4. A - mzš

Title
Přejít na obsah
4. A
Michaela Slivková
V pátek 25.10. nás na pozvání paní knihovnice poctil svou návštěvou Daniel Vydra, který se svou ženou Markétou Vydrovou tvoří velmi oblíbené komiksové knihy. Formou workshopu jsme si vyzkoušeli dotváření textů ke komiksovým obrázkům, některé příběhy jsme si i zdramatizovali. Tvoření komiksů se nám tak zalíbilo, že si o podzimních prázdninách vyzkoušíme krátké komiksové příběhy namalovat i doma.
Dne 4.10. jsme v rámci Týdne knihoven navštívili naši městskou knihovnu . Paní knihovnice si pro nás přichystala besedu s názvem „Co si můžu přečíst jako čtvrťák“. Seznámila nás s různými detektivními příběhy pro děti, s knihami, které jsou psány formou deníků, ale také komiksů a doporučila nám autory, které bychom si mohli oblíbit. Na besedě samozřejmě nechyběly ani různé soutěže ve skupinách, a tak jsme si besedu v knihovně opravdu užili.
Kino
Ve čtvrtek 26.9. jsme navštívili kino Panorama v Kyjově, kde jsme se pobavili u pohádky Princ Krasoň a strávili jsme tak pěkné odpoledne s kamarády.
Planetárium
V předmětu Člověk a jeho svět jsme se seznamovali s vesmírem, a tak jsme využili našeho nového Planetária, kde nám pan Ing. Karel Trutnovský názorně ukázal, jak jednotlivé planety vypadají, jak jsou velké v porovnání s naší Zemí, jak vypadá jejich povrch, ale také nám ukázal Slunce a jeho stavbu. Moc se nám v Planetáriu líbilo a ve škole se nám tyto poznatky hodily.
Škola
A to je naše třída po prázdninách. Letos jsme již nejstaršími žáky na naší budově.
Masarykova základní škola Ždánice, příspěvková organizace
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky