1. B - MZŠ Ždánice - školní rok 2016 - 2017

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

1. B


třídnictví:  Mgr. Pavlína Netopilová
Blíží se konec roku.....
Už se sice blíží konec roku, ale u nás se pořád něco děje. Přišli k nám na návštěvu předškoláci ze školky, proběhla olympiáda v běhu a ve skoku, fotografovali jsme se a máme 3 výherce v losování časopisu Kuliočko.
Zoo Lešná
Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme už jsme tu... tak tuto písničku jste mohli slyšet v pondělí 12.6., když jsme se vraceli z výletu ze Zoo Lešná. A jelikož počasí nám přálo a my jsme opravdu nezmokli, výlet jsme si všichni skvěle užili!! 
Školní akademie - Tagliatelle
V pátek 19.5. jsme poprvé vystupovali na naší školní akademii. Byl nádherný slunečný den a my jsme si to pěkně užívali!!
Čtenáři, plavci
Po měsíci jsme opět uskutečnili prověrku rychlosti ve čtení. Tady vidíte pět nejrychlejších čtenářů v naší třídě - Jolanka, Raduška, Míša Šubert, Anička a Danielek. Pak jsme si zajeli do Bučovic na plavecký bazén a pořádně jsme si zaplavali.
Velikonoce
V týdnu před velikonočními prázdninami jsme toho stihli opravdu hodně - výchovný pořad v gymnastickém sále ,,Hudba pro školy", projekt s názvem Velikonoce a zaznamenali jsme úspěch našich tří děvčat, která byla vylosována a odměněna redakcí Kuliočko v soutěži. 
Krásné a veselé Velikonoce všem přeje tř. uč. P. Netopilová

Čtenáři a žabáci v 1.B
První čtenářská zkouška v naší třídě dopadla lépe pro děvčata. Obsadila všechna první tři místa - Jolanka, Raduška a Editka. Blahopřejeme!
Ve sportovní soutěži o nejlepšího žabáka naší třídy uspěli Patriček, Filípek, Míša a Danielek. Mezi nejlepší žabky patří Nelinka, Editka, Raduška a Nelinka. Také blahopřejeme!!

Planetárium Brno
V pondělí 3.4. jsme se vypravili do Planetária v Brně a rozhodně to stálo za to, protože jsme se dozvěděli mnoho nových poznatků z vesmíru a za odměnu jsme se podívali na dětské představení s názvem Ptačí ostrov.
Veselé zoubky
To, že zdravé zoubky jsou pro nás  velmi důležité a péče o ně také, už dávno víme. Nicméně v pátek 10.3. jsme si vše o důležitosti ústní hygieny a správné péče o náš chrup připomněli projektem ,,Veselé zoubky". Dozvěděli jsme se např. jaký kartáček na zuby  používat  a jak často si ho měnit, kolikrát denně a jakým způsobem si čistit zuby a přišel za námi i kamarád Hurvínek, se kterým jsme nakupovali zdravé potraviny, které nás zaručeně ochrání proti zubnímu kazu. Nakonec jsme si i zasoutěžili a na závěr jsme všichni úspěšně prošli vědomostním testem.Za odměnu na nás čekal dárkový balíček s důležitými pomůckami k péči o naše zoubky. Strávili jsme příjemný den před jarními prázdninami  a teď hurá na ně!!

Divadlo Radost
Poprvé  jsme se vydali na večerní představení do divadla.  A stálo to za to!! Nádherné a legrační představení Mach a Šebestová podle stejnojmenné knihy Miloše Macourka nás úžasně pobavilo. Divadlo Radost v Brně opět nezklamalo a my jsme si příběhy dětí s utrženým sluchátkem krásně užili!
Recitační soutěž
Blahopřejeme a děkujeme recitátorům za pěknou reprezentaci naší třídy. 1.místo - Anička Benáčková, 2.místo - Míša Krmíček, 3.místo - Raduška Kopřivová a 4.místo Jolanka Hauslerová a Míša Šubert.
Vysvědčení, divadelní představení
Tak už jsme se konečně dočkali a máme první vysvědčení!! Děti ze 4.třídy nás na ukončení pololetí pozvaly na divadelní představeni, které si samy připravily a zahrály. Moc se nám jejich divadelní příběhy líbily a děkujeme všem čtvrťákům a paní učitelce Selucké za pozvání!!
Tříkrálová sbírka
Hned první den po prázdninách jsme se zúčastnili slavnostního zahájení Tříkrálové sbírky 2017 na náměstí ve Ždánicích.
Vánoční koncert
Na tuto chvíli jsme se opravdu těšili - vánoční koncert a po něm hurá na vánoční prázdniny!!! 
Krásné Vánoce a šťastný nový rok všem přeje 1.B.
Cukroví
19. a 20.12.  proběhla v naší třídě soutěž ,,O nejoriginálnější a nejchutnější vánoční cukroví“. Děti  doma pomáhaly  při pečení  cukroví, které přinesly do školy.  Všechny  dětí, které se soutěže zúčastnily, byly odměněny sladkou i věcnou cenou. Vyhrály vlastně všechny děti, které se do soutěže zapojily. Za to jim patří blahopřání.  Poděkování patří všem rodičům, kteří dětem pomáhali, protože bez nich by se soutěž zdaleka tak nepovedla.  

Krmení zvířátek
V pondělí 19.12. jsme šli všichni prvňáci přichystat Vánoce zvířátkům do lesa. Přinesli jsme jim různé dobroty, aby i ona měla radost a dostatek potravy o Vánocích. Pravé zimní počasí nám umožnilo si postavit sněhuláky a zahrát koulovanou na sněhu.
Čertí škola
,,Kolem nás zní rolničky a smích, Mikuláš už jede na saních......." - tak touto písní jsme přivítali v naší třídě v pondělí 5.12. Mikuláše. Pravda je, že kdyby byl opravdu sníh, byl by zážitek ještě větší, nicméně i tak jsme si tento den skvěle užili a učili se jako čerti v čertí škole. A co víc? Nikoho naštěstí    čerti neodnesli do pekla a všichni byli od Mikuláše pochváleni a obdarováni drobnou sladkostí.
Mikulášský turnaj v kopané
Hurá, máme stříbrnou medaili!!! FC Barcelona/tak jsme se pojmenovali/ obsadila skvělé 2.místo v tradičním Mikulášském turnaji. Poděkování patří všem malým sportovcům za úžasný výkon!!!
Zetíkovy narozeniny
V pondělí 21.11. jsme slavili Zetíkovy narozeniny. Děti samy přichystaly výborné jednohubky a nechyběly ani sladké perníčky od Simonky. Zetík dostal od dětí mnoho dárků, které samy doma vytvořily. Ve výtvarné výchově děti upekly Zetíkovi dort a zhotovily přání.V  hudební výchově se naučily písničku, kterou mu na oslavě zazpívaly. Byl to skvělý den!!!
Keramika
Ve spolupráci s DDM Ždánice jsme si vyzkoušeli práci s keramickou hlínou a  začali jsme si vyrábět  misečku na dobroty. A tady jsme při plné práci.
Skok do dálky
Krásné počasí nám dovolilo uspořádat závody ve skoku do dálky z místa na hřišti. Také v tělocvičně jsme si zaskákali a zasoutěžili. A jak jsme dopadli? Nejlepší skokanky: 1.místo - Nelinka, 2.místo Jolanka, 3.místo Raduška a 4.místo Editka. 
Nejlepší skokani: 1.místo Martínek, 2.místo Adámek, 3.místo Patriček a 4.místo Filípek .
Blahopřejeme všem skokanům!!
Dopravní projekt – Barevný týden
Ve dnech  10.-17.10. proběhl u nás v souvislosti s dopravní výchovou projekt s názvem ,,Barevný týden“. V prvouce se děti seznamovaly s pravidly správného chování chodce v silničním provozu. Vysvětlili jsme si význam pestrého oblečení v dopravě (každý den přišly děti oblečeny v jedné, dobře viditelné barvě) a seznámili jsme se s několika dopravními značkami. V tělesné výchově si děti zahrály hry s dopravní tématikou – např. Na autobus, Červená, zelená, Pomoc nevidomému, Řidič a automobil …  Ve výtvarné výchově děti malovaly ve skupinách nejpestřeji oblečeného školáka a dopravní prostředky .
Divadlo Radost
Ve středu 12.10. jsme se vypravili do divadla Radost v Brně na představení s názvem ,,Krkonošské pohádky aneb Trautenberk a Krakonoš“ – inspirováno postavami z pohádek Marie Kubátové. Představení divadla Radost nás jako vždy velice zaujalo a svým osobitým humorem příjemně pobavilo. 
Náš kamarád Zetík
Krásné počasí na konci září nám umožnilo vzít našeho nejmilejšího kamaráda Zetíka na procházku a ukázat mu významné budovy v obci. Do jedné z nich, a to do knihovny, jsme Zetíka vzali s sebou na besedu o panu spisovateli a malíři Josefu Ladovi. Tímto děkujeme paní Wolfové za pěknou přednášku.
Kino Panorama Kyjov
V pátek 23.9. jsme se vypravili do Kyjova na filmové představení Lovecká sezóna: Strašpytel
Naše první divadelní pokusy
Nelze se nezmínit o dramatizaci pohádky O červené slepičce, kterou si děti s radostí zahrály, a připomněly si tak známé přísloví ,,Bez práce nejsou koláče".  Dokonce nám i některé děti přinesly pravé upečené koláče, které pomáhaly rodičům upéct. Musím konstatovat, že všechny koláče byly výborné!! Tímto moc všem děkuji za spolupráci.    tř. uč. P. Netopilová
Olympiáda v běhu
Krásné počasí nám umožnilo uspořádat závody v běhu na našem školním hřišti. A tady jsou vítězové - mezi děvčaty Nelinka, Editka a Jolanka a mezi chlapci Filípek, Patriček, Martínek a Adámek. Blahopřejeme všem rychlým běžcům!!!
První učení
Tak takhle to vypadá na počátku září u nás v 1.b.. Cvičíme, čteme, počítáme, zpíváme, vyrábíme, prostě máme pořád co dělat a nenudíme se. 
Naše první krůčky
Tak už se pomaličku zabydlujeme a zvykáme na školní režim. Učíme se, jak se chovat ve škole, co smíme a co zase nesmíme. Podívali jsme se do ostatních tříd, jak se ostatní žáci učí, a navštívili jsme 2., 3. a 4.třídu. Zkusili jsme vytvořit i ,,Pavučinku přátelství a docela se nám povedla. Také jsme svým podpisem odsouhlasili  naše pravidla chování, podle kterých se budeme chovat.
Zahájení školního roku
Tak už jsme se konečně dočkali! To jsme my, žáčci 1.B třídy, při slavnostním zahájení našeho prvního školního roku na kulturním domě. A také jsme se podívali do naší první třídy a zasedli úplně poprvé do lavic.
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky