4. třída - mzš

Title
Přejít na obsah
4. třída
Mgr. Dana Horňáková
Soutěžíme o výtvarné potřeby značky JOVI
V závěru školního roku jsme se zapojili do výtvarné soutěže o balíčky výtvarných potřeb značky JOVI. Kamínkovali jsme na téma Fauna a flóra v České republice. Malování na kamínky jsme si moc užili.
Píšeme hlaholicí
Tulipány ke Dni matek a jarní ptáčci
Hrajeme Polednici
V hodině čtení jsme si zdramatizovali dílo Karla Jaromíra Erbena Polednici.
Dětem se tato aktivita moc líbila a pěkně si to užívaly.
Čarodějnická škola
V pátek 30.4. jsme měli malou čarodějnickou školu. Trénovali jsme kouzlení a zaklínání, čarodějnický tanec, závod v počítání, hráli jsme čarodějnickou únikovku, při které jsme si procvičili učivo z českého jazyka. V angličtině jsme se učili čarodějnická slovíčka a podle nich jsme namalovali obrázek.
V tento den jsme si užili spoustu legrace a zábavy.
Návrat do školy
12.4. jsme se vrátili k prezenční výuce, sice jen rotačně, ale to nám nevadí, aspoň chvíli můžeme být se svými spolužáky. Do školy jsme se už moc těšili. Také jsme si rozdali vysvědčení za 1. pololetí a vyhodnotili proběhlé soutěže během distanční výuky.
Březen - měsíc čtenářů
V rámci měsíce čtenářů jsme opět tvořili virtuální nástěnku na Padletu. Děti po přečtení knihy vždy na nástěnku přidaly lístek s názvem knihy, autorem a počtem stran. Knihu také vyfotily. Nejlepší čtenáři byli ohodnoceni. A kolik stran nejlepší čtenář přečetl? Neuvěřitelných 875 stran. Gratuluji a děkuji za pěkné ceny pro děti paní knihovnici Anetě Valihrachové. Všem děkuji za aktivitu a krásné knihy na Padletu. Věřím, že jste všichni se svými knižními hrdiny zažili spoustu hezkých chvil v době distanční výuky.
Tř.uč. Dana Horňáková
Velikonoční tvoření
Máme další online nástěnku, tentokrát na téma Velikonoce.
Chválím všechny děti za jejich krásné výtvory. Jste velké šikulky!!!
Pravěk ve 4. třídě
V hodinách předmětu Člověk a jeho svět se učíme o pravěku. Toto učivo nás velmi baví a při práci ve skupinách jsme vytvořili různé výrobky a 4 krásné virtuální nástěnky.
Dva naši spolužáci uspěli v soutěži Tajemství bitvy u Slavkova
V prosinci se celá naše třída v rámci předmětu LDV zapojila do IV. ročníku literární soutěže, kterou vypisuje Zámek Slavkov – Austerlitz Tajemství bitvy u Slavkova.
A máme tady výsledky!
Vašík - 1. místo!!!!
Izabelka - 3. místo!!!!
Mám z Vás radost!!! Ze všech!!! Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!!! Ti, co nevyhráli, nebuďte smutní, vyhrajete určitě příště!!!
Všem gratuluji! A přeji Vám i nadále jen samé úspěchy a taky hodně zdraví.
    Vaše paní učitelka Dana Horňáková
Valentýnské tvoření
Některé děti ze 4. třídy druhou únorovou neděli oslavily v rodinném kruhu svátek sv. Valentýna. Malovaly obrázky, kamínky, tvořily výrobky pro ty, které mají nejraději.
Někteří se pustili i do obtížnějších úkolů jako třeba příprava obědu nebo pudinku.
Naši virtuální nástěnku si můžete prohlédnout zde:
https://cs.padlet.com/hornakova/valentyn
Výherce soutěže Malujeme s Andromedou
Výherce soutěže Malujeme s Andromedou obdržel vstupenku do Hvězdárny a planetária v Brně. Srdečně gratuluji výherci za jeho pěkný obrázek. Jistě má velkou radost.
Soutěž pro děti s Andromedou
V období distanční výuky jsme se zapojili do soutěže, kterou pořádá Zámek Slavkov. Děti malovaly obrázky souhvězdí, které najdou na noční obloze. Chválím všechny děti, které se do soutěže zapojily.
Vánoční besídka
Poslední školní den roku 2020 jsme se rozloučili jako vždy vánoční besídkou. Děti si připravily různá vystoupení: kouzlení, hru na nástroj či vyprávění a dramatizaci vtipů. Nakonec jsme si předali malé dárečky a rozešli se domů na vánoční prázdniny.
Přeji Všem dětem i jejich rodičům krásné prožití vánočních svátků a do nového roku 2021 hodně zdraví a štěstí.
Módní přehlídka
V hodinách literárně dramatické výchovy jsme si uspořádali módní přehlídku. Tři malí moderátoři poutavě a s humorem představili poslední módu naší třídy. Všichni si módní přehlídku skvěle užili. V závěru dne jsme si vyrobili krásné vánoční svícny a přání.
Mikuláš ve 4. třídě
V pátek 4.12. k nám do třídy zavítal Mikuláš s andělem a čertem. Některé děti si připravily básničku a zahrály i na flétničku.
Za odměnu dostaly čokoládu a v závěru dne sladkosti v košíčku od paní učitelky. Přestože se letos nekonala čertí škola, byla tato návštěva příjemným zpestřením naší výuky a doufejme, že se i ti, co trošku zlobí, do příště polepší.
Návrat do škol
V pondělí 30.11. jsme se po měsíci a půl distanční výuky vrátili opět do školy. Už jsme se všichni moc těšili. Nejpilnější děti během online výuky byly odměněny diplomem a sladkostí. Radost nám udělala i paní učitelka vánočně vyzdobenou třídou a muffiny. I my jsme se s chutí pustili do zdobení vánočního stromečku.
Malované kamínky
V době distanční výuky děti ze 4. třídy spolu s paní učitelkou bavily tím, že malovaly na kamínky krásné obrázky. Kamínky pak umísťovaly na různých místech ve Ždánicích a na Google Classroom si sdílely fotky míst, kde kamínky jsou.
Smyslem této aktivity bylo motivovat děti k pohybu a pobytu na čerstvém vzduchu, odreagovat se od školních povinností a reality této doby a také udělat si vzájemně radost z nalezených kamínků. Chválím všech 18 dětí, které se do této činnosti zapojily a zpříjemnily si tak dlouhé chvíle. Tato hra probíhá po celé České republice, takže se i Vám může stát, že najdete malovaný kamínek se směrovacím číslem na zadní straně a logem facebooku. Kamínek si buď nechejte, nebo ho přeneste na jiné místo v České republice. Stejně tak se naše kamínky dostaly až na Buchlov či Velký Lopeník.
Noc s Andersenem tak trochu jinak
V pátek 9.10. jsme se zapojili do akce "Noc s Andersenem tak trochu jinak". Jak? Zašili jsme se do svých oblíbených míst a koutů u sebe doma a začetli se do příběhů ve svých knížkách. Fotku jsme pak odeslali do knihovny. Byl to opravdu skvělý večer.
Návštěva knihovny
V rámci akce týdne knihoven jsme se vydali do naší knihovny i my. Tentokrát jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o spisovateli Františku Nepilovi. Vyslechli jsme si ukázky z jeho knih, zasoutěžili si a také jsme ve skupinách tvořili příběhy o zvířátkách. Všechny děti se do tvoření aktivně zapojily a příběhy byly velmi zdařilé. Také byli oceněni dva pilní čtenáři z naší třídy za loňskou soutěž Lovci perel. Gratulujeme!!!! Letos je v knihovně vyhlášena soutěž Čtenářské bingo, která děti nadchla ke čtení. Věřím, že děti s knihami zažijí spoustu dobrodružství!!!!!
Návštěva hvězdárny
První podzimní den letošního roku jsme navštívili naši hvězdárnu. Děkujeme panu vedoucímu hvězdárny, Ing. Karlu Trutnovskému, za jeho hezké povídání o planetách sluneční soustavy a za promítnutí filmu Úžasné planety. Už nyní se těšíme na další návštěvu.
Vesmírná cesta
Letošní školní rok jsme zahájili jako malí astronauti a vyhlásili jsme celoroční soutěž s názvem "Vesmírná cesta", kdy putujeme po planetách sluneční soustavy. Na toto téma jsme si vyzdobili třídu, učili se o planetách, které jsme si také namalovali, tvořili letáky s nabídkou cesty do vesmíru a vymýšleli příběhy na téma Jak jsem strávil víkend ve vesmíru. Dětem se hra velmi líbí a putovat po planetách je moc baví.
Strašák v poli
V hodině výtvarné výchovy jsme malovali a také oblékali strašáky do polí. Všem se moc povedli.
Hrajeme si na divadlo
V hodině literární dramatické výchovy děti zdramatizovaly pohádku od Jaromíra Nohavici "Jak Huňáč a Fuňáč chtěli koloběžku". Samy si připravily papírové rekvizity a " kostýmy" a dle fotografií můžete vidět, že si děti pohádku užily a úkolu se zhostily opravdu skvěle. Každá skupinka byla originální. Všechny moc chválím.

Zahájení školního roku
Letošní školní rok jsme zahájili trochu netradičně, a to ve třídách. I když neproběhlo slavnostní zahájení školního roku v kulturním domě, přesto si ho děti užily se svými učiteli ve třídách.
Letos bylo dostatek času na to, abychom si pověděli spoustu zážitků z prázdnin. Také jsme přivítali nové spolužáky a pozitivně se naladili na nový školní rok. Věříme, že ten letošní bude mnohem lepší než ten předešlý.
Přeji všem dětem i jejich rodičům hodně sil, zdraví a štěstí v novém školním roce 2020 / 2021.
Masarykova základní škola Ždánice, příspěvková organizace
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky