Družina - MZŠ Ždánice - školní rok 2015 - 2016

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Družina


Vychovatelky:  Hana Košutová, Aneta GavendováPavlína Drozdová

Počet žáků: 17
Ferdova olympiáda
Marcipánové tvoření s paní Nikolou Fialovou
4. VÝPRAVA ZA OVEČKAMI DO MOTÝLÍHO RÁJE - 3.6.2016
25. školní akademie je za námi. Tento rok jsme si připravili taneční vystoupení Klauni na výletě. Děti v pestrobarevném převleku klaunů předvedly cvičení se stuhou, obručemi, kruhy a švihadly. V pátek 6. května jsme se s vystupujícími dětmi sešli odpoledne v družině a pilovali jsme vystoupení na akademii. Za odměnu jsme si opekli špekáčky a paní vychovatelky připravily i něco "na zub". Vystoupení se nám vydařilo a doufáme, že se líbilo i divákům. 
Mandaly s Bohdanou Škrhákovou
Na konci března nás navštívila paní Bohdana Škrháková, která nám přiblížila kouzlo mandal. Objasnila nám jejich historii i význam. Ukázkou svých výtvarných děl a relaxační hudbou nás všechny motivovala k vlastní tvůrčí činnosti.
Vyrábíme maňásky zvířátek
V kroužku "Klub 10" si děti vyrobily maňásky zvířátek. Myšky, medvídci, kočičky i ostatní zvířátka se dětem velmi povedla a s radostí si je odnášely domů. Však posuďte sami.   
Karneval ve školní družině
Letošní karneval se nám mimořádně vydařil. Děti se na něj velmi těšily, a proto s přípravou výzdoby a karnevalových masek začaly už dlouho dopředu. Na karnevalu si děti zasoutěžily, zatancovaly a odcházely s pocitem, že strávily krásné odpoledne.
Mikulášská diskotéka ve školní družině
Dýňová dekorace
V souladu se Školním vzdělávacím programem  ŠD každoročně s dětmi, rodiči a prarodiči vyřezáváme dýňovou dekoraci, která má dělat radost všem občanům našeho města. V letošním roce dělala radost jen krátce, protože v tentýž den byla zničena neznámými vandaly.
Všechny nás to moc mrzí, přesto se těšíme na další společnou akci.
Dne 18. září jsme uspořádali DRAKIÁDU. Zúčastnili jsme se v hojném počtu. Téměř každý z nás si přinesl svého draka.I přes to, že nám počasí příliš nepřálo, foukal pouze slabý větřík, věříme, že se všem akce líbila. Tímto děkujeme rodičům, kteří nám přišli na pomoc a společně si s námi užili odpoledne.
Ve čtvrtek 10.9. 2015 jsme navštívili výstavu HISTORICKÝCH HRAČEK ve Vrbasově muzeu ve Ždánicích. Výstavou nás provedla paní Jandorová, která nám předvedla i některé funkční hračky.
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky