3. třída - MZŠ Ždánice - školní rok 2016 - 2017

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

3. třída


třídnictví:  Mgr. Věra Maříková
A JEŠTĚ JEDNA PŘIPOMÍNKA AKADEMIE - FOTKY OD PANÍ ČADÍLKOVÉ
Děkujeme.
KURZ PLAVÁNÍ
Letos už druhým rokem jezdíme na kurz plavání. Začali jsme jezdit v polovině dubna a budeme končit týden před prázdninami. Stejně jako minulý rok absolvujeme i letos 10 dvouhodinových lekcí. Děti se na každý čtvrtek těší a také udělaly v plavání obrovský pokrok.

ŠKOLNÍ VÝLET
V úterý 23. května jsme společně se čtvrtou třídou vyrazili na výlet. Cílovou destinací byla propast Macocha a Punkevní jeskyně. Ze Skalního mlýna, kde jsme společně posvačili, jsme jeli vláčkem k visuté lanovce na Macochu. Pak jsme absolvovali jízdu lanovkou, nákupy a po návratu dolů z Macochy jsme měli objednanou prohlídku a plavbu loďkou Punkevními jeskyněmi. Zpět k autobusu jsme si užili opět ve vláčku. Výlet byl moc pěkný, plný sluníčka a krásných zážitků.
ŠKOLNÍ AKADEMIE
Na školní akademii letos připadl pátek 19. května. Naše třída si připravila tanec tučňáků na písničku z filmu Madagaskar. My jsme si nácvik užili a doufáme, že se výsledek líbil.
PROJEKT VELIKONOCE
Ve středu 12.4. jsme si užili vyučování velikonočně. Bylo to díky projektu, který každoročně na naší škole probíhá a stal se už tradicí. Rozdělili jsme do skupin a tak jsme celé dopoledne pracovali. Velikonoční téma prolínalo všemi předměty a děti si díky tomu připomněly velikonoční zvyky.
FILMOVÉ A MUZIKÁLOVÉ MELODIE
V úterý 11. dubna proběhl v gymnastickém sále hudební pořad pro děti s filmovými a muzikálovými melodiemi. Děti si je nejenom poslechly, ale měly možnost si některé známé písničky z filmů i zazpívat. A to se jim opravdu líbilo.
DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ - LIMONÁDOVÝ JOE
Ve čtvrtek 16. února jsme se vydali společně se čtvrtou třídou do Brna. Kam? Na divadelní představení Limonádový Joe do divadla Radost. Divadlo i samotné představení bylo moc pěkné a děti odjížděly spokojené.
RECITAČNÍ SOUTĚŽ
V pondělí 13. února proběhlo školní kolo recitační soutěže pro 1. - 5. ročník.
Naši třídu reprezentovalo 6 recitátorů - Anna Amelie Marečková, Barbora Baslová, Lilly Strýčková, Vanesa Štěpánková, Šimon Horehleď
a Marek Krišica. Bojovali jsme společně s druhou třídou o postup do okresního kola, které se bude konat v Hodoníně.
Všichni si zaslouží pochvalu, protože příprava na soutěž jim dala určitě mnoho práce a za výsledek se nemusel nikdo stydět.. Boj o postup v této kategorii nakonec vyhrála naše Lilly Strýčková, která skončila na prvním místě. Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v dalším kole!
OVOCE DO ŠKOL
Ve čtvrtek 9. února k nám do školy zavítala firma Ovoce a zelenina do škol se svým programem pro děti.
Cílem bylo seznámit děti se základními druhy ovoce a zeleniny a hlavně s vitaminy, které obsahují. Pomáhal jim v tom veselý maskot Mrkvoun, který spolu s moderátorem programu připravoval pro děti různé soutěže a za výsledky je obdarovával. Děti se během programu velmi dobře bavily a nakonec se s Mrkvounem i vyfotily.
DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ
V pondělí 1. února jsme byli pozváni do 4 třídy na divadelní představení. Žáci této třídy sami vymysleli a pod vedením paní učitelky Dagmar Selucké zahráli 4 příběhy, které se nám moc líbily. Byly poučné, vtipné a zahrané velmi dobře. Děkujeme a chválíme!
POLONÉZA
V sobotu 21. ledna naše třída společně s druháky vystoupila na Společenském plese Ždánice.
Šlo o polonézu, kterou jsme společně nacvičili a předvedli. Ten večer se děvčata proměnila v princezny a chlapci v prince. V nádherných šatech se pohádkově protančili až ke konci a na památku jim zbyly zážitky a krásné fotky.
PŘÍJEZD TŘÍ KRÁLŮ PŘED MĚSTSKÝ ÚŘAD ŽDÁNICE - 3.1. 2017
ČTVRTEK 22.12. - VÁNOČNÍ BESÍDKA
Tohoto dne se nemohly děti dočkat. Sešly se ráno kolem vánočního stromečku, aby si zazpívaly koledy, ochutnaly cukroví a rozdaly vzájemně vánoční dárky.
Besídku nám zpříjemnila děvčata, která si pro nás připravila drobná vánoční vystoupení v podobě koled. Po besídce jsme se vydali do Kulturního domu ve Ždánicích, kde jsme se naladili na přicházející Vánoce díky dětem ze základní umělecké školy.
PROJEKT ČERTÍ ŠKOLA
V pondělí 5.12. se k nám do školy nedostavily děti, ale spousta čertíků, andílků a našel se i Mikuláš. Začala totiž Čertí škola a to se děly věci. Sám Lucifer poslal dětem spoustu čertovských úkolů z českého jazyka, matematiky i jiných předmětů. Všichni se jich zhostili na jedničku a pořádně si dopoledne užili. Nechyběly ani pekelné písničky a tanečky. Kromě toho k nám do třídy dorazil i opravdový Mikuláš se svými pomocníky, aby všechny podaroval, hodné pochválil, zlobivé pokáral. Dnešní den se všem líbil a neuvěřitelně rychle nám to ve škole uteklo.

MIKULÁŠSKÝ TURNAJ
V pátek 2. prosince se konal další ročník Mikulášského turnaje v kopané. Naše třída postavila do boje o pohár dva týmy. První tým Tygři s kapitánem Jakubem Masaříkem a druhý tým Pumy s kapitánem Markem Krišicou. Oba týmy bojovaly statečně, ale na obě silné šestky čtvrté třídy to nestačilo. Nevadí, o pohár se opět utkáme ve čtvrté třídě. Všem našim fotbalistům patří velký dík za statečnost a bojovnost. A jak jsme se nakonec umístili? Tygři skončili na třetím místě a Pumy na příčce čtvrté.
DIVADLO POLÁRKA  
V úterý 15. 11. 2016 jsme se společně se čtvrtou třídou vydali do Brna na divadelní představení Klapzubova jedenáctka podle stejnojmenné novely Eduarda Basse. Humorně zpracovaný příběh nás zavedl do sportovního prostředí rodiny, která obětovala svůj život fotbalu a vytvořila legendární tým.
Děti se po celou dobu představení výborně bavily.
VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE " MÝTY A LEGENDY MÉHO KRAJE "
V měsíci říjnu se naše třída zapojila do literární soutěže Jižní Morava čte - Mýty a legendy mého kraje vyhlášené Městskou knihovnou Břeclav s Moravskou zemskou knihovnou Brno. Úkolem dětí bylo bylo vymyslet a sepsat pověst z našeho kraje. Jednotlivé práce jsme odevzdali paní knihovnici Marii Wolfové, která společně s porotou složenou z učitelů rozhodli o umístění žáků v mladší i starší kategorii. Vyhodnocení soutěže proběhlo v pondělí 14. 11. 2016 v prostorách Městské knihovny Ždánice. Sešli se zde autoři pověstí, jejich rodiče, prarodiče. Byla přítomna i paní zástupkyně Mgr. Lenka Kopřivová a pan ředitel Mgr. František Markus. V naší kategorii se umístili čtyři žáci. Na třetím místě skončili se svou pověstí Lucie Wolfová a Ondřej Šušota, druhé místo obsadil Marek Krišica a na prvním místě skončila Ema Šefferová se svou pověstí o vzniku znaku Ždánic. Všichni zúčastnění obdrželi odměny a vítězové, kteří své práce osobně přečetli dostali ceny a diplomy. Do dalšího kola soutěže se probojovala právě Ema, jejíž pověst postupuje dál a následné vyhodnocení proběhne v Brně. Držíme palce! Poděkování patří všem žákům, kteří si našli čas a o pověst se pokusili.
BESEDA S PANEM STAROSTOU
V úterý 18. října přijal pozvání do naší třídy pan starosta Mudr. Vladimír Okáč. Přišel, aby s námi besedoval o městě, ve kterém žijeme a aby odpověděl dětem na otázky, které si pro něj připravily. Pan starosta byl velmi vstřícný a trpělivý. Všechny děti dostaly svou odpověď. Mně zbývá jen dodat, že jsme rádi, že si našel čas a zavítal mezi nás. Děkujeme.
NÁVŠTĚVA MĚSTSKÉ KNIHOVNY VE ŽDÁNICÍCH
Ve čtvrtek 13. října jsme se vydali do knihovny. Na programu byla spisovatelka Astrid Lindgrenová. Paní knihovnice Marie Wolfová nás mile přijala a poutavě vyprávěla o životě i díle této spisovatelky. Na konci besedy si měly děti možnost prohlédnout oddělení pro děti a půjčit si nějakou knížku či časopis. Děkujeme za vše. Návštěva se nám moc líbila.
HVĚZDÁRNA A PLANETÁRIUM BRNO
 V pátek 7. října jsme se společně se čtvrťáky vydali do Planetária v Brně na pořad nazvaný Úžasné planety.
Kromě hvězdné oblohy jsme v digitáriu shlédli film o planetách naší Sluneční soustavy. Díky tomuto filmu jsme se dozvěděli nejen počet planet ve  Sluneční soustavě, ale získali jsme také představu o oběžných drahách a vzdálenostech jednotlivých planet od Slunce. Program byl pro děti velmi  pěkný, poučný a zajímavý.Všichni jsme odjížděli z Brna spokojeni.
PROJEKT "STROMY S PAMĚTÍ "
 V pondělí 26. září jsme měli v naší třídě vzácnou návštěvu. Přijeli k nám zástupci agentury Kyjovské Slovácko v pohybu se svým enviromentálním  programem nazvaným Stromy s pamětí. Projekt patří  mezi ty, které mají vzbudit mezi žáky základních škol zájem o  životní prostředí. 
 Tentokrát byl zaměřen na stromy a jejich obrovský význam pro přírodu i člověka. Děti pracovaly ve skupinkách a samy měly podle návodných obrázků  zjistit, čím je pro nás strom tak důležitý. Celý projekt byl velmi poučný a zároveň zábavný, protože byl proložen pěknými písničkami  k  danému tématu.  Kromě jiného žáci dostali za svou spolupráci dárečky - sadu semínek lučních směsí a krásný odznáček se zvířátkem. 
 Za vše moc děkujeme. 
NÁVŠTĚVA KINA V KYJOVĚ
 V pátek 23. září jsme společně s ostatními třídami vyrazili do kina Panorama v Kyjově. Na programu byl film LOVECKÁ SEZÓNA - STRAŠPYTEL.
 Film se nám moc líbil a byl příjemným zpestřením před nadcházejícím víkendem.
ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU
 Ve čtvrtek 1. září začal nový školní rok 2016 - 2017 a my jsme opět zasedli do školních lavic.
 Letos jsme už třeťáci a těšíme na všechno nové, co nás v tomto školním roce čeká.
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky