6. B - MZŠ Ždánice - školní rok 2015 - 2016

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

6. B


třídnictví:  Mgr. Vratislav Lysoněk
 
počet žáků: 20
Kino Panorama Kyjov 24.6.2016
V pátek 24.6. se zájemci ze 6. tříd vydali do kyjovského kina Panorama. V 17:30 jsme shlédli animovaný film „Hledá se Dory“ - pokračování úspěšného filmu Hledá se Nemo. Film byl ve 3D a proto nemohly chybět speciální brýle. Všichni jsme si koupili vydatné občerstvení a film jsme si společně hezky užili.

Vyhodnocení soutěže
V rámci školního výletu jsme se ve Slovanském památkníku v Mikulčicích zúčastnili soutěže O Mojmírův poklad. Naším úkolem bylo po shlédnutí expozice ve skupinkách v co nejkratším čase splnit všechny soutěžní úkoly na určené trase. Družstvo dívek ze VI. A a ze VI. B - Gábina Svobodová, Kamila Šebestová, Eva Krulíčková, Klára Kouřilová, Bára Šefferová, Monika Galiová a vedoucí Anička Kuthanová - skončilo na krásném druhém místě v mladší kategorii. Gratulujeme!!

Den dětí 1.6.2016
Den dětí strávila 6. B společně se 6. A na Art mlýně v Bohuslavicích u Kyjova. Byla zde k vidění spousta zajímavostí a dobových reálií u oblasti chodu mlýna i běžného života mlynářovy rodiny. Vyslechli jsme si místní mlýnské legendy i informace o spojení mlýna s Napoleonem Bonaparte. Během multimediální prezentace jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o historii praní a vážení. Celý den byl završen grilováním špekáčků.
Školní akademie 20.5.2016
20. května se konala v pořadí už 25. školní akademie. Píle a snaha při nácviku v předešlých týdnech se u všech tříd přetavila do krásných scének a poutavých tanečních vystoupení. Pevně doufáme, že ani 6. B nezůstala a předvedla propracovaný, sladěný a v neposlední řadě snad i humorný kousek. Velké díky patří všem zúčastněným.

Třídní výlet 11.5.2016
11. května se obě šesté třídy vypravily na společný výlet. Krásný slunečný den jsme zahájili na slovanském hradišti v Mikulčicích. Děti se tu zúčastnili velké sportovně – dějepisné soutěže „O Mojmírův poklad“, založené na znalostech, získaných během prohlídky. Z Mikulčic jsme se pěšky přesunuli přes Dívčí hrady a Děvín do Mikulova. Tady nás čekala zajímavá prohlídka unikátních jeskyní Na Turoldu a sladká tečka v cukrárně.
Používám mozek
Dne 6. května se žáci 2. stupně dozvěděli spoustu zajímavých informací o struktuře a fungování lidského mozku na besedě „Používám mozek“.
Projektový den - 25.2.2016
Projektový den byl pro nás zdánlivě odpočinkový - neprobíhala klasická výuka. Vůbec jsme se ale nenudili - naopak, měli jsme všichni plné ruce práce. Pracovali jsme na projektu, který připomínal významné 700. výročí narození Karla IV. Informace o životě a činech Karla IV. zpracovávaly a prezentovaly všechny třídy - ta naše si vylosovala téma stavebnictví. Jako druhé téma jsme měli život a dílo W.A. Mozarta. Na obou částech projektu spolupracovali všichni žáci naší třídy a vytvořili jsme krásné prezentace a společně s žáky 6.A jsme sehráli dvě scény, doprovázené Mozartovou hudbou. Celý náročný den byl nakonec ověnčen úspěchem a závěrečná prezentace se povedla nejen nám, ale i všem ostatním spolužákům.
Výtvarná soutěž Rozkvetlá zahrada
Trojice žáků z 6.B - Barča Šefferová, Eva Krulíčková a Jindra Poláček, se se svými obrázky zapojila do výtvarné soutěže na téma Rozkvetlá zahrada.

Recitační soutěž
Ve čtvrtek 18. února se konalo školní kolo Soutěže dětských recitátorů. Naši třídu reprezentovala děvčata Monika Galiová a Klára Kouřilová. Klárčin výkon porotu oslovil a vysloužila si jím 2. místo ve své kategorii školního kola. Moc gratulujeme!!
Vánoce 2015
Na předvánoční besídce byla hojná účast. Všichni chtěli ochutnat vánoční cukroví, často vlastní výroby a  taky jsme se těšili na dárečky, kterých byla pod stromečkem celá kupa. Nikdo neodešel domů s prázdnou, všichni jsme si odnášeli nějakou hezkou drobnost. Pak už došlo na přání všeho dobrého do nového roku a tradiční krásný zážitek ve formě vystoupení žáků ZUŠ ve Ždánicích.
Mikuláš 2015
Přišel k nám opět po roce svatý Mikuláš se svojí družinou. Zazpívali jsme mu společně písničku a očekávali verdikt. Mikuláš některé z nás pochválil za vzorné chování, jiné napomenul a některé dokonce s čerty postrašil.

Divadelní představení Kouzelná flétna - 20.10.2015
Kultury chtiví šesťáci si přišli na své na divadelním představení W. A. Mozarta. Na představení, upraveném speciálně pro mladé kulturní nadšence, jsme se byli podívat v divadle Radost v Brně. Z výletu jsme i přivezli velice příjemný kulturní zážitek.
Aquapark Uherské Hradiště 14.10.2015
V říjnu se kluci a holky z 6.B přidali k tradičním výletům do Aquaparku v Uherském Hradišti. Vyzkoušeli jsme si všechny dostupné atrakce, tobogány, vířivky a masážní trysky a doplnili vydanou energii v místní restauraci. Snad jsme tím odstartovali jednu z mnoha příjemných tradic. Těšíme se na příště!
Seznamovací odpoledne 11.9.2015
V pátek odpoledne proběhlo seznamovací odpoledne pro žáky šestých tříd. Naším cílem bylo vzájemně se poznat s novými spolužáky. Nejdříve jsme si prohlédli expozice Vrbasova muzea ve Ždánicích a poté jsme se prošli k salaši, kde jsme si opekli malou svačinku a vyřádili se u míčových her.
Začátek školního roku 2015/2016
Na začátku školního roku do třídy 6.B nastoupilo 20 žáků, včetně 4 žáků, kteří k nám přišli ze školy v Lovčicích. Doufáme, že budou posilou pro třídní kolektiv a přejeme jim, ať se jim ve škole líbí a dobře daří.
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky