5. třída - mzš

Title
Přejít na obsah
5. třída
Dagmar Selucká
Raketová výzva
10. října jsme se někteří z nás nechali nalákat organizátory z Hvězdárny a planetária Oldřicha Kotíka ve Ždánicích akcí s názvem Raketová výzva. Při vyrábění plastové rakety jsme se hlavně těšili na odpálení. Skutečnost předčila naše očekávání a radost z dosažení téměř nebeských výšek byla velká. Děkujeme za poznávání fyzikálních zákonů v praxi.
Přírodovědná vycházka
Využili jsme krásného ještě letního odpoledne ve čtvrtek 12. září a společně téměř celá třída se vydali na procházku do okolí Ždánic. Vzájemně jsme se trochu více poznali, zvládli jsme hrát různé hry a poznat i něco z přírody. Nasbírané přírodniny jsme využili ve výtvarné výchově následující den a vyrobili jsme fantazijní městečka pro všelijaké pohádkové bytosti.
První školní den
Do 5. třídy ve "velké" škole zasedlo 12 zbrusu nových páťáků. Přejeme všem, aby se školní práce dařila.
V úterý dne 18. června 2019 jsme poprvé navštívili nově zrekonstruovanou hvězdárnu ve Ždánicích a s žáky 5. ročníku jsme zhlédli výukový program: Putování Sluneční soustavou.
V pátek 28. června 2019 jsme dostali vysvědčení a společně se rozloučili, jak s naší paní učitelkou, tak s naší třídou a budovou. Také jsme se zúčastnili slavnostního ukončení školního roku na Kulturním domě ve Ždánicích. Krásné prázdniny a spoustu slunných dnů všem, přejí děti a třídní učitelka 4. ročníku.
Masarykova základní škola Ždánice, příspěvková organizace
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky