4. třída - mzš

Title
Přejít na obsah
4. třída
Mgr. Dana Horňáková
Vánoční besídka
Poslední školní den roku 2020 jsme se rozloučili jako vždy vánoční besídkou. Děti si připravily různá vystoupení: kouzlení, hru na nástroj či vyprávění a dramatizaci vtipů. Nakonec jsme si předali malé dárečky a rozešli se domů na vánoční prázdniny.
Přeji Všem dětem i jejich rodičům krásné prožití vánočních svátků a do nového roku 2021 hodně zdraví a štěstí.
Módní přehlídka
V hodinách literárně dramatické výchovy jsme si uspořádali módní přehlídku. Tři malí moderátoři poutavě a s humorem představili poslední módu naší třídy. Všichni si módní přehlídku skvěle užili. V závěru dne jsme si vyrobili krásné vánoční svícny a přání.
Mikuláš ve 4. třídě
V pátek 4.12. k nám do třídy zavítal Mikuláš s andělem a čertem. Některé děti si připravily básničku a zahrály i na flétničku.
Za odměnu dostaly čokoládu a v závěru dne sladkosti v košíčku od paní učitelky. Přestože se letos nekonala čertí škola, byla tato návštěva příjemným zpestřením naší výuky a doufejme, že se i ti, co trošku zlobí, do příště polepší.
Návrat do škol
V pondělí 30.11. jsme se po měsíci a půl distanční výuky vrátili opět do školy. Už jsme se všichni moc těšili. Nejpilnější děti během online výuky byly odměněny diplomem a sladkostí. Radost nám udělala i paní učitelka vánočně vyzdobenou třídou a muffiny. I my jsme se s chutí pustili do zdobení vánočního stromečku.
Malované kamínky
V době distanční výuky děti ze 4. třídy spolu s paní učitelkou bavily tím, že malovaly na kamínky krásné obrázky. Kamínky pak umísťovaly na různých místech ve Ždánicích a na Google Classroom si sdílely fotky míst, kde kamínky jsou.
Smyslem této aktivity bylo motivovat děti k pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu, odreagovat se od školních povinností a reality této doby a také udělat si vzájemně radost z nalezených kamínků. Chválím všech 18 dětí, které se do této činnosti zapojily a zpříjemnily si tak dlouhé chvíle. Tato hra probíhá po celé České republice, takže se i Vám může stát, že najdete malovaný kamínek se směrovacím číslem na zadní straně a logem facebooku. Kamínek si buď nechejte, nebo ho přeneste na jiné místo v České republice. Stejně tak se naše kamínky dostaly až na Buchlov či Velký Lopeník.
Noc s Andersenem tak trochu jinak
V pátek 9.10. jsme se zapojili do akce "Noc s Andersenem tak trochu jinak". Jak? Zašili jsme se do svých oblíbených míst a koutů u sebe doma a začetli se do příběhů ve svých knížkách. Fotku jsme pak odeslali do knihovny. Byl to opravdu skvělý večer.
Návštěva knihovny
V rámci akce týdne knihoven jsme se vydali do naší knihovny i my. Tentokrát jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o spisovateli Františku Nepilovi. Vyslechli jsme si ukázky z jeho knih, zasoutěžili si a také jsme ve skupinách tvořili příběhy o zvířátkách. Všechny děti se do tvoření aktivně zapojily a příběhy byly velmi zdařilé. Také byli oceněni dva pilní čtenáři z naší třídy za loňskou soutěž Lovci perel. Gratulujeme!!!! Letos je v knihovně vyhlášena soutěž Čtenářské bingo, která děti nadchla ke čtení. Věřím, že děti s knihami zažijí spoustu dobrodružství!!!!!
Návštěva hvězdárny
První podzimní den letošního roku jsme navštívili naši hvězdárnu. Děkujeme panu vedoucímu hvězdárny, Ing. Karlu Trutnovskému, za jeho hezké povídání o planetách sluneční soustavy a za promítnutí filmu Úžasné planety. Už nyní se těšíme na další návštěvu.
Vesmírná cesta
Letošní školní rok jsme zahájili jako malí astronauti a vyhlásili jsme celoroční soutěž s názvem "Vesmírná cesta", kdy putujeme po planetách sluneční soustavy. Na toto téma jsme si vyzdobili třídu, učili se o planetách, které jsme si také namalovali, tvořili letáky s nabídkou cesty do vesmíru a vymýšleli příběhy na téma Jak jsem strávil víkend ve vesmíru. Dětem se hra velmi líbí a putovat po planetách je moc baví.
Strašák v poli
V hodině výtvarné výchovy jsme malovali a také oblékali strašáky do polí. Všem se moc povedli.
Hrajeme si na divadlo
V hodině literární dramatické výchovy děti zdramatizovaly pohádku od Jaromíra Nohavici "Jak Huňáč a Fuňáč chtěli koloběžku". Samy si připravily papírové rekvizity a " kostýmy" a dle fotografií můžete vidět, že si děti pohádku užily a úkolu se zhostily opravdu skvěle. Každá skupinka byla originální. Všechny moc chválím.

Zahájení školního roku
Letošní školní rok jsme zahájili trochu netradičně, a to ve třídách. I když neproběhlo slavnostní zahájení školního roku v kulturním domě, přesto si ho děti užily se svými učiteli ve třídách.
Letos bylo dostatek času na to, abychom si pověděli spoustu zážitků z prázdnin. Také jsme přivítali nové spolužáky a pozitivně se naladili na nový školní rok. Věříme, že ten letošní bude mnohem lepší než ten předešlý.
Přeji všem dětem i jejich rodičům hodně sil, zdraví a štěstí v novém školním roce 2020 / 2021.
Masarykova základní škola Ždánice, příspěvková organizace
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky