1. třída - mzš

Title
Přejít na obsah
1. třída
Mgr. Michaela Slivková
Dne 18.12.2020 jsme si udělali v naší třídě vánoční besídku. Popovídali jsme si o tom, jak probíhají oslavy Vánoc v našich rodinách a předali jsme si navzájem dárečky. Ochutnali jsme i některé druhy vánočního cukroví, které nám maminky upekly.
4.12.2020 navštívil naši třídu Mikuláš s čertem a andělem, aby některé žáky z naší třídy pochválil, ale některé musel i pokárat. Tyto děti mu slíbily , že se do příštího roku polepší. Společně jsme jim pak zarecitovali několik krátkých básniček a pan Mikuláš byl s námi prvňáky spokojen, a tak nás obdaroval čokoládou a dokonce se s námi i vyfotil.
Na konci listopadu začala paní učitelka pasovat první žáky, kteří již můžou psát perem.
Tak přejeme těmto písařům jen samé krásné stránky v písance.
V prvouce jsme se vydali na procházku po Ždánicích, která byla zaměřena na důležité budovy naší obce. Začali jsme Městským úřadem, dále jsme si prohlédli, kde je fara a kostel, nezapomněli jsme ani zavzpomínat na Mateřskou školu. Na náměstí jsme si zopakovali všechny důležité obchody, poštu, knihovnu a lékárnu. Vycházka se nám velmi líbila .
V pondělí 5.10. jsme vyrazili s naší paní učitelkou na Hvězdárnu ve Ždánicích. Zde si pro nás připravil pan inženýr Karel Trutnovský krásnou prezentaci o planetě Mars, mohli jsme si prohlédnout celou Sluneční soustavu a najít si některá souhvězdí naší Sluneční soustavy.
V rámci dopravního projektu „Barevný týden“ jsme se chodili do školy oblečení do triček dobře viditelné barvy. Naučili jsme se důležité dopravní značky, zopakovali jsme si dopravní prostředky a hodně jsme si užili i výtvarného tvoření ve skupinách. Nejvíce nás bavili různé soutěže zaměřené na téma doprava.
Toto jsou naše první školní dny, učíme se sedět v lavicích, hlásit se , už jsme zvládli i první hodiny tělocviku a ve výtvarné výchově nás to moc bavilo.
1.září
A to byl náš úžasný první den ve škole. Přivítal nás pan ředitel, pan starosta, paní zástupkyně a taky naše paní učitelka. Dostali jsme spoustu dárečků, které při vyučování určitě využijeme. Hurá, už jsou z nás školáci!
Masarykova základní škola Ždánice, příspěvková organizace
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky