7. B - MZŠ Ždánice - školní rok 2015 - 2016

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

7. B


třídnictví:  Mgr. Eva Freiwaldová
 
počet žáků: 19
Exkurze Lucemburské Brno
V polovině června jsme se vydali do Brna. Prošli jsme brněnské centrum, připomněli si významné budovy a pověsti, které jsou s nimi spojeny. Na Špilberku jsme navštívili netradiční výstavu Lucemburské opráski  a prohlédli jsme si tu také výstavu fotografií ze zahraničních misí české armády. Užili jsme si krásného výhledu na celé město a sešli zpět do centra.  Obdivovali jsme kostel sv. Jakuba a na Moravském náměstí  sochu markraběte Jošta, nejvýznamnějšího z moravských Lucemburků.
Den dětí   -   naučná stezka ve Ždánickém lese
Školní výlet
25. května jsme vyrazili na školní výlet. Nejdříve jsme navštívili papouščí ZOO v Bošovicích. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí a někteří z nás mohli papoušky krmit, jiní si s nimi zkoušeli povídat. Následovala cesta na golfové hřiště ve Slavkově u Brna. Instruktor nám vysvětlil základy  a pak už jsme zkoušeli hrát na jamky na cvičném hřišti a odpálit míček do větší vzdálenosti. Po krátkém poledním volnu ve Slavkově jsme se přesunuli na Mohylu míru. Nová multimediální expozice nás opravdu zaujala, nejpůsobivější byla část popisující svítání před bitvou tří císařů a její průběh. Po prohlídce na nás ještě čekaly "úkoly" - např. rozeznávání uniforem jednotlivých armád, dokončení Napoleonova projevu po bitvě anebo dobová móda. Po nezbytném občerstvení a nákupu v Olympii jsme se spokojeni vrátili domů.
Školní akademie
Hodně času nám na jaře zabrala příprava na vystoupení  na školní akademii. Nejdříve jsme vybrali hudbu a námět - jak oživit roboty. Pak jsme společně vymýšleli celou sestavu / hlavní slovo měla Vanesa - děkujeme!/ a trénovali a trénovali. A v pátek 20. května mohli naši spolužáci a diváci večerního představení posoudit, jak se nám naše skladba povedla.
Lyžařský kurz
 - aneb jak se z nás stali lyžaři - již tradičně na chatě Paprsek v Rychlebských horách.
Projektový den 
Naše třída si vylosovala téma Jack London. Během práce na projektu  jsme se  zabývali jeho  životem a dílem  a také jsme zpracovali přírodní podmínky a dějiny Aljašky.Nejvíce nás asi zaujal tvrdý život zlatokopů v době zlaté horečky na Aljašce.
Soutěž dětských recitátorů
Blahopřejeme Viky Selucké k obsazení 3. místa.
Vánoce
Poslední školní den v letošním roce jsme se samozřejmě neučili. Nejdříve byla besídka s cukrovím a dárečky. Poté jsme se vánočně naladili při koncertu ZUŠ, na němž vystoupily také Anička a Viky z naší třídy.
Mikuláš v naší třídě
Po roce nás opět navštívil Mikuláš s anděly a čerty - pochválili, pokárali a rozdali sladkou odměnu.
Příběhy bezpráví
Letos se zaměřily na téma roku 1968. Shlédli jsme soubor dokumentárních filmů o okupaci a následovala beseda s pamětníky - panem J. Medřickým ze Ždánic a panem Zdeňkem Langáškem z Kyjova.
Kouzelná flétna
Na Mozartovu hru se zpěvy v úpravě brněnského divadla Radost jeli 20. října také někteří žáci naší třídy. Pohádková podívaná o souboji Slunce a Královny noci, který končí vítězstvím lásky, nás opravdu zaujala. Nádherné kostýmy, zajímavá scéna, akční a vtipný děj, krásná hudba, živý orchestr a také zapojení hráčů z orchestru do děje - to vše vykouzlilo skvělou atmosféru v hledišti a umocnilo naše zážitky.
12. října jsme se sešli, abychom si pochutnali na čokoládovém fondue.
Zpátky ve školních lavicích
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky