9. třída - MZŠ Ždánice - školní rok 2016 - 2017

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

9. třída


třídnictví:  Mgr. Pavel Fraj
5. 6. – Den dětí
Toto dopoledne jsme si zpestřili výšlapem, opékáním a koncertem na téma Vývoj rockové hudby.
Praha – školní výlet
24. května se naše třída vypravila na dvoudenní výlet do Prahy. Cestovali jsme vlaky a hned po příjezdu do našeho hlavního města jsme vyrazili za zážitky a poznáním. Prošmejdili jsme Prahu křížem krážem (Petřín, bludiště, Hrad, Karlův most atd.), někteří si užili i večerní projížďku, O2 arénu a dětské hřiště. Po odpočinku a vydatné snídani jsme druhý den zvládli Vyšehrad se Slavínem, židovské město a celé centrum. Na závěr jsme si zazpívali na nádraží ve Fantově kavárně, nakoupili dobroty do vlaku a hurá k domovu! Výlet se nám všem moc líbil, opravdu jsme si to užili.
Školní akademie
V pátek 19. 5. se konala již šestadvacátá školní akademie a my jsme tak měli poslední možnost předvést se. „Natrénovali“ jsme proto dvě čísla. V tom prvním jsme se nechali inspirovat humornými scénkami O. Kaisera a J. Lábuse, v dalším zatančily naše spolužačky podpořené 3 (nakonec dvěma) odvážlivci na písničku DADDY. 
9. 5. - Den Země
Na začátku května jsme se my deváťáci zapojili do školního projektu, kterým jsme si připomněli Den Země. Přípravy na tuto netradiční výuku ale začaly již po jarních prázdninách. Rozdělili jsme se do 9 skupin, vybrali si odpovídající téma a k němu si připravili teoretickou i dovednostní část. V průběhu dopoledne jsme se tak stali „učiteli“, kteří musí poučit, ale i zabavit děti z ostatních tříd, což nebylo vůbec jednoduché. S pomocí paní učitelky Freiwaldové a našeho třídního jsme to však zvládli se ctí. Nejlepší tři stanoviště a 3 soutěžící třídy pak získaly sladkou odměnu.
Výchovný koncert hudebního tria zaměřený na filmové a muzikálové melodie - úterý 11. 4. 2017
Recitační soutěž
Ve školním kole recitační soutěže nás reprezentovala pětice: Simona Slivková, Martin Otradovec, David Štipčák, Jarek Duroň a Lenka Kunrtová. A jak si vedli? Jarek obsadil třetí místo a Lenka dokonce "vybojovala" stříbro. Gratulujeme!
Splašené nůžky - Studio Z - Zlín
Na začátku února jsme vyrazili do zlínského divadla na osvědčenou situační komedii Splašené nůžky. Představení, v jehož průběhu jsme se stali detektivy a pomáhali s vyřešením kriminálního případu, jsme si opravdu užili, a tak nám ani nevadil pozdní návrat domů.

Naši úspěšní reprezentanti
Marek Švábík - účastník většiny soutěží a olympiád - zvítězil v okresním kole Matematické olympiády. Společně s Klárou Pavkovou se stali nejúspěšnějšími řešiteli SCIO testů z českého jazyka a matematiky. Móóóc gratulujeme!
Beseda v místní knihovně
Jako správní "deváťáci" už máme také absolventská trička! Sluší nám, no né???
Bruslení - 9. 1. 2017
Pár dní po Vánocích jsme se rozhodli zpestřit tělesnou výchovu, a tak jsme si šli zabruslit na ždánické rybníky. Mrazivé počasí nám přálo, sníh i led křupaly pod nohama a na ledové ploše si každý mohl zopakovat své bruslařské umění.
Vánoční koncert žáků ZUŠ v kulturním domě – 22. 12.
Poslední minuty před odchodem na dlouho očekávané vánoční prázdniny nám zpříjemnili naši spolužáci - hudebnice a hudebníci navštěvující místní „zušku“. Díky nim na nás dýchla ta pravá vánoční atmosféra. Děkujeme!
Vánoční besídka – 22. 12.
Exkurze v Brně
Dne 19. 12. 2016 jsme se rozjeli do Brna na exkurzi. Jako první nás čekala spalovna SAKO, kde nám ukázali, co se stane s odpadky, které vyhodíme. Hlavně jsme ale viděli, jak se dá odpad využít či dále zpracovat. Potom jsme se přesunuli do obchodního centra Galerie Vaňkovka. Tam někteří z nás dokupovali vánoční dárky, jiní se šli občerstvit. Pak jsme se vydali do prvorepublikové vily Stiassni, která je teprve od roku 2014 zpřístupněna veřejnosti. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o vile, ale i o rodině majitele – židovského továrníka Alfreda Stiassni. Na závěr jsme si prohlédli adventní trhy v centru města. Předvánoční exkurze se určitě povedla!
Mikulášská obchůzka – 5. 12.
Tak jako každý rok i letos navštívil naši školu Mikuláš s čerty a andílky. Ti nejmenší je očekávali s napětím, často i obavami. Zato ti starší se na příchod pohádkových bytostí těšili. Do pekla ale čerti nakonec nikoho neodnesli, protože „darebáčci“ slíbili, že se polepší. Děti také zarecitovaly nacvičené básničky nebo zazpívaly vánoční písničky. Potom si všichni pochutnali na sladkém perníčku.
Koncem listopadu jsme se již tradičně zapojili do projektu Příběhy bezpráví. Letošním tématem byla Akce K (Kláštery) přibližující proticírkevní represe na počátku 50. let 20. století. Hosty zajímavé besedy byli historik PhDr. Radomír Malý a pan Josef Medřický.

Dějepisná exkurze v polském koncentračním táboře Osvětim
Beseda o drogové kriminalitě s policistou Milanem Jurčou
Exkurze Hodonín
Ve středu 5. 10. 2016 jsme se vydali na exkurzi do Hodonína. Tam jsme nejprve navštívili Muzeum naftového dobývání a geologie, následně jsme pak zamířili na již 20. Veletrh vzdělávání. V muzeu nám byla přiblížena historie, ale i současnost těžby ropy a zemního plynu. Měli jsme také možnost osahat si řadu exponátů, dozvěděli jsme se zajímavosti o zpracování a skladování těchto strategických surovin. Dále naše cesta směřovala na již zmíněný Veletrh vzdělávání, kde se v jednotlivých stáncích prezentovaly různé střední školy a učiliště. Mohli jsme se tak dozvědět více o studiu a jeho podmínkách, nechat se například ostříhat či na sobě otestovat nějaký chemický pokus. Myslíme si, že některým z nás tato akce pomohla s výběrem střední školy. Z veletrhu jsme tak odcházeli nejen se spoustou letáčků, ale i se získanými zajímavými informacemi.

Tak už jsme v „devítce“! To nám to uteklo! Ještě pár měsíců a už se budeme rozhodovat, na jakou další školu se vydáme. Teď jsme ale teprve na začátku a zažíváme velkou změnu. Jsme totiž po letech opět spojeni. Je nás celkem 32, z toho 18 děvčat a 14 kluků. Máme mezi sebou také novou spolužačku - Pavlínu Kolářovou, se kterou si určitě budeme rozumět. Takže - začínáme!!!!!!!!!!!
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky