4. B - mzš

Title
Přejít na obsah
4. B
Pavlína Netopilová
Den dětí 1.6., Cyklovýlet Jalový dvůr 25.6.
Po návratu z výuky doma jsme oslavili 1.6. Den dětí poněkud jiným způsobem, než jsme byli zvyklí. Hry na našem hřišti jsme ale
všichni určitě uvítali.
25.6. jsme se vydali na cyklovýlet směr Jalový dvůr. Všichni zúčastnění trasu zvládli na výbornou!! Patří všem velká pochvala!!!

Beseda v knihovně
Ve čtvrtek 5.3. jsme se zúčastnili besedy v knihovně o panu spisovateli Františku Nepilovi. Děkujeme slečně Anetě za zajímavou a činnostní besedu. Moc se nám líbila!
Divadlo
Děti si v rámci předmětu Literárně dramatická výchova samy připravily a nacvičily divadlo. V pátek 28.2. pozvaly děti z ostatních tříd na představení. Všichni jsme se náramně pobavili. Poděkování patří nejen dětem, ale i paní učitelce Selucké, která dětem s divadlem pomáhala.
Na naší škole proběhlo školní kolo recitační soutěže. Naši recitátoři skončili všichni na pěkném 4. místě. Děkujeme jim za snahu a přípravu, kterou věnovali této soutěži.
Vysvědčení a vyhlášení třídní čtenářské soutěže
Vánoční koncert
Konečně nastal již dlouho očekávaný poslední den ve škole před vánočními prázdninami. V naší třídě se slavily narozeniny a potom jsme se zúčastnili vánočního koncertu na kulturním domě. Moc hezké vystoupení žáků umělecké školy nás všechny vánočně naladilo.
Všem dětem i rodičům přeji krásné a radostné Vánoce a úspěšný nový rok. Tř. uč. Pavlína Netopilová
Vánoční besídka
V naší třídě už chodil Ježíšek. Přinesl nám plno dárečků a my jsme mu za to zazpívali a zahráli koledy. Na vánoční besídce se představily všechny děti. Došlo také k odhalení ,,Strážných andělů".
Vánoční cukroví
Je to tak, Vánoce jsou už za dveřmi a k nim samozřejmě patří i pečení a vůně cukroví. V naší třídě jsme uspořádali již počtvrté soutěž o nejoriginálnější a nejchutnější vánoční cukroví. Děkuji všem rodičům a i prarodičům, kteří pomáhali dětem s přípravou a pečením. Všechny děti byly oceněny sladkostí a ty vítězné i diplomem a drobnou věcnou cenou. Letos vyhráli ,,Andělíčci" a ,,Rohlíčky".   
Módní přehlídka
V rámci českého jazyka jsme si udělali v naší třídě módní přehlídku. Děti si připravily kostýmy a  vyzkoušely si, jak to na takové módní přehlídce chodí. Některé děti se  také ocitly v roli moderátora a moderátorky. Měly za úkol nejen popsat model, ale provést i rozhovor s modelkami. Musím konstatovat, že se všichni připravili moc dobře a že módní přehlídka se nám skvěle vydařila!!
Mikulášský turnaj v kopané
Turnaj, na který se všichni už velice těšili, se konal letos v pátek 6.12. Naši ,,Vlci" skončili na krásném 2. místě. Všem fotbalistům a letos i fotbalistkám patří dík za skvělý výkon.
Čertí škola
Náš tradiční projekt Čertí škola se uskutečnil 5.12. a všichni jsme se nejenom učili, ale také dobře bavili. Naštěstí nikoho z nás neodnesli čerti, kteří nás po roce zase navštívili spolu s Mikulášem a dvěma anděly.
Advent
A už je tady adventní čas!! Letos jsme si zkusili vytvořit  pravé adventní  věnce a podívejte, jak se nám to podařilo!!!
Divadlo Radost
Ve čtvrtek 21.11. jsme navštívili divadlo Radost v Brně. Představení s názvem Čaroděj ze země Oz  je příběh o Dorotce a jejích společnících, o Velikém Ozovi, hodných i zlých čarodějnicích, mluvících zvířatech a mnoha neobvyklých bytostech. Všem dětem se pohádka moc líbila.
Sportovní události
Poslední dvě atletické disciplíny, které se nám podařily uskutečnit ještě za příznivého počasí na našem školním hřišti, byly skok do dálky a vytrvalostní běh na 1km.  Všem vítězům blahopřejeme!!!
Dne 25.10. jsme si mohli vyzkoušet tvoření komiksu. Naše paní knihovnice k nám pozvala autora komiksových knih Daniela Vydru, který tyto knihy tvoří společně se svou ženou výtvarnicí Markétou Vydrovou. Formou workshopu jsme si vyzkoušeli dotváření komiksových příběhů, některé jsme si i zahráli a všem se nám tato tvůrčí činnost líbila.
Běh 60m, beseda v knihovně
To jsou naši nejrychlejší běžci a běžkyně na 60m. Gratulujeme všichni!!
V pátek 4.10. jsme v rámci Týdne knihoven navštívili naši místní knihovnu. Někteří z nás už se zapojili do celoroční soutěže Lovci perel, což je určitě senzační. Všichni také dostali doporučení, jaké knihy by si mohli vypůjčit. Beseda s názvem Co si můžu přečíst jako čtvrťák byla jako vždy velmi přínosná. Děkujeme moc. A teď už nezbývá nic jiného než číst a číst!!

Kino Panorama Kyjov
A už jsme letos poprvé vyrazili za hranice našeho města. Sice ne moc daleko, ale stálo to za to. Za odměnu jeli někteří žáci 1. - 4. třídy do Kyjova na film Princ Krasoň. Animovaný pohádkový film sklidil u všech velký obdiv.
Začátek nového školního roku
Tak už je to zase tady, prázdniny uběhly jako voda a z nás už jsou čtvrťáci. Hned druhý týden jsme se vypravili na naši hvězdárnu. Program Planety sluneční soustavy nás tak zaujal, že někteří z nás se rozhodli, že budou navštěvovat Hvězdářský kroužek.
Masarykova základní škola Ždánice, příspěvková organizace
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky