Školní družina - mzš

Title
Přejít na obsah
Školní družina
Hana Košutová, Pavlína Drozdová, Ivona Čadílková
MAŠKARNÍ KARNEVAL VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ
I letos v únoru uspořádaly vychovatelky školní družiny tradiční maškarní karneval. S dětmi věnovaly mnoho času a úsilí pečlivé přípravě. Vytvořily pestrobarevnou výzdobu, kterou pak naaranžovaly v 3. oddělení, kde se akce konala. V maškarních kostýmech, ať už detailně vypracovaných, či jen skromně vyrobených, jsme si všichni za doprovodu populárních písniček bezvadně zatancovali. Nechyběly ani oblíbené hry a soutěže. V tento den však nebylo vítězů ani poražených, protože cílem bylo prožít další zábavné odpoledne v naší školní družině.
MIKULÁŠSKÁ DISKOTÉKA
Po dopolední čertí škole jsme si v družině užili mikulášskou diskotéku. Při tanci, hrách, soutěžích a mlsání sladkostí nám čas do večerní nadílky od skutečného Mikuláše rychle a příjemně utekl.
NÁVŠTĚVA MĚSTSKÉ KNIHOVNY
V pochmurných podzimních dnech jsme se rozhodli zpestřit si odpoledne návštěvou městské knihovny. Nejmladší děti seznámila paní Aneta Valihrachová s Ondřejem Sekorou, druhé oddělení si připomnělo, jak blízká  jsou nám zvířátka a nejstarší děti dostaly návod k psaní deníků.
LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ II
V pátek 22. 11. jsme jeli do kina Panorama v Kyjově na filmové představení Ledové království II. Napínavý pohádkový příběh se šťastným koncem se všem líbil.
NÁVSŤĚVA HVĚZDÁRNY VE ŽDÁNICÍCÍCH
Ve čtvrtek 14. 11. v rámci Týdne vědy a techniky AVČR jsme navštívili naši hvězdárnu. Pan Ing. Trutnovský si pro nás připravil krátké povídání a promítání v planetáriu o Slunci a pozorování Slunce speciálním slunečním dalekohledem v kopuli Hvězdárny.
Drakiáda
15. října jsme za slunečného a zároveň větrného počasí vyrazili z naší školní družiny na kopec za hřbitovem. Vítr si s draky pohrával tak divoce, že nám je zamotal do větví stromu stojících podél pole, některým dokonce přetrhal provázky a zanesl je až za plot do vinohradu. Ale i přes tyto malé nesnáze jsme si letošní drakiádu všichni užili.
Vyřezávání dýní
V úterý 24. září a ve středu 25. září jsme na zahradě školní družiny společně s rodiči vyřezávali dýně. Z vydlabaných dýní vznikaly netradiční podzimní dekorace, které jsme vystavili u školní družiny.
Masarykova základní škola Ždánice, příspěvková organizace
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky