4. A - mzš

Title
Přejít na obsah
4. A
Michaela Slivková
30. ledna jsme ukončili naši Hvězdičkovou soutěž a paní učitelka vyhlásila tři nejúspěšnější sběratele hvězdiček. Potom jsme si rozdali pololetní vysvědčení a rozebrali naše pokroky v učení za uplynulý půlrok. Společně jsme si naplánovali, jak naši práci v příštím pololetí vylepšíme.
20. prosince jsme si v naší třídě udělali vánoční besídku, každý nám řekl, co si nejvíce přeje pod vánočním stromečkem a vzájemně jsme si předali naše nachystané dárečky.
V pátek 6.12. vyrazilo družstvo našich chlapců do tělocvičny obhájit prvenství z loňského roku v tradičním Mikulášském turnaji v kopané. Naše družstvo Draků odehrálo všechny zápasy vítězně a s radostí opět mohli zvednout nad hlavu putovní pohár, kterým se budou moci pyšnit celý rok.
Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší třídy.
5.12. jsme se ráno sešli převlečení za čerty a jednoho anděla , protože nás opět čekal projektový den „Čertí škola“. První hodinu jsme si přečetli o tom,jaké tradice dodržovaly děti na Mikuláše dříve a vyzkoušeli jsme si výrobu vrkočů z jablíček a sušeného ovoce. Ve druhé hodině jsme se věnovali určování pekelných slovních druhů a navštívili nás Mikuláš, čerti a andílci, kteří nám připomněli, co bychom měli zlepšit, aby příští rok byli čerti více spokojeni. Pak jsme v rámci projektu počítali zapeklité příklady a slovní úlohy, zahráli si andělský létací diktát a mnohé další hry.Pracovali jsme
s pohádkou o čertovi vyrobili si čerty s papírového talířku a andělská přáníčka jsme vzali domů pro naše rodiče. Tento den nám utekl velmi rychle a shodli jsme se na tom, že nás všechno velmi bavilo.
Ve čtvrtek 21.11 jsme navštívili naše oblíbené divadlo Radost v Brně, ve kterém jsme zhlédli představení Čaroděj ze země OZ. Poutavý příběh Dorotky, kterou tornádo odneslo do čarodějné země Oz, a která za pomoci kamarádů Hastroše, Plecháče a Lva najde Oze a cestu domů. Toto představení bylo plné krásných písní , kulis a vynikajících hereckých výkonů. a tak jsme si společně
užili tento kulturní zážitek.
V pátek 25.10. nás na pozvání paní knihovnice poctil svou návštěvou Daniel Vydra, který se svou ženou Markétou Vydrovou tvoří velmi oblíbené komiksové knihy. Formou workshopu jsme si vyzkoušeli dotváření textů ke komiksovým obrázkům, některé příběhy jsme si i zdramatizovali. Tvoření komiksů se nám tak zalíbilo, že si o podzimních prázdninách vyzkoušíme krátké komiksové příběhy namalovat i doma.
Dne 4.10. jsme v rámci Týdne knihoven navštívili naši městskou knihovnu . Paní knihovnice si pro nás přichystala besedu s názvem „Co si můžu přečíst jako čtvrťák“. Seznámila nás s různými detektivními příběhy pro děti, s knihami, které jsou psány formou deníků, ale také komiksů a doporučila nám autory, které bychom si mohli oblíbit. Na besedě samozřejmě nechyběly ani různé soutěže ve skupinách, a tak jsme si besedu v knihovně opravdu užili.
Kino
Ve čtvrtek 26.9. jsme navštívili kino Panorama v Kyjově, kde jsme se pobavili u pohádky Princ Krasoň a strávili jsme tak pěkné odpoledne s kamarády.
Planetárium
V předmětu Člověk a jeho svět jsme se seznamovali s vesmírem, a tak jsme využili našeho nového Planetária, kde nám pan Ing. Karel Trutnovský názorně ukázal, jak jednotlivé planety vypadají, jak jsou velké v porovnání s naší Zemí, jak vypadá jejich povrch, ale také nám ukázal Slunce a jeho stavbu. Moc se nám v Planetáriu líbilo a ve škole se nám tyto poznatky hodily.
Škola
A to je naše třída po prázdninách. Letos jsme již nejstaršími žáky na naší budově.
Masarykova základní škola Ždánice, příspěvková organizace
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky