9. třída

 

třídnictví:  Mgr. Radek Neužil
 

počet žáků: 28

 


 

Tablo

 

        

 


 

Den dětí 1.6.2015
Letošní Den dětí byl v režii třídních učitelů a my jsme se společně s panem učitelem rozhodli pro vycházku krásnou krajinou Ždánického lesa. Procházku jsme zakončili U Huberta a opekli si špekáčky. A na závěr, cestou do školy, jsme dostali za odměnu ti, co se cítí ještě jako děti, od pana učitele zmrzlinu. Takže všichni :-).


        

 Školní výlet Praha 28.5. – 30.5.2015
Ve čtvrtek jsme se vlakem rozjeli do stověžatého hlavního města. Jelikož vždy máme nějaké výjimky, tak i letos tomu nebylo jinak. První výjimkou bylo to, že kromě pana učitele třídního a paní učitelky Lungové s námi jela naše oblíbená paní učitelka Zajdáková, protože ji pan učitel poprosil, jestli by nám nedělala průvodce, a ona to s radosti přijala. A druhou výjimkou bylo to, že jsme jeli na tři dny, a určitě to bylo lepší! Bylo na všechno více času. V centru jsme nevynechali žádnou památku a ještě jsme k ní dostali senzační výklad. Ve čtvrtek nás večer na našem hotelu ještě čekala beseda s producentem, scenáristou a režisérem, panem Radimem Procházkou, který nám dovezl ukázat i sošku Českého lva a moc zajímavě nám povykládal o své profesi. Další den jsme na jeho povídaní navázali prohlídkou České televize. Moc nás zajímala i podvečerní Praha, a proto jsme se v pátek ještě jednou vrátili do centra a prošli jsme si Václavské náměstí, i když bez rozchodu, ale potom jsme pochopili proč. Ještě jednou moc děkujeme paní učitelce Zajdákové a paní učitelce Lungové, že byly tak hodné a jely s námi.
 

        

 

        

 

 Školní akademie 15.5.2015
Tento školní rok je pro nás poslední na naší základní škole a s tím je spojeno i vystoupení na tradiční školní akademii. Nejen, že deváťáci vystupují na konec, ale musí se zhostit i moderování celého programu. Celým večerem, potažmo i ranním vystoupením nás prováděla Pavla Machálková a David Valenta. Zbytek naši třídy si připravil taneční vystoupení a nakonec po dlouhém přemlouvání vystoupili i naši kluci. Dost jsme si to naše poslední vystoupení užili a na závěr na nás čekalo i malé překvapení, které ani na generálce nebylo.


        

 


 

Den Země
Ve čtvrtek 30.4.2015 probíhal na naši škole projektový den - Den Země. Našim úkolem bylo celý tento den předávat vědomosti ostatním žákům naší školy. Jelikož to byl „jiný den“ než běžný vyučovací den, pojali jsme to formou her, kvízů, doplňovaček a různých jiných zábavných způsobů. Takže jsme se od úvodního slova až do vyhlášení snažili zaujmout jako nejstarší žáci MZŠ Ždánice. Myslíme, že jsme se úkolu zhostili dobře, protože bylo dosti kladných ohlasů od učitelů a to opravdu potěší. Vyhlášení nejlepšího stanoviště samozřejmě proběhlo. Nejlépe hodnoceny byly holky L. Langášková, K. Čurejová, P. Machálková – gratulujeme. A na závěr nesmíme opomenout jedno důležité poděkování paním učitelkám Ševčikové a Freiwaldové, které nám s celým projektovým dnem nesmírně pomáhaly a bez jejich obrovského úsilí bychom to na tak vysoké úrovni určitě nezvládli.

 

        

 

 


 

Prohlídka Slavkovského pivovaru a pěstitelské pálenice
V úterý 28.4.2015 jsme společně vyrazili skoro celá třída do Slavkova u Brna do místního pivovaru, kde jsme měli posezení za odměnu za přijímací řízení a oficiální rozloučení s panem učitelem Neužilem a paní učitelkou Lungovou, která byla do 7. třídy třídní učitelkou poloviny z nás. Pozvání mezi nás přijala i paní učitelka Ševčiková a také si přijela za námi na pivovar popovídat, jelikož k závěru školního roku nás čeká ještě spousta úkolů a málo času. V restauraci pro nás byla připravena krásná tabule a pěkné přednášky o pivu a o pálení pálenek :-). Víme, že na jejich konzumaci máme ještě dost času.

        

 

     

 


 

IX. ROČNÍK ŠKOLNÍHO BASKETBALOVÉHO TURNAJE
Dne 18. 2. 2015 se konal tradiční basketbalový zápas deváťáků proti členům učitelského sboru. Tým učitelů byl doplněn třemi rodiči žáků 9. ročníku. Letos však namísto dvou smíšených družstev byly sestaveny družstva čtyři – učitelky, žákyně, učitelé a žáci. Tak jako každým rokem turnaj odpískal sám pan ředitel.
Na tento zápas žáci pilně trénovali, a proto přišli s jasným cílem – zvítězit. V souboji dívek proti učitelkám zvítězila děvčata s bodovým ziskem 20:14, zatímco v souboji mužů učitelé vyhráli nad hochy na plné čáře s výsledkem 33:16. Letošní ročník byl průlomový v tom, že poprvé alespoň jedno družstvo porazilo učitele.
Nejúspěšnějším střelcem za celý tým učitelů byl Mgr. Pavel Fraj se ziskem 16 bodů a za žáky Pavla Machálková s 12 body. Celkové utkání žáci vs. učitelé tedy skončilo remízou.


        

 


 


 

Vánoční besídka v 9. třídě
Jako každý rok, tak i letos jsme měli vánoční besídku v naší třídě, která se konala v pátek 19.12.2014. Jiné to bylo jen v tom, že to byla poslední společná. Vždy si jdeme pro dárečky ke školnímu stromu a i letos tomu nebylo jinak. Každý z nás tam našel nějakou malou drobnost.

 

        

 

 


 

Knihovna
V pátek 12.12.2014 jsme navštívili v hodině německého jazyka knihovnu ve Ždánicích. Získali jsme zde nové informace o díle německého autora E. M. Remarqua. Nejvíce nás zaujaly ukázky z knihy Tři kamarádi, ve které autor velmi poutavým způsobem vylíčil vztahy lidí v poválečném období.


        

 Tradiční Mikuláš v MZŠ
Letos to vyšlo na pátek. A i když jsme už „staří“, no prostě deváťáci, tak jsme se na příchod Mikuláše, andělů, ale i čertů moc těšili. A někteří hříšníci si i připravili písničky. Tak by to mělo být. Pro pobavení přikládáme, jak některé žáky Mikuláš káral.
Ach Poláčku, Poláčku, dušička ti visí jen na háčku!!!
A chudák Lysoněk Vojtíšek, toho už letos nenavštíví Ježíšek!
Další adept, co do pekla povalí, věčně nenosí na věci obaly. Asi si teď popel na hlavu nasype, že? Otřele Filipe?
V pekle za svůj hřích pěkně zaplatí, snad si teď nenadělal do gatí.
A ty Sedláčku, jestli neprojevíš více snahy,
se spolužáky nepojedeš v květnu do Prahy.
Hej, Čadílku, Tobě ani nebudeme dávat nadílku!
Lucka a Čermák zase začnou konečně makat
a nebudou se i v devítce pořád flákat!
Kde je Koutný? Co to znamená?
Ten radši rovnou vzal nohy na ramena.
Věděl, že mu do bot teklo,
tak to sám od sebe vzal směr peklo.

 

        

 


 

Divadelní představení - Splašené nůžky
Dne 2.12.2014 jsme vyrazili směr Zlín na divadelní představení Splašené nůžky. Je to opravdu super hra. Od začátku až do konce jsme se smáli a mohli jsme si řídit vlastní děj této kriminální hry. I když to bylo jen v tamním divadelním klubu, tak atmosféra byla opravdu výborná. Na závěr, když jsme odcházeli, se výkony herců hodnotily známkami od jedničky až po pětku, ale jiná známka než jednička tam nepadla.


        

 


 


 

Coca Cola Cup
Jelikož první kolo bylo označeno jako nulté, tak k prvnímu kolu jsme se rozjeli 22.10.2014 do nedalekého Kyjova na umělou trávu. I když počasí bylo dosti nepříjemné, sportovní dopoledne jsme si dost užili. Turnaje se zúčastnily tyto týmy a skončily v turnaji v tomto pořadí:
1. místo ZŠ J. A. Komenského, Kyjov - POSTUPUJE DO DALŠÍHO KOLA
2. místo ZŠ Veselí nad Moravou
3. místo MZŠ Ždánice
4. místo ZŠ Velké Bílovice

 

        

 Beseda s lékařem MUDr. Petrem Kozmonem
Před podzimními prázdninami dne 24.10.2014 navštívil naši školu lékař, který pracoval rok v Africe ve dvou státech a formou zajímavé besedy se s námi rád podělil o zajímavé zážitky, i když z některých mrazilo v zádech. Byl ale i čas pro zasmání, a jelikož pan doktor poutavě a zajímavě povídal, tak tahle beseda utekla jako voda, i když trvala téměř devadesát minut.


     

 


 

Coca Cola Cup
2.10.2014 jsme se rozjeli reprezentovat naši školu na fotbalový turnaj, který má již dlouhodobou tradici. Letos bylo pořadatelství v našem regionu přiřazeno Kobylí. Ve skupině jsme bojovali o postup s Kobylím a Hovorany a ve finále jsme narazili na sousední Žarošice, které jsme porazili. Těšíme se na další kolo.
Veletrh vzdělávání a Muzeum naftového dobývání a geologie.

 

        

 

 8.10.2014 jsme vyrazili směr Hodonín. Původně jsme měli navštívit elektrárnu, jelikož se ale změnili bezpečnostní směrnice v elektrárně, tak naše exkurze nešla provést, protože polovina z nás nemá ještě 15 roků. Proto se stanovila náhradní varianta, která ve finále byla hodně zajímavá a dosti nás zaujala. Pán, který nás provázel v Muzeu nafty, měl svůj humor a dosti jsme se dozvěděli, ale i zasmáli. Další naše kroky po Hodoníně vedly do kulturního domu, kde probíhal tradiční veletrh vzdělávání (nabídka učilišť a středních škol).
 

        

 

  

 


 

Tradiční opékání u Huberta
Letos to vyšlo na středu 24.9.2014. Zase slunečné odpoledne, které sice nebylo až tak teplé, ale zato krásné. Vyrazili jsme o půl třetí směr Hubert, kde jsme si opekli špekáčky, poklábosili, co je nového, a po cestě tam i zpátky jsme obdivovali roztomilé štěňátko naší spolužačky Sabiny-jmenuje se Bonifác a těšíme se všichni (hlavně Grace–„malý pejsek pana učitele“ :-)), že Bonifácek půjde s námi na naše poslední opékání v červenci, kdy se budeme loučit s naší docházkou na základní škole :-).

 

        

 

     
 


 

Cyklovýlet - 9.9.2014
Jako každý rok, tak i letos jsme vyrazili na cyklovýlet do Ždánického lesa. Letos byl velký zájem, a proto tato akce byla určena jen pro ty „větší“ z 6. – 9. třídy. Odjížděli jsme ve 14 hodin od budovy školy a přišel se s námi rozloučit i pan ředitel se slovy: „Ve tři hodiny bude bouřka.“ a doslova se to splnilo. Dojeli jsme akorát ke Zlatému jelenu a začalo pršet. I přes nepřízeň počasí jsme strávili na kole pěkné 2 hodiny a trošku promoklí a zablácení, ale s úsměvem na tváři jsme přijeli ke škole.
 

        

 

 


 

 

Zahájení školního roku 2014/2015

1.9.2014 jsme se sešli naposledy, abychom zahájili náš školní rok v MZŠ Ždánice.  Zatím moc nevnímáme, co to pro nás bude znamenat, ale určité napětí a chvění bylo cítit. Ve třídě je nás 28 žáků, z toho 17 hochů a 11 dívek. Doufáme, že opravdu budeme devátá třída se vším všudy a naší škole budeme dělat jen radost.