Družina - MZŠ Ždánice - školní rok 2016 - 2017

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Družina


vychovatelky školní družiny:  Hana Košutová, Pavlína Drozdová, Aneta Gavendová
FERDOVA OLYMPIÁDA
V měsíci červnu v naší družině tradičně pořádáme pro děti Ferdovu olympiádu. Děti byly rozděleny do pěti kategorií a mohly soutěžit celkem ve 4 disciplínách. Všichni účastníci dostali nějakou maličkost a ti nejšikovnější byli oceněni medailemi, diplomy a hezkou odměnou, kterou si podle libosti vybrali.
Beseda s příslušníkem městské policie
Ve čtvrtek 15. června nás navštívil pan Milan Dolínek- člen městské policie. Formou soutěže nám připomněl pravidla bezpečnosti, ukázal nám auto a vybavení městské policie. Za nevšední zážitek a odměny moc děkujeme.
VÝPRAVA ZA OVEČKAMI
26. května odpoledne jsme využili slunného počasí a vypravili jsme se do malebného údolí Šraňky, kde nás mile přivítal pan Valenta. Vyprávěl nám zajímavé informace o ovečkách, motýlech, rostlinách a okolní krajině. Děti si pohladily ovečky a nakrmily je starým pečivem, které jim přinesly. Na závěr jsme si opekli špekáčky a s úsměvem na tváři odcházeli domů. 
MARCIPÁNOVÉ TVOŘENÍ
23. a 24. května k nám do Klubu 10 zavítala paní Nikola Fialová s plnou krabicí muffin, krémem a marcipánem. A začalo sladké tvoření. Pod vedením paní Fialové jsme si vyrobili muffiny jako mimoně, rozkvetlou zahrádku a berušku na čtyřlístku.
Školní akademie
KRESLÍME MANDALY S PANÍ BOHDANOU ŠKRHÁKOVOU
MAŠKARNÍ KARNEVAL
9. února se děti v naší družině na jedno odpoledne proměnily v princezny piráty, kovboje, pejsky, kočičky, berušky, víly, čarodějnice a jiné postavy, aby pod rouškou svých oblíbených hrdinů prožily odpoledne plné her, soutěží, hudby a tance. Díky dobré náladě a sladkostem se maškarní karneval všem líbil.
Na besedě v Městské knihovně
V měsíci lednu jsme se zúčastnili besedy v Městské knihovně, kde nás paní Wolfová seznámila se spisovatelem Václavem Čtvrtkem. Přečetla dětem úryvky z jeho knih a promítla nám krátký příběh o Křemílkovi a Vochomůrce. Po té jsme si spolu zasoutěžili a prohlédli ostatní knihy. Děti byly nadšené. Děkujeme za příjemně strávené odpoledne.
Návštěva knihovny
V pondělí 23. ledna děti z I. oddělení školní družiny navštívily městskou knihovnu. Dozvěděli jsme se, jak máme zacházet s knihami a jak o ně pečovat, aby sloužily i dalším generacím. Paní Wolfová si pro nás připravila vyprávění o známé české ilustrátorce Heleně Zmatlíkové, která ilustrovala knížky, které všichni známe. Jako ukázku si pro nás vybrala dětskou knihu Anička malířka. Při poutavém čtení jsme si zahráli na malíře a ilustrátory i my a namalovali jsme, podobně jako Anička malířka, žlutou pohádkovou kočičku, sluníčko a domeček.
Rádi bychom všichni poděkovali paní Wolfové za pěkně strávené odpoledne.
Zimní radovánky na zahradě ŠD
Mikulášská diskotéka
Svátek Mikuláše je ve školní družině vždy ve znamení Mikulášské diskotéky. V letošním roce se této události zúčastnilo více jak 60 malých čertů, andělů a Mikulášů. Všichni jsme si diskotéku užili, společně si zatančili v rytmu populární hudby, zasoutěžili a s malou sladkou odměnou a dobrou náladou odešli domů.
Drakiáda ve školní družině
Podzimní drakiáda je tradiční akcí, kterou naše školní družina každoročně pořádá. Tedy i v letošním školním roce jsme se vydali pouštět draky na kopec za hřbitovem. Počasí se nám vydařilo, vítr foukal a draci nádherně létali. I přes sychravé počasí jsme si odpoledne skvěle užili a už se těšíme na příští rok.
Vyřezávání dýní
Jako každý rok jsme prožili hezké slunné odpoledne na naší zahradě školní družiny při tvoření dýňové dekorace. Na pomoc jsme si pozvali rodiče a prarodiče, kteří nám v hojném počtu pomáhali s vyřezáváním. 
Z našich výtvorů jsme měli velkou radost a i pro potěšení ostatních jsme je vystavili tentokrát u budovy ŠD. V letošním roce byly vidět nejen tradiční strašidelné dýně, ale i méně obvyklé dýně čarodějnice, netopýr apod. VŠEM DĚKUJEME!
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky