7. B - MZŠ Ždánice - školní rok 2016 - 2017

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

7. B


třídnictví:  Mgr. Vratislav Lysoněk
Mikuláš
Pondělí 5. prosince se již tradičně neslo v duchu řinčení řetězů, třepotání andělských křídel a jemného zápachu spáleniny. Školou obcházel svatý Mikuláš se svou družinou. Silné rozechvění bylo znát na každém z nás. Když potom do třídy vtrhli čerti, byla v nás malá dušička. Svatý Mikuláš s anděly si pekelníky umravnil a nechal se obměkčit hezkou písničkou. Nakonec naše třída zůstala ušetřena únosů do pekla, i když někteří měli namále.
Prosinec - Lukáš
Na začátku prosince náš kolektiv opustil Lukáš Šedivý, který přechází na základní školu v Kyjově. Přejeme mu hodně úspěchů a nových kamarádů na nové škole.
Beseda - příběhy bezpráví
V listopadu se žáci naší třídy společně se svými staršími spolužáky z 8. a 9. ročníku stali posluchači besedy z každoročního cyklu Příběhy bezpráví. Letošní ročník byl zaměřen na Akci K - násilnou likvidaci klášterů a mužských řeholních řádů, která proběhla v roce 1950 v komunistickém Československu.
Začátek školního roku
Je tu září a zahajujeme nový školní rok 2016/17. Počet žáků se nezměnil, náš kolektiv zůstává hezky vyvážený - 10 chlapců a 10 dívek. Všichni společně doufáme, že pro nás nový školní rok bude úspěšný a zajímavý zároveň. Kluci a holky se dozví spoustu zajímavého o svém blízkém okolí regionální výchově a zlepší svoji dovednost komunikace v anglickém jazyce  druhém novém předmětu - anglické konverzaci.
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky