicích, kde jsme si prohlédli zajímavé exponáty, které souvisí s historií našeho města a jeho blízkého okolí.
18. října jsme zhlédli filmové představení Pračlověk v kyjovském kině Panorama. Velmi jsme se při této komedii pobavili a zároveň si užili příjemné odpoledne s kamarády ze třídy.
9. října jsme vyrazili s naší paní učitelkou do místní knihovny, kde nás paní knihovnice seznámila s řadou zvířecích hrdinů, kteří vystupují v knihách pro děti. Opět jsme si mohli i zasoutěžit a vypůjčit si knihy na domácí četbu.
V rámci výuky prvouky jsme se učili o městě, ve kterém žijeme. Proto jsme obešli významné budovy města Ždánic a našli jsme si o nich důležité informace, abychom je pak ve skupinách zpracovali a vytvořili třídní projekt . Práce nás velmi bavila a dověděli jsme se mnoho nových informací o místech naší obce, kolem kterých každý den chodíme.
Tak už jsou z nás žáci třetí třídy. Letos nám přibyla nová spolužačka a tak je nás dohromady 16.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky