8. A - MZŠ Ždánice - školní rok 2015 - 2016

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

8. A


třídnictví:  Mgr. Pavel Fraj
 
počet žáků: 17
Návštěva Domova Horizont
Před několika týdny jsme dostali nabídku na návštěvu kyjovského Domova Horizont a minulý  pátek jsme se do něj skutečně rozjeli. Měli jsme tak jedinečnou možnost zkusit si společně s místními klienty něco vyrobit, komunikovat a vžít se do jejich běžného života. Prohlédli jsme si také celý areál Domova, a dokonce si i zasportovali. Všichni jsme si přitom uvědomili, jak je důležité v lidském životě zdraví, zároveň jsme se přesvědčili o smysluplnosti a důležitosti zařízení podobných Domovu Horizont, navíc jsme ocenili profesionální a vstřícný přístup tamějších pracovníků.
Cyklovýlet
Ještě před koncem školního roku jsme se rozhodli vyzkoušet nově otevřenou cyklostezku ze Ždánic do Janova Dvora. Počasí nám přálo, a tak se kilometry točily velmi rychle. Projížďku jsme si opravdu užili!
Koncert mladých slovenských rockerů ze Sekulí
Den dětí
Ve středu 1. června jsme si připomněli Den dětí. My osmáci jsme ho strávili v krásné přírodě. Udělali jsme si výšlap do Žarošic a zpět. Procházka po polních cestách neměla chybu, navíc bylo na turistiku parádní počasí.

Školní akademie
V pátek 20. května se uskutečnila již pětadvacátá Školní akademie. Protože máme rádi jednak klasiku, jednak legraci a recesi, spojili jsme obojí ve svém vystoupení, při jehož vymýšlení jsme se nechali inspirovat dvěma známými baladami z Erbenovy Kytice. To naše zpracování ale mělo ke klasické tragičnosti hodně daleko. Dle reakcí obecenstva se vystoupení povedlo, my všichni jsme si nacvičování i vlastní produkci doopravdy užili.
Používám mozek
9. května jsme besedovali s panem Vladislavem Zezulou. Netradičním a neotřelým způsobem nám objasňoval všechny funkce mozku, zároveň prozrazoval tajemství, jak si zapamatovat učivo. Ukazoval všechny brány do mozku - od sluchu až po hmat - a názorně, na našich spolužácích a kamarádech, předváděl, jak naše smysly fungují. S sebou měl mnoho zajímavých rekvizit, i proto jsme se skutečně nenudili, ale rozhodně v mnohém poučili.
Divadelní představení - Charleyova teta
Ve čtvrtek 28. dubna jsme společně se sedmáky vyrazili do divadla. Nejeli jsme však jako obvykle do Brna, ale zamířili jsme tentokrát do Městského divadla ve Zlíně. Moc jsme se těšili, protože nás čekala oblíbená komedie Charleyova teta. Představení plné zvratů skutečně nemělo chybu, dosyta jsme se nasmáli a pobavili, a tak nám ani nevadilo, že se domů vracíme až před půlnocí.
Exkurze a výlet Olomouc
V pátek 22. dubna jsme se vydali na exkurzi a výlet do Olomouce. Čekal nás náročný den – nejdříve výstava Flora, věnovaná letos Karlu IV., poté prohlídka historického centra města a na závěr jsme vyrazili do zoologické zahrady, která se nachází společně se známou bazilikou na nedalekém Svatém Kopečku. Během dne jsme se dozvěděli mnoho zajímavého a plni zážitků jsme se navečer vraceli zpět.

Rychlebské hory (Jeseníky) – chata Paprsek (17. 3. – 22. 3.)
Rok se sešel s rokem a my jsme opět rádi vyrazili na oblíbený Paprsek. Sněhové podmínky byly výborné, počasí nezklamalo, ubytování a jídlo neměly chybu. Prostě jsme si to užili!
Projektový den – 25. 2.
Na čtvrteční dopoledne, které bylo věnováno významným osobnostem, jsme se pečlivě připravovali. Čekala nás společná prezentace přibližující životní osudy císaře a českého krále Karla IV., od jehož narození letos uplyne 700 let. My osmáci jsme se věnovali kultuře a vzdělanosti. V druhém bloku jsme pak spolužákům z ostatních tříd představili českého spisovatele a novináře Karla Havlíčka Borovského. Netradiční vyučování bylo nejen zábavné, ale i velmi poučné.
Ve čtvrtek 18. února se konalo školní kolo Soutěže dětských recitátorů. Naši třídu reprezentovala čtveřice Lenka Kunrtová, Lenka Roštínská, Natálie Zajdáková a Jaroslav Duroň. Ten svým osobitým přednesem porotu zaujal natolik, že se stal celkovým vítězem 4. kategorie, čímž si zároveň vybojoval i postup do okresního kola. Všem našim soutěžícím děkujeme za předvedené výkony a Jarkovi budeme v polovině března držet pěsti.
Společenský ples
V pátek 22. ledna večer jsme se sešli v místním kulturním domě. Konal se zde totiž dlouho očekávaný Společenský ples, na jehož organizaci se kromě města Ždánice spolupodílela i naše škola. Na úvod celého večera zatančili žáci a žákyně 8. a 9. ročníku polonézu na hudbu Antonína Dvořáka. Jejich vystoupení bylo nádherné a nadchlo všechny přítomné.

Vánoce 2015
Kalendářní rok 2015 jsme ve třídě zakončili vánoční besídkou, kdy jsme si zazpívali koledy, ochutnali cukroví a rozdali drobné dárečky. Poté jsme již vyrazili do kulturního domu, kde nás místní "zuška" příjemně vánočně "naladila".

Bowling - 21. 12.
Těsně před Vánocemi jsme se vydali do Kyjova na oblíbený bowling, který jsme si opět pořádně užili.

Mikuláš 2015
I letos chodil naší školou Mikuláš s milými andílky a pekelnými čertíky. V každé třídě se našlo pár "hříšníků", ani ta naše nebyla výjimkou. Všichni však slíbili, že se polepší...
Jak je důležité míti Filipa
V pondělí 23. listopadu jsme se rozjeli za kulturním zážitkem do Mahenova divadla, a to na komedii anglického dramatika Oscara Wilda -
Jak je důležité míti Filipa. Pro většinu z nás to byl neskutečný zážitek, protože moc často do divadla nechodíváme. Ten večer jsme se opravdu nasmáli! Už se těšíme, až se zase na nějakou veselohru společně vydáme.
Příběhy bezpráví 
16. listopadu jsme si již pojedenácté při projektu Příběhy bezpráví připomněli důležité okamžiky našich nedávných dějin. Tentokrát jsme se prostřednictvím dokumentárního filmu a následné besedy s pamětníky, Josefem Medřickým a Zdeňkem Langáškem, přenesli do "okupačního" roku 1968. Věříme, že už se u nás podobné události nebudou nikdy opakovat.
Aquapark Uherské Hradiště - 14. 10. 2015
Opět po půl roce jsme vyrazili do známého aquaparku, který opět nezklamal. Zařádili jsme si na tobogánech, zrelaxovali ve vířivkách a doplnili potřebné kalorie v místní restauraci. Tak zase někdy na shledanou! 

Školní rok 2015/2016
Tak je to tady!!! 1. září 2015!!! Den, kdy se z nás stali již osmáci. Bohužel jsme se nesešli všichni. O prázdninách se totiž odstěhoval Marek Konečný, a tak nás ve třídě pokračuje sedmnáct.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky