1. třída - mzš

Title
Přejít na obsah
1. třída
Mgr. Michaela Slivková
Před jarními prázdninami jsme vyhodnotili naši třídní soutěž KOČIČÍ ZÁVODY. Vítězům gratulujeme!!!!
8.února napadl sníh, a tak jsme místo tělesné výchovy stavěli na školním dvoře sněhuláky, To byla zábava!!!!
28.1. jsme se moc těšili do školy, protože nás čekalo naše první vysvědčení. Byli jsme moc šikovní, a tak jsme si všichni odnesli samé jedničky.
25.1. jsme se vydali na naši školní zahradu nakrmit ptáčky. Předtím jsme si vyrobili ve výtvarné výchově papírové budky pro ptáčky.
Na konci ledna jsme ukončili třídní soutěž PSÍ ZÁVODY. Tentokrát byla na stupni vítězů pouze děvčata.
21. ledna se z nás stali stavitelé. Vytvořili jsme spoustu krásných hradů a moc jsme si to užili.
V lednu již postupně začali psát perem všechny děti z naší třídy. Přejeme jim, ať se jim daří krásně psát nejen v písance.
4.ledna jsme vyhlásili vítěze naší třídní soutěže ZEBŘÍ ZÁVODY. Vítězům blahopřejeme!!!
Dne 18.12.2020 jsme si udělali v naší třídě vánoční besídku. Popovídali jsme si o tom, jak probíhají oslavy Vánoc v našich rodinách a předali jsme si navzájem dárečky. Ochutnali jsme i některé druhy vánočního cukroví, které nám maminky upekly.
4.12.2020 navštívil naši třídu Mikuláš s čertem a andělem, aby některé žáky z naší třídy pochválil, ale některé musel i pokárat. Tyto děti mu slíbily , že se do příštího roku polepší. Společně jsme jim pak zarecitovali několik krátkých básniček a pan Mikuláš byl s námi prvňáky spokojen, a tak nás obdaroval čokoládou a dokonce se s námi i vyfotil.
Na konci listopadu začala paní učitelka pasovat první žáky, kteří již můžou psát perem.
Tak přejeme těmto písařům jen samé krásné stránky v písance.
V prvouce jsme se vydali na procházku po Ždánicích, která byla zaměřena na důležité budovy naší obce. Začali jsme Městským úřadem, dále jsme si prohlédli, kde je fara a kostel, nezapomněli jsme ani zavzpomínat na Mateřskou školu. Na náměstí jsme si zopakovali všechny důležité obchody, poštu, knihovnu a lékárnu. Vycházka se nám velmi líbila .
V pondělí 5.10. jsme vyrazili s naší paní učitelkou na Hvězdárnu ve Ždánicích. Zde si pro nás připravil pan inženýr Karel Trutnovský krásnou prezentaci o planetě Mars, mohli jsme si prohlédnout celou Sluneční soustavu a najít si některá souhvězdí naší Sluneční soustavy.
V rámci dopravního projektu „Barevný týden“ jsme se chodili do školy oblečení do triček dobře viditelné barvy. Naučili jsme se důležité dopravní značky, zopakovali jsme si dopravní prostředky a hodně jsme si užili i výtvarného tvoření ve skupinách. Nejvíce nás bavili různé soutěže zaměřené na téma doprava.
Toto jsou naše první školní dny, učíme se sedět v lavicích, hlásit se , už jsme zvládli i první hodiny tělocviku a ve výtvarné výchově nás to moc bavilo.
1.září
A to byl náš úžasný první den ve škole. Přivítal nás pan ředitel, pan starosta, paní zástupkyně a taky naše paní učitelka. Dostali jsme spoustu dárečků, které při vyučování určitě využijeme. Hurá, už jsou z nás školáci!
Masarykova základní škola Ždánice, příspěvková organizace
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky