2. třída - MZŠ Ždánice - školní rok 2018 - 2019

Přejít na obsah

2. třída


třídnictví:  Dana Horňáková
Mikulášský turnaj v kopané
V pátek 7.12. proběhl v naší tělocvičně Mikulášský turnaj v kopané. Družstvo naší třídy - Ostrostřelci se utkalo s Čertíky  z 1. třídy. Všichni hráli skvěle a se zapálením pro hru. Všem hráčům patří poděkování za výbornou hru.
Čertí škola
Ve středu 5.12. se v naší třídě sešlo 17 malých čertíků a 5 andílků. Všichni se těšili na již tradiční čertí vyučování plné zábavných čertích úkolů, písniček, tanečků a tvoření. Nechyběla ani návštěva Mikuláše se svou družinou. Za připravené básničky a písničku jsme obdrželi sladkou odměnu. Po vyučování následovala Mikulášská diskotéka ve školní družině. Děti si tento den skvěle užily.
Divadlo Radost
V pátek 2.11. jsme vyrazili do divadla Radost na představení Bylo nás pět. Divadelní představení od Karla Poláčka nás opět nezklamalo a my jsme si užili dvě hodiny legrace, smíchu a zábavy.
Jak jsme slavili s pejskem a kočičkou 28. říjen
V hodinách čtení s porozuměním čteme knihu od Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce, v níž je jedna kapitola věnována 28. říjnu. I my jsme se tedy rozhodli s pomocí pejska a kočičky oslavit tento svátek. Vždyť letos jsme si připomínali 100. výročí vzniku České republiky. Naučili jsme se naši hymnu, státní symboly a dozvěděli jsme se něco o prvním panu prezidentovi T. G. Masarykovi. V další kapitole slavili pejsek a kočička Vánoce, a tak jsme se rozhodli napsat dopis panu Čapkovi, co by měl ještě do knihy o pejskovi a kočičce napsat. Některé práce se dětem moc zdařily. V hodinách pracovních činnosti jsme tvořili hrušku a kostlivce.
Návštěva filmového představení
Ve čtvrtek 18.10. jsme se vypravili do Kina Panorama v Kyjově na filmové představení Pračlověk. Příběh o pračlovíčkovi z doby kamenné - Dugovi, který spolu se svým týmem musí vyhrát fotbalový zápas nad útočníky z doby bronzové, byl napínavý do poslední chvíle a všechny děti zaujal. A jako vždy nakonec zvítězí dobro nad zlem, hrdinové z doby kamenné se stali čestnými vítězi a získali tak své území, o které bojovali, zpět.
Beseda se spisovatelem Jiřím Šanderou
Setkat se s opravdovým spisovatelem se nepodaří každému. My, žáci 1. a 2. třídy, jsme měli to štěstí a byli jsme pozváni naší slečnou knihovnicí Anetou Valihrachovou do gymnastického sálu MZŠ Ždánice na besedu se spisovatelem Jiřím Šanderou. Jiří Šandera už od dětství miloval pohádky a později dobrodružné příběhy. Začal původně psát pro svého syna a dnes je autorem bezmála desítky pohádkových a dalších příběhů pro děti, například „Naše třídní je mimozemšťan!“, „Bambalanda a Štruntalanda“ , „Co mě čeká ve školce“ a mnoho dalších. Spisovatel děti poutavou cestou seznámil se svými knihami, povyprávěl jim, jak vznikaly a vždy přečetl nějakou veselou ukázku z knihy. Děti si mohly také knihy zakoupit a pan spisovatel jim ochotně do knihy napsal originální věnování. Děkujeme slečně Anetě Valihrachové za uspořádání této besedy.
Z naší minulosti
V hodině prvouky jsme se věnovali tématu Naše minulost. Ve třídě jsme si uspořádali výstavku starých předmětů, které se používaly dříve. Děkuji všem dětem i rodičům za zapůjčení vzácných exponátů.
4. října jsme také navštívili Vrbasovo muzeum ve Ždánicích, kterým nás provedla paní Monika Jandorová a seznámila děti s minulostí našeho města a kraje. Tímto děkujeme paní Monice Jandorové za pěkný a poutavý výklad našich dějin.
Návštěva knihovny
V rámci celostátní akce Týden knihoven jsme se vydali do knihovny i my, druháci. Slečna Aneta Valihrachová si pro nás připravila pěknou besedu na téma Zvíře, přítel člověka. Děti se seznámily s knihami, ve kterých vystupuje zvířecí hrdina, rozdělovaly zvířátka podle toho, kde žijí , určovaly k pohádkové postavě jeho zvířecího kamaráda a ve skupinkách plnily úkol, kdy přiřazovaly zvířecího hrdinu a název pohádky. Děti rovněž využily této návštěvy v knihovně a na své průkazky si zapůjčily knihy k domácí četbě. Slečně Anetě Valihrachové touto cestou děkujeme za krásnou a zajímavou besedu, která se dětem velmi líbila.
Skládáme básničky
V hodině čtení jsme si zkusili zahrát na básníky a společně jsme vymysleli básničku o podzimním sluníčku, které jsme si v hodině výtvarné výchovy i namalovali. Někteří z nás se pokusili o svou vlastní tvorbu básniček na téma podzim, ty nejlepší z nich si můžete na našich stránkách přečíst. Paní učitelka nás odměnila nálepkami a pochvalným listem. Podzim nás inspiroval i v dalších hodinách výtvarné výchovy, kdy jsme vytvářeli ježky a draky. Letos nám  počasí přálo i ke sportování na školním hřišti, kdy jsme skákali do dálky a ti nejšikovnější dostali diplom a sladkou odměnu.
Podzimní sluníčko
Žáci 2. třídy
Naše milé sluníčko
svítí už jen maličko.
Každé ráno vychází,
do školy nás provází.

A když večer zajde,
v postýlce nás najde.
Celý den nás krásně hřeje,
my mu za to děkujeme.

Podzim
Václav Müller, 2. třída

Podzim ten je prima,
ještě není zima.
Na poli je velké bláto,
skákat do něj stojí za to.

Kaštany
Martin Dubný, 2. třída

Na podzim se těšíme,
draky spolu pouštíme.
Nasbíráme kaštany,
vyrobíme lachtany.

Podzim
Lukáš Vrbík, 2. třída

Kluci zase pouští draky,
pojďte se mnou pouštět taky.
Děti venku hrabou listí,
zahrada se pěkně čistí.
Hrušky, jabka trháme
a pěkně je spapáme.
Zvířátka zas cítí,
že se zima blíží.
A tak pilně do pelíšku
nosí žalud, slámu i tu šišku.

Pouštění draků
Adéla Konečná, 2. třída

Na podzim si pouštím draky
s mámou, tátou a sestrou taky.
Pak se všichni usadíme,
čajíček si uvaříme.

Listopad
Anička Polášková, 2. třída

Na podzim listí padá,
listopad mám tolik ráda.
Pouštíme si draky,
sledujeme mraky.

Podzim
Michal Vachůt, 2. tř.

Ždánský les se zbarvil do zlata,
všichni máme boty od bláta.
Na oheň nás kamarádi zvou,
Známé písničky na kytary zahrajou.

Listopad
Michal Hula, 2. třída

Padá, padá žluté listí,
brzy bude listopad.
Děti v poli draky pouští,
můžeme si k nim přidat.

Vítr vane, venku mrzne,
příroda jde brzy spát.
Na jaře zas vše rozmrzne,
není proč se bát.

Kaštany
Viktoria Angjelovska, 2. třída

Kaštany už padají,
děti na ně čekají.
Vyrobí z nich zvířátka,
koníky i hříbátka.
První týdny ve škole
Školní rok se už rozjel na plné obrátky a nezahálíme ani my, žáci 2. třídy. V tělesné výchově jsme už stihli vyhodnotit nejlepší běžce a běžkyně, ve výtvarné výchově jsme malovali jablíčka a  v pracovních činnostech jsme vytvářeli hroznové víno. Přišli se na nás také podívat naši noví prvňáčci, kterým jsme předvedli čtení a uvolňovací cviky do psaní. A samozřejmě, tak jako v každé škole, jsou i v té naší nejlepší přestávky a svačinka.
Zahájení nového školního roku
V pondělí 3. září jsme se po dvou měsících prázdnin opět vrátili do školních lavic. Čeká nás opět spousta práce a učení, ale přesto jsme se všichni už do školy těšili na své kamarády i novou třídu, kterou nyní máme ve 2. patře.
Hodně úspěchů v novém školním roce přeje všem dětem  jejich paní učitelka Dana Horňáková.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky