2. B - MZŠ Ždánice - školní rok 2017 - 2018

Přejít na obsah

2. B


třídnictví:  Mgr. Pavlína Netopilová
Slavnostní zakončení školního roku
Den, na který jsme se všichni těšili, je tady. Rozloučili jsme se, rozdali ocenění a pochvaly a teď nám nezbývá nic jiného, než si užívat volna a prázdnin.
Všem dětem i rodičům přeji nádherné prázdniny plné tepla a sluníčka.
 Tř. uč. Pavlína Netopilová
Školní výlet
Blíží se očekávaný konec školního roku a k tomu patří samozřejmě i výlety. Letos jsme se vydali do Brna na hrad Veveří a na brněnskou přehradu. Počasí nám přálo a my všichni jsme si výlet nádherně užili!!
1.6. jsme oslavili Mezinárodní den dětí také u nás ve škole. Ráno si pro nás žáci 4. třídy nachystali netradiční sportovní disciplíny na stanovištích, které rozmístili po ploše našeho školního hřiště. Moc jsme se pobavili a zároveň si zasportovali, a tak jim za přípravu tohoto dopoledne moc děkujeme. Poté jsme se dověděli něco o kynologii a členové kynologického spolku nám předvedli své vycvičené psy.
Akademie
Tak to jsme my na letošní školní akademii a náš tanec Sofia.
20.4. jsme celé vyučování věnovali oslavě Dne Země. Prostřednictvím různých aktivit jsme  si zopakovali, co naši planetu ohrožuje a jak jí můžeme pomoci. Namalovali jsme si na silnici před školou barevnými křídami různé podoby naší planety.A nejvíce nás pobavila stanoviště, která si pro nás připravili žáci 5. třídy za pomoci paní učitelky D. Selucké. Vyzkoušeli jsme si různé pokusy, třídili jsme odpad, poznávali podle vůně bylinky a rozlišovali jsme hlasy ptáků.
V pátek 13.4. jsme se vydali do divadla Radost  na veselý příběh Astrid Lindgrenové -  Pipi Dlouhá punčocha. Představení bylo opět plné nádherných loutek a rytmických písní. A tak jsme si společně páteční večer moc užili.
Zvířátka na statku
Před Velikonocemi k nám zavítali dva herci z  divadla v Hradci Králové, aby nám zpříjemnili předvelikonoční čas, a taky aby nám připomněli, jaká zvířátka na statku žijí. Všichni jsme se dobře pobavili a vystoupení si pěkně užili.
Velikonoce ve skanzenu
V pondělí 26.3. jsme se společně vydali do Strážnice, abychom doopravdy zažili  zvyky ze Slovácka od fašanku do Velikonoc jako je vynášení smrtky, nošení létečka, pletení velikonočních pomlázek, malování kraslic,otloukání píšťaliček a  šlahačka. Nechyběly zde ani tvořivé dílničky, ve kterých si děti vyrobily velikonoční záložku do knihy. Také jsme si všichni ochutnali dobroty, které se jí o velikonočním týdnu. Pro všechny děti byl výlet krásným zážitkem.
Návštěva knihovny
Březen je nazýván Měsícem knihy, a tak jsme se vypravili do naší knihovny. Téma Pohádky se nám moc líbilo, děkujeme slečně Anetě Valihrachové za pěknou prezentaci.
Divadlo
Byli jsme na návštěvě ve 4.třídě, kde nám žáci předvedli své vlastní divadelní kousky. Nejenom, že jsme se poučili z mnohých situací, ale také jsme se všichni pěkně pobavili! Děkujeme za pozvání!
Recitační soutěž
Proběhlo školní kolo recitační soutěže. Naši třídu reprezentovalo 6 recitátorů. Děkuji všem, kteří se připravovali a soutěže se zúčastnili. Blahopřeji Míšu Krmíčkovi za pěkné 3.místo.
  Tř. uč. P. Netopilová
Vánoční besídka a koncert
Čas letí neúprosně jako jelen, řekl pan ředitel na vánočním koncertu na kulturním domě, a měl pravdu. Tímto koncertem a naší tradiční vánoční besídkou jsme zakončili letošní kalendářní rok. Už jsme se na to všichni moc těšili. Takže nyní hurá na vánoční prázdniny a taky na kouzelné pohádky a zasloužený odpočinek!!
Tak si to všichni pěkně užijte!!
Vánoční cukroví
V týdnu od 18.-22.12.2017 proběhla v naší třídě soutěž ,,O nejoriginálnější a nejchutnější vánoční cukroví“. Podmínkou bylo to, že děti musely doma pomáhat při pečení cukroví a také napsat recept, který přinesly spolu s hotovým cukrovím do školy. Zapojila se celá třída, a protože všechny vzorky byly ať už velmi chutné nebo originální, diplom, sladkou odměnu a drobnou věcnou cenu obdržel každý. Poděkování patří nejen dětem, ale všem rodičům, kteří dětem pomáhali, protože bez nich by se soutěž zdaleka tak nepovedla.
Všem přeji krásné a pohodové Vánoce a do nového roku hodně zdraví, štěstí a lásky.
Tř. uč. p. Netopilová
Čertí škola
V úterý 5.12.2017  mohly všechny děti přijít do školy v kostýmu čerta, anděla nebo Mikuláše a celé vyučování probíhalo zábavnou formou a právě v duchu této adventní tradice.  Nechyběla ani návštěva ,,pravého Mikuláše, anděla a čertů“ v každé třídě, aby zjistila, jak se děti učí a jestli nezlobí. A takhle jsme si to všichni užívali.
Vánoce našich předků
V pondělí 4.12.2017 jsme se vypravili do školského zařízení pro environmentální vzdělávání Rozmarýnek v Brně – Jundrov.       V zážitkově-tvořivém programu s názvem ,,Vánoce našich předků“ jsme si připomenuli vánoční příběh z Betléma a seznámili jsme se s původem vánočních svátků. Vyzkoušeli jsme si  lidové zvyky v teple učebny, ale i v zahradě. V tvořivých dílnách jsme si upletli vánočku z kynutého těsta, vyrobili vánoční ozdoby z včelího vosku a připravili krmení pro ptactvo. Všechny děti byly spokojené a tyto Vánoce ,,nanečisto" se jim moc líbily.
Mikulášský turnaj v kopané
Naši borci a mezi nimi taky jedna  borkyně Editka obsadili na turnaji skvělé 2.místo! Hurá! Všem blahopřejeme a děkujeme za pěknou reprezentaci třídy!!!
Kino Panorama Kyjov
V pondělí 20.11. jsme si  zajeli do Kyjova na filmové představení Hurvínek a kouzelné muzeum.Tento nový filmový příběh s legendárními hrdiny v podobě animované komedie pro děti nás pobavil a my jsme si užili  příjemné kulturní odpoledne.
Výchovný koncert - Musica animae a Žesťové kvinteto
Ve čtvrtek 16.11. jsme se zúčastnili výchovného koncertu s názvem ,,Lidové písně a žesťové nástroje". Ve velmi pěkném pořadu jsme si zazpívali lidové písně a zopakovali si názvy žesťových nástrojů.   

Skokani, Ježci
Tak to jsou nejlepší skokani do dálky v naší třídě a dále vidíte pokus o výrobu ježků v pracovních činnostech netradičním způsobem.
Olympiáda v běhu, divadlo Radost
Říjen začal u nás olympiádou v běhu na 60 metrů a návštěvou divadla Radost v Brně. Pohádka Perníková chaloupka nás nezklamala a my jsme měli krásný kulturní zážitek. 

Prvňáci u nás
Tento týden jsme měli návštěvu. Přišli k nám prvňáčci, tak jsme je hned vyzkoušeli z dopravních prostředků a samozřejmě také něco nového se Zetíkem naučili. 
První týden ve škole
Už jsme zase ve školních lavicích!! Prázdniny utekly jako voda, a tak jsme si na ně zavzpomínali alespoň při výtvarné výchově a také na hřišti.
Návrat na obsah