6. třída - MZŠ Ždánice - školní rok 2017 - 2018

Přejít na obsah

6. třída


třídnictví:  Mgr. Bohumila Halačková
Bowling Kyjov - rozloučení se školním rokem 2017/2018
Branný závod
Soutěž Kamarádi knihovny
Vyhráli jsme soutěž Kamarádi knihovny!!! Poctivě jsme chodili do knihovny (tedy alespoň někteří), odpovídali jsme na otázky zveřejňované na internetových stránkách ždánické knihovny a vydali dva třídní časopisy. Zvítězili jsme, proto jsme převzali putovní pohár od páťáků a pochutnali si na skvělém dortu. Odměněni byli také tři nejpilnější čtenáři z naší třídy.
Projekt - Osmičkové roky
Naše třída zpracovala téma Vznik Československa, tedy rok 1918.
Výlet
Ve čtvrtek 7. června jsme vyrazili na výlet do Beskyd. Navštívili jsme Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm - prošli jsme si Mlýnskou dolinu a Dřevěné městečko. Po zajímavé prohlídce jsme vyjeli lanovkou na Pustevny, menší túrou došli k soše Radegasta a vystoupali až na vrchol Radhošť (1129 metrů nad mořem) ke kapli sv. Cyrila a Metoděje. Poté následovala cesta zpět k autobusu a návrat domů. Výlet se nám moc líbil a nejlepší byla samozřejmě lanovka.
Školní akademie
Kromě scénky, v níž vystoupili téměř všichni žáci i žákyně naší třídy, si ještě děvčata sama připravila na svou vlastní choreografii taneční vystoupení.
Školní akademie
Jak to vypadá, když se v Ordinaci v Růžové zahradě netrhnou dveře a co všechno musí Čestmír Mázl zvládnout, jsme předvedli v našem vystoupení. V ordinaci se objevili takoví pacienti jako např. Saxana, Švejk, Hujeři, Homolkovi, blondýnky, dealerky léků, Felix Holzmann, Mireček z "Básníků".   A ke všemu nad vším dohlížel primář Sova.
Dějepisná exkurze
Ve čtvrtek 10. 5. vyrazilo sedm z nás na dějepisnou exkurzi do Pavlova a Mikulova. Exkurze byla sice určena pro deváťáky, ale zbyla nějaká volná místa, která jsme rádi doplnili. Nejprve jsme navštívili Archeopark v Pavlově, kde jsme se vrátili v dějinách do doby lovců mamutů. Následovala prohlídka synagogy v Mikulově, kde byl pro nás připraven edukační program a kde jsme si zasoutěžili spolu se dvěma skupinami deváťáků, a po procházce městem jsme vyšli na Svatý kopeček, odkud byl krásný rozhled do širokého okolí. Celou exkurzi jsme zakončili na Rohlence.
Divadelní představení Enšpígl! Nasreddin!
Ve čtvrtek 3. května jsme spolu s páťáky navštívili brněnské divadlo Polárka, kde jsme zhlédli divadelní představení Enšpígl! Nasreddin! Dobrodružství dvou nejslavnějších moudrých bláznů, kteří svou vychytralostí napálili spoustu lidí a o nichž si vyprávěla celá Evropa a Blízký východ, se nám moc líbila a těšíme se na další podobné kulturní zážitky.
Návštěva knihovny
Jednu dubnovou hodinu literární výchovy jsme strávili v městské knihovně. Zabývali jsme se tématem literárního hrdiny. Poslechli jsme si zajímavý výklad, něco jsme si přečetli, pracovali jsme ve skupinách a ještě jsme si mohli půjčit knihy. Děkujeme slečně knihovnici za příjemně strávenou hodinku.
Divadelní učebnice
V posledním březnovém úterý k nám zavítalo Divadélko pro školy z Hradce Králové se svým představením Divadelní učebnice. Zhlédli jsme několik ukázek ze známých českých divadelních her 20. století. Díky skvělým výkonům herců jsme se nejenom poučili, ale také pobavili.
Poslední školní den v roce 2017
Vánoční besídka
Poslední předvánoční pondělní odpoledne jsme se všichni sešli, abychom si společně užili vánoční atmosféry. Zazpívali jsme si koledy, někteří zahráli na různé hudební nástroje, jiní kouzlili nebo předvedli humorné scénky. Nechybělo ani vystoupení mažoretek nebo přednes vánoční povídky.
Předvánoční Brno
Adventní čas patří mezi nejkrásnější období v roce, proto jsme se vydali spolu s páťáky a sedmáky nasát předvánoční atmosféru do Brna. Nejprve jsme navštívili hrad Špilberk, kde jsme zhlédli interaktivní výstavu Stavba jako Brno, poté jsme si nakoupili dárečky a nějaké dobrůtky na vánočních trzích a nakonec jsme zašli do kina na film Maxinožka.
Mikuláš
Opět po roce zavítala do naší třídy tradiční návštěva Mikuláše a jeho pomocníků. Protože jsme byli všichni hodní, nikoho čerti neodnesli do pekla. Naopak od andělíčků jsme dostali perníček.
Koncert
Ve čtvrtek 16. 11. se uskutečnil koncert žesťového souboru Musica Animae. Zvolené ukázky nás provedly populární hudbou 20. století.
Z hodin výtvarné výchovy
Aquapark Uherské Hradiště
V pondělí 23. října odpoledne jsme se sedmáky vyrazili do aquaparku. Dováděli jsme v bazénu a na tobogánech i odpočívali ve vířivce.
Jsme šesťáci
V letošním školním roce je nás plná třída. Přišlo k nám totiž 8 nových spolužáků z Lovčic, se kterými jsme se hned skamarádili. A jak jsme se do školy těšili, můžete posoudit z našich prvních společných fotek.
Návrat na obsah