8. B - mzš

Title
Přejít na obsah
8. B
Bohumila Halačková
Poslední školní den roku 2019
Už zbývá jen rozdat si dárky, vyslechnout krásné skladby při vánočním koncertu ZUŠ, které nám vždy navodí tu správnou atmosféru... A začínají vánoční prázdniny!
Vánoční besídka
Poslední předvánoční pondělní odpoledne jsme se sešli, abychom se pobavili, zazpívali si koledy, zatancovali si a také si při přípitku rychlými špunty popřáli vše nejlepší do nového roku 2020.
Adventní dílny
Dnes jsme místo obvyklé výuky tvořili. Pekli jsme, aranžovali, vyráběli... A dařilo se nám. Výsledkem byly krásné dekorace, ale i chutné perníčky a vánočky.
Předvánoční Brno
Letos jsme spojili návštěvu vánočně vyzdobeného Brna se zhlédnutím filmu Jumanji ve Špalíčku.
Mikuláš
Ani letos na nás Mikuláš nezapomněl. A protože jsme byli hodní, dostali jsme i něco na zub.
Aquapark Uherské Hradiště
Jedno listopadové odpoledne jsme tradičně strávili  v aquaparku. Jako vždy to bylo skvělé!
Divadelní představení Malované na skle
23. října jsme se vypravili do zlínského divadla na večerní představení zbojnického muzikálu Malované na skle. Tento již padesát let starý polský muzikál o známém slovenském hrdinovi Jánošíkovi, který přebásnil Jarek Nohavica, byl pojat velmi zajímavě - lidová hudba (cimbál, housle, klarinet) se prolínala s rockovou. Byli jsme uchváceni výkony všech vystupujících, kteří hráli, zpívali a tančili s velkým nasazením. Po představení jsme ještě jako bonus "ulovili" autogramy herců, kteří se s námi také ochotně vyfotografovali.
Dějepisná výprava na Klobouk do Nechvalína
Někteří z nás, členové dějepisného kroužku, se zúčastnili výpravy na bývalé tvrziště v Nechvalíně. Vystoupali jsme až na vrchol kopce, kde ve středověku stávala menší tvrz. Tady jsme si povyprávěli o minulosti Nechvalína, o bohatých archeologických nálezech, které řadí Nechvalín mezi významná velkomoravská naleziště, a pokoušeli se představit si, jak to tady mohlo kdysi asi vypadat.
Škola začala
Masarykova základní škola Ždánice, příspěvková organizace
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky