2. třída - MZŠ Ždánice - školní rok 2015 - 2016

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

2. třída


třídnictví:  Mgr. Věra Maříková
 
počet žáků: 23
VÝLET - HRAD BOUZOV, JAVOŘÍČSKÉ JESKYNĚ
V úterý 7. června jsme se vydali společně se 4. třídou na školní výlet. Letos se našim cílem stal známý hrad Bouzov a nedaleké Javoříčské jeskyně.
Absolvovali jsme prohlídku hradu, která byla zpestřená ukázkami z pohádek a následnou soutěží. Nenásilnou formou nás tak provedli po krásných hradebních komnatách. Potom jsme měli čas nakoupit dárky svým blízkým i sobě a následně jsme se autobusem vydali k jeskyním. Po krátké procházce lesem jsme k nim dorazili a při prohlídce jsme skoro ani nedýchali, jak jsme byli uchváceni krásou vápencových útvarů. I netopýry jsme viděli.
Počasí se nám vyvedlo na jedničku  a výlet také.
ÚSPĚCH NAŠÍ ČTENÁŘKY
V úterý 31. května byla v Městské knihovně ve Ždánicích vyhodnocena celoroční soutěž třídních kolektivů Kamarádi knihovny, kterou zorganizovala paní Marie Wolfová.
Anička Amelie Marečková z naší třídy obdržela diplom za nejaktivnějšího čtenáře a sběrače bodů pro 2. třídu. Blahopřejeme! 
SPANÍ VE ŠKOLE - CHLAPCI
3. června jsme zorganizovali spaní i pro kluky naší třídy. Ještě před spaním ve třídě jsme navštívili školní hřiště, kde jsme si zahráli vybíjenou, fotbal a rovněž jsme podbíhali pod lanem. Potom jsme se posilnili večeří a dětským šampaňským, které nám darovala maminka Adámka Holuba. I muffiny s čokoládou také byly. Pak následovala očista a shlédnutí filmu před spaním. Noc ve škole se vydařila a všem přítomným se líbila.
AKADEMIE 2015 - 2016
V pátek 20. května proběhla další školní akademie. Chlapci předvedli "Tanec džentlmenů" na židličkách a děvčata zatančila latinskoamerický tanec původem z Kuby - "Mambo". Děti tančily s velkou chutí, tak doufáme, že se vystoupení líbila.
SPANÍ VE ŠKOLE
V pátek 6.5. děvčata společně s paní učitelkou přespala ve škole. Místem přespání se stala naše třída, kterou jsme si k tomuto účelu museli připravit.
Hlavním cílem bylo docvičit společně připravované číslo na letošní akademii a zabavit se i jinak. Kromě jiného jsme navštívili i školní družinu, kde jsme si na zahradě opekli kabanos. Poděkování patří p. vychovatelkám za to, že nám to umožnily.
Po návratu z družiny jsme si pochutnali na muffinách od paní učitelky a palačinkách od paní Štěpánkové. Pořádně jsme si to všichni užili a také jsme toho i trošku naspali.
KERAMIKA - MALUJEME HRNÍČEK PRO MAMINKU - DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE
VELIKONOCE
Ve středu 23. března proběhl na naší škole projekt zaměřený na velikonoční svátky. Tento den jsme si opravdu užili. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavého o Velikonocích, naučili jsme se velikonoční koledu, zpívali velikonoční písničku, počítali velikonoční příklady, vyráběli bílou slepičku z papíru a to celé završili výrobou Mimoně z vyfouklého vajíčka. Práce nás moc bavila a jak se nám to povedlo, posuďte sami.
NÁVŠTĚVA KNIHOVNY
Ve středu 16. března jsme navštívili Městskou knihovnu ve Ždánicích. Přečetli jsme ve škole v rámci společné četby už dvě knihy od Bohumila Říhy a tak jsme se vypravili do knihovny dozvědět se o tomto spisovateli něco více.
Součástí zajímavé besedy byla i soutěž a možnost nahlédnout do knih a časopisů. Tímto chceme poděkovat paní Marii Wolfové za poutavé povídání o Bohumilu Říhovi a jeho knihách. 
RECITAČNÍ SOUTĚŽ
V úterý 16. 2. proběhlo u nás na 1. stupni školní kolo recitační soutěže. V souvislosti s vysokou nemocností dětí nakonec naši třídu reprezentovala 3 děvčata - Amálka Čadílková, Barunka Baslová a Lilly Strýčková.
V letošním školním roce jsme soutěžili v kategorii s dětmi třetí třídy. A dopadlo to výborně. Lilly Strýčková se umístila na 1. místě a postoupila tak do okresního kola v Hodoníně. Celá třída jí blahopřejeme a budeme jí v březnu držet palce. Poděkování patří samozřejmě všem dětem, které se na recitační soutěž připravovaly.

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ
Žáci 4. třídy si pro nás pod vedením paní učitelky Dagmar Selucké připravili divadelní představení, které si sami vymysleli a následně zdramatizovali.
Děkujeme za pozvání a za pěkný zážitek.
ZAKONČENÍ 1. POLOLETÍ
Ve čtvrtek 28. ledna jsme ukončili 1. pololetí tím, že jsme si rozdali vysvědčení a vyhodnotili soutěže. Ve hvězdičkové soutěži mezi děvčaty a chlapci v naší třídě toto pololetí zvítězili opět chlapci. V jednotlivcích nasbírala nejvíce hvězdiček Hanka Marečková, na druhém místě se umístil Jakub Masařík a třetí místo obsadila Ema Šefferová. Všem blahopřeji a ostatním přeji do 2. pololetí co nejvíce úspěchů i hvězdiček.
VÁNOČNÍ BESÍDKA
V úterý 22. prosince jsme měli VÁNOČNÍ BESÍDKU. Uprostřed naší třídy stál krásný vánoční stromeček a pod ním spousta dárečků. Sešli jsme se naposledy před vánočními prázdninami, abychom si společně zazpívali koledy, ochutnali cukroví a rozbalili dárky, které na nás už čekaly. Ještě před tím nás některé děti potěšily svým uměním. Měli jsme totiž malý vánoční koncert. Nikolka Šnajdrová, Lucinka Wolfová a Anička Marečková nám zahrály na klavír, Barunka Baslová na flétnu a Hanička Marečková zazpívala.
Moc se nám to líbilo a zároveň jim za to děkujeme. Společně s nimi jsme si zazpívali a vánočně se naladili. 

MIKULÁŠSKÝ TURNAJ V KOPANÉ
V pátek 4. prosince odpoledne se konal jako každým rokem turnaj v kopané. Naše třída postavila v letošním roce dvě družstva. Společně s družstvem prvňáčků hráli naši fotbalisté o vítězství v 1. kategorii. A jak to letos dopadlo? Na 1. místě se umístilo družstvo TJ KOVO ŽDÁNICE se svým kapitánem Jakubem Masaříkem. A druhé družstvo, které si dalo název NINJOVÉ s kapitánem Alexem Marhefkou skončilo hned na 2. místě. Všem našim fotbalistům patří velký dík a prvňáčkům uznání.
ČERTÍ ŠKOLA
V pátek 4. prosince konečně nadešel den, na který jsme se všichni těšili. Poctivě jsme se na něj připravovali. V tento den se tak naše škola zaplnila malými čertíky a krásnými andílky.
Probíhal u nás totiž projekt Čertí škola a tak to jinak ani nešlo. Čertíci i andílci se sice učili, ale všechno bylo nějak jiné - legračnější, zábavnější, čertovsky laděné. Byla u nás i vzácná návštěva. Přišel opravdový Mikuláš s čerty a anděly, který věděl opravdu všechno. Věděl o dětech, které byly celý rok hodné i o těch, které trošku zlobily. Všichni jsme Mikuláši slíbili, že budeme další rok hodní a dostali jsme sladkou odměnu.
DIVADLO
V pátek 20. listopadu jsme se vydali do Kyjova, kde jsme zhlédli divadelní představení s názvem Ronja, dcera loupežníka od světoznámé autorky Astrid Lindgrenové. To se uskutečnilo  v Domě Kultury Kyjov. Příběh dvou přátel Ronji a Birka předvedl ve svém zpracování divadelní soubor z Prahy. A šlo o divadelní zpracování velmi povedené. 
GLAZOVÁNÍ ZÁSOBNÍKŮ NA UBROUSKY - DŮM DĚTÍ A MLÁDEŽE ŽDÁNICE
NÁVŠTĚVA PLANETÁRIA V BRNĚ
Dne 16.11. jsme se společně s prvňáčky vydali do planetária v Brně na Kraví hoře. Letos jsme si z nabídky vybrali výukový program s názvem Polaris.
Hlavními hrdiny kouzelného příběhu byli James - tučňák putující od jižního pólu a Vladimír - zmatený medvěd ze severního pólu.
Potkali se v pustinách ledového oceánu a hned se stali přáteli.
Stali se postupně vesmírnými vědci a se svou kosmickou lodí zažili spoustu dobrodružství. Během své cesty kolem Země nalezli odpovědi na všechny své otázky.
Dětem se příběh moc líbil a zároveň se mnohé dozvěděly.

KERAMIKA
Ve středu 11.11. jsme navštívili Dům dětí a mládeže ve Ždánicích. Cílem byla práce s hlínou a výroba zásobníku na ubrousky.
Stejně jako minulý rok jsme si tvořivou práci s hlínou užili a každému z nás se dílo podařilo. Nyní necháme naše výrobky týden schnout a pak nás čeká glazování. 
OCHUTNÁVKA ZELENINOVÝCH SALÁTŮ
Po představení jednotlivých vzorků začala ochutnávka. Ta byla plná různých druhů salátů i chutí. Zetíkovi chutnaly všechny a konečně už ví, jak chutná takový salát mrkvový třeba i s kokosem nebo ananasem, salát Coleslaw nebo celerový. Když jsme ochutnávku ukončili, slíbili jsme si, že se zelenina stane součástí našeho jídelníčku častěji. Přišli jsme na to, že je vlastně moc dobrá!
ZELENINOVÝ SALÁT PRO ZETÍKA - vzorky
Do prvouky jsme dostali úkol připravit zdravý zeleninový salát pro Zetíka, který je až z Mléčné dráhy a něco takového vůbec nezná. Cílem bylo přesvědčit jeho i sebe, že zelenina není jen zdravá, ale může i dobře chutnat. Všechny děti společně s rodiči se tohoto úkolu zhostili velmi dobře. Za to jim patří poděkování. Zde předkládáme nějaké vzorky.
PODZIM NAŠIMA OČIMA
SKLÁDÁME BÁSNIČKU
V hodině čtení jsme vyhlásili dobrovolnou soutěž ve tvorbě básničky na jakékoliv téma. Děti si měly vyzkoušet, jaké je to být básníkem a vytvořit jednoduchou báseň, ve které najdeme slova, která se rýmují. Tohoto úkolu se nezaleklo 7 dětí z naší třídy. Po přednesení vlastní tvorby jsme společným hlasováním přišli k názoru, že všechny básničky jsou moc pěkné a vyhodnotili jsme jen 1. a 2. místo.
Na prvním místě se umístila 3 děvčata - Vanesa Štěpánková, Lilly Strýčková a Nikol Šnajdrová. Další 4 žáci - Ema Šefferová, Alex Marhefka,Lucie Wolfová a Hana Marečková skončili na krásném druhém místě a všichni dostali za odměnu sladkosti.
Zde je pár fotografií i zmiňované básničky.

KOČKA
Alex Marhefka

Ta naše kočka
chodí ven a mňouká-
mňou, mňou.
Ona tím myslí,
že pojedeme do hor.

KOŤÁTKO
Nikol Šnajdrová

Lízinka je malé zvíře,
mňouká a mlíčko líže.
Rychle šplhá po stromech,
myšky chytá jako blesk.
Je to náš mazlíček malý,
všichni si s ním rádi hrají.
MOJE ZVÍŘÁTKA
Ema Šefferová
 
Mám doma koťátko,
rezavé je drobátko.
 
Jmenuje se Cipísek,
hrát si chodí na písek.
 
Nosím mu teplé mlíčko,
po kterém mu roste bříško.
 
A ještě králík Bublinka,
to je má zvířecí rodinka.
PEJSEK
Hana Marečková
 
Šla jsem včera na procházku,
vedla Feju na provázku.
Pojď u nohy! Hodná buď!
A nekousej ten žalud!
Feja – to je pejsek náš,
Hlídá domek a garáž.
RODINA
Lilly Strýčková
 
Já mám skvělou rodinu,
moc ji ráda mám.
Mámu, tátu, Ashleynu,
všechny dobře znám.
 
Maminka je sluníčko,
které svítí celý den.
Tatínek je zlatíčko,
chodí s námi ven.
 
Na procházku na pole,
i s naším pejskem Ashleynkou,
někdy jedu na kole,
před naší malou skupinkou.
PODZIM
Lucie Wolfová
 
Na podzim se pouští drak,
nese se až do oblak.
Letí jako malý ptáček,
Dávej pozor do zatáček!
Ať nevrazíš do stromu
A nezpůsobíš pohromu.
Drak ten stromy nemá rád,
mohly by ho roztrhat.
MŮJ VELKÝ SEN
Vanesa Štěpánková
 
Moje velké přání,
můj velký sen,
je velký dvůr
a v něm spoustu
zvířátek jen.
 
Králíčky, slepičky,
husičky i kachničky.
Ty já mám
a klidně Vám je dám.
 
Co mi schází,
po čem toužím,
je překrásné zvíře.
Já přála bych si koně!
 
Koníčka vraného
a pěkně silného.
Já naskočím na něj
a pojedu lesem, loukou,
až přijedu za svou
milou rodinkou..
NÁVŠTĚVA PRVŇÁČKŮ V NAŠÍ TŘÍDĚ
Letošní prvňáčci se přišli podívat i k nám do druhé třídy. Předvedli jsme jim něco z toho, co už umíme a pak jsme si společně zazpívali.
Přejeme jim hodně štěstí a školních úspěchů v 1. třídě. Ať se jim ve škole líbí!
ZÁŽITKY Z PRÁZDNIN
Letos jsme své zážitky ztvárnili do kulatých brýlí a hned jsme si je i nasadili.
ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky