1. třída - MZŠ Ždánice - školní rok 2017 - 2018

Přejít na obsah

1. třída


třídnictví:  Věra Maříková
OCHUTNÁVKA DŽEMŮ A MARMELÁD
V matematice jsme se v pracovním sešitu setkali se skřítky, kteří vařili malinový a jahodový džem. /příprava na zimu/
Dostali jsme dobrovolný úkol přinést do školy nějakou marmeládu či džem od maminky nebo babičky, abychom mohli ochutnat. Děkujeme všem dětem, které si vzpomněly  a marmeládu přinesly. Sešlo se nám tak ve třídě spousta příchutí - jahodová, ostružinová, hrušková, meruňková, broskvová, višňová a dokonce marmeláda z lístků růže.
Jedna žačka přinesla ochutnat i med. Všechno to chutnalo výborně!!!
Děkujeme za spolupráci i rodičům.
PODZIM V 1. TŘÍDĚ
Výtvarná výchova a pracovní činnosti nás baví.
Posuďte sami.
POZNÁVÁME NAŠI ŠKOLU
Během měsíce září jsme postupně poznávali celou naši  školu. Byli jsme na návštěvě na měšťanské škole, prošli jsme i naši budovu a navštívili v ní jednotlivé třídy. Děkujeme všem za milé přijetí.
MOJE OBLÍBENÁ HRAČKA
Do školy už hračky nenosíme, ale protože paní učitelka chtěla vědět a vidět naši nejoblíbenější, tak jsme si ji do školy přinesli. Každý svou hračku ostatním představil a něco o ní řekl.
NAŠE TŘÍDA
Tak, to jsme my prvňáčci. Je nás celkem 21, z toho 12 chlapců a 9 děvčat.
Těšíme se na práci ve škole a jsme plní očekávání.
ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU
Celá naše škola společně s paní učitelkou přivítala letos ve škole nové žáčky. Do první třídy nastoupilo celkem 21 dětí.
Byl to pro všechny slavnostní den.
Po zahájení školního roku v kulturním domě jsme se společně s dětmi a rodiči přemístili do naší třídy. Tam jsme se přivítali, seznámili a dostali kromě dárečků svůj první školní úkol.
Také jsme nezapomněli poblahopřát oslavenkyni, pro kterou byl tento den i narozeninový. Narozeniny slavila Mia Bajerová.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky