7.A třída

 

třídnictví:  Mgr. Pavel Fraj

počet žáků: 18

 Závěr školního roku - 30. červen 2015
Nejdříve jsme si ve třídě rozdali vysvědčení a pak jsme se se školním rokem slavnostně rozloučili v kulturním domě. Tak hurá na prázdniny!!!

 

        
 


 

Bowling v Kyjově – 23. června
Těsně před koncem školního roku 2014/2015 jsme se s kamarády z „béčka“ vydali do Kyjova, kde jsme příjemně strávili odpoledne bowlingovým turnajem v restauraci Luxor. Klání spojené s dobrým občerstvením se všem velmi líbilo a již při odchodu mnozí projevili touhu zase podobnou akci zopakovat.

 

        

 

        

 

        
 


 

Projekt Na kole dětem, jehož „duchovním otcem“ je cyklistický nadšenec a reprezentant Josef Zimovčák, zavítal 11. června i k nám do Ždánic. Cílem charitativní akce je podpořit nemocné děti a jejich rodiny, proto se její propagace osobně zúčastnil i vynikající chirurg MUDr. Pavel Pafko. Někteří dobrovolníci z našich řad se také měli možnost svézt na historickém vysokém kole.

 

        

 


 

Výuka v Přírodní učebně
Číst s porozuměním, rozebírat ukázku či debatovat o autorovi nemusíme jen ve své kmenové třídě. Současné letní počasí nás vylákalo ven – do naší provzdušněné učebny, která je součástí okrasné zahrady.
 

 


 

Úspěch ve FO
V okresním kole Fyzikální olympiády reprezentovala naši třídu i školu Lenka Kunrtová. Vedla si opravdu skvěle, vždyť soutěž mladých fyzikářů vyhrála. Bravo!!!!
 

  

 


 

Den dětí
V pondělí 1. 6. jsme se v rámci Mezinárodního dne dětí vydali na výšlap do Ždánického lesa, našim cílem pak byly Lovčice. Cestu jsme si zpříjemnili zpěvem a historkami. Po příchodu na místní malé hřiště jsme si zahráli hry a opekli špekáčky. V poledne jsme se vydali polní cestou zpět do Ždánic, zpátky ke svým domovům. Počasí bylo přímo ideální, a tak jsme si Den dětí opravdu užili.


        

 

        

 


 

Výlet - Znojemsko
V úterý 26. 5. jsme se se svými kamarády ze 7. B vypravili na výlet do Znojma a jeho blízkého okolí. Nejdřív jsme navštívili Znojemské podzemí, kde jsme měli možnost zabloudit v tajemném labyrintu. Poté jsme se přesunuli na nedaleké náměstí a netrpělivě vyhlíželi turistický vláček, kterým jsme projeli celé město a nadšeně mávali kolemjdoucím. Následoval krátký rozchod, během něhož jsme nakoupili suvenýry a pohledy. Po obědě jsme dorazili na nedaleký zámek Vranov nad Dyjí. Nejvíce nás zaujaly tajné vchody, např. dveře ukryté ve falešných kamnech. Závěrečný výšlap na zříceninu Nový Hrádek nás velice unavil, energii na zpáteční cestu jsme však rychle načerpali při výhledu na klidně protékající řeku Dyji, jež tu odděluje Moravu s Rakouskem. Výlet jsme zakončili zastávkou v KFC a McDonaldu. Celí šťastní a plni zážitků jsme se vrátili domů. Už se moc těšíme na příští výlet!

 

        

 

        

 

        

 

        

 

        

 

        
 


 

Ve středu 20. května proběhl další ročník soutěže Mladý zahrádkář. Naši třídu vzorně reprezentovala Lenka Kunrtová. Skončila na druhém místě. Gratulujeme!!!

 

         

 


 

 

Školní akademie
V pátek 15. května se uskutečnila již 24. Školní akademie, v níž se svým blízkým a známým předvedli téměř všichni žáci MZŠ. Večerní představení přitom sledovalo 450 platících diváků.
My jsme vystoupili s programem nazvaným „Náš obyčejný školní den“. Představení jsme si opravdu užili a z reakcí i potlesku diváků jsme poznali, že se líbilo.

 

        

 

        

 

        

 

        
 


 

Dokument a beseda k 70.výročí osvobození Ždánic – na den přesně, 28. dubna, jsme si připomněli kulaté výročí osvobození města. Nejprve jsme zhlédli dokument o vlastním osvobozování a následných oslavách, poté jsme besedovali s pamětníkem tehdejších událostí – panem Josefem Medřickým.

 

        

 


 

22. dubna si připomínáme Den Země – svátek upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. My jsme si ho připomněli v rámci projektu, který spolu s žáky devátého ročníku připravily paní učitelky J. Ševčíková a E. Freiwaldová. Na jednotlivých stanovištích jsme plnili zadané úkoly, řešili rébusy i tajenky.

 

        

 

        

 


 

Dramatizace románu Radka Johna - Memento – 16. 4. 2015
Román stejně jako jeho dramatizace je jedním velkým varováním před drogovou závislostí. Vypráví příběh o šestnáctiletém Michalu Otavovi,který se zapletl do skupiny narkomanů. I když zpočátku vypadá vše nevinně, hlavní hrdina končí v nemocnici jako lidská troska, kdy již není schopen postarat se sám o sebe.


        

 


 

Velikonoční výstava se soutěží o nejoriginálnější velikonoční vajíčko pořádaná Vrbasovým muzeem ve Ždánicích

 

        

 


 

Jeseníky 14. – 19. 3. 2015
Lyžařský výcvikový kurz žáků 7. ročníku
Když jsem přijel na chatu Paprsek a viděl ten svah, tak jsem si řekl: „Jestli to za celý LVK dokážeš, tak budeš machr.“ Hned první den nás rozřazovali do skupin. Ti, co něco uměli, šli do jedniček a ti, co nikdy na lyžích nestáli, do dvojek. Já jsem byl samozřejmě v té druhé skupině. Zpočátku mi to vůbec nešlo, neustále jsem padal a myslel jsem si: „Jarku, ty jsi ztracený případ, vždyť to nikdy nedáš!“ Tak ubíhal den za dnem, já se učil různé obloučky a šlo mi to čím dál tím víc. Když mi však jednou pan učitel Neužil oznámil, že půjdu sjíždět celý svah, začal jsem mít strašlivý strach. Nakonec to zas tak hrozné nebylo. Sice jsem zase párkrát spadl, ale bylo to lepší a lepší, až jsem předpolední den „dával“sjezdovku i bez spadnutí. A tak mi při odjezdu přišlo celkem líto, že jsme na Paprsku nezůstali o nějaký ten den déle.
   Jaroslav Duroň


        

 

        

 

        

 

        

 


 

Výtvarná soutěž Českého zahrádkářského svazu nazvaná Květina ve váze a práce našich děvčat !!!

 

  

 


 

Školní kolo Soutěže dětských recitátorů – čtvrtek 12. 2. 2015
Naši třídu v patnáctičlenné konkurenci reprezentovali Lenka Kunrtová, Lenka Roštínská a Jaroslav Duroň.

 

     
 


 

Beseda se spisovatelkou Martinou Bittnerovou
Ve středu 11. února jsme se měli možnost setkat se soudobou prozaičkou Martinou Bittnerovou, která píše knihy o historicky známých osobnostech (B. Němcová, K. H. Mácha), ale i humorné sci-fi příběhy pro náctileté čtenáře.
 

        

 


 

Co nového v naší třídě…
Tak to je naše třída po velké proměně!!! Jak se vám zamlouvá??? Nám se nový nábytek moc líbí.

 

        

 

 


 

Vánoční besídka
Poslední den před zimními prázdninami jsme si ve třídě zazpívali koledy, ochutnali výborné cukroví a obdarovali se milými dárečky. Příjemně jsme se tak rozloučili nejen se starým rokem, ale i s našimi stávajícími lavicemi a židlemi, protože od ledna budeme mít úplně nový třídní nábytek!!!

 

 Vánoční koncert žáků ZUŠ
Poslední společnou akcí roku 2014 byl tradiční koncert mladých muzikantů v kulturním domě. Naši třídu reprezentovali: Vasil Bartoš, Jarek Duroň, Lenka Roštínská a Natálka Zajdáková. Děkujeme jim, ale i všem ostatním vystupujícím a jejich učitelům za pěkné předvánoční naladění.


        

 Tradiční mikulášská obchůzka
Taky jste se tak těšili na Mikuláše? My ano, vždyť jsme byli hodní, čertů se nebojíme, básničku nebo písničku vždy „vysypeme z rukávu“ a navíc od andílků pokaždé dostaneme nějakou tu dobrotu. Tak zase za rok na shledanou!!!

 

        

 

        
 


 

Předvánoční Brno
Ve čtvrtek 11. prosince jsme společně s „béčkem“ vyjeli linkovými spoji do moravské metropole, kde jsme měli několik cílů. Polovina z nás vyrazila do Paláce šlechtičen na pozoruhodnou výstavu o Velké Moravě, po níž následovala pěší prohlídka městských památek. Zbytek výpravy zamířil do Špalíčku na premiéru filmu Hobit: Bitva pěti armád. Celé příjemné odpoledne jsme zakončili v samém centru Brna na vánočních trzích. Už se těšíme na další podobný výjezd!!!
 

        

 

        

 

 


 

Výstava historických vánočních ozdob
V pátek před první adventní nedělí naše děvčata vyrazila do ždánického Vrbasova muzea, aby tam obdivovala nádherné historické vánoční ozdoby a zároveň nasála dokonalou atmosféru blížících se svátků.

 

     
 


 

Taktické cvičení PO “ Požár v I. stupni požárního poplachu“, aneb cvičná evakuace školní budovy č. 18, následný příjezd 4 požárních sborů a likvidace simulovaného požáru v chemickém kabinetu.

 

        

 

        

 

     

 


 

Příběhy bezpráví
Tak jako každý rok jsme si i letos před svátkem 17. listopadu připomněli v rámci projektu Příběhy bezpráví dobu, kdy se naše země potýkala s totalitním režimem. Po filmu, který nám ukázal dobu před 25 lety, události v listopadu roku 1989 a tzv. sametovou revoluci, následovala beseda s hostem, jímž byl bývalý starosta pan Josef Medřický.

 

        

 


 

Beseda s lékařem Petrem Kozmonem
V pátek před podzimními prázdninami jsme si zpestřili výuku nevšední besedou s jedním z účastníků projektu Lékaři bez hranic – MUDr. Petrem Kozmonem, slavkovským rodákem. V průběhu jeho poutavého vyprávění jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací jednak o těžkém životě prostých Afričanů v Jižním Súdánu, jednak o nelehké práci lékařů, kteří zachraňují životy místních obyvatel v otřesných, pro nás nepředstavitelných podmínkách.
 

        

 

  

 


 

Aquapark Uherské Hradiště – 23. 10. 2014
Pravidelně na podzim jezdíme společně s dalšími žáky druhého stupně na oblíbené koupání a čvachtání do Aquaparku v Uherském Hradišti. Ani letos vodní radovánky neměly chybu a 90 minut v bazénech, vířivkách a tobogánech uteklo jak voda. Poté jsme ještě v místní restauraci nabrali zpátky nějaké ty kalorie a spokojeni vyrazili k domovu.
 

        

 

     

 


 

Papírové hvězdy a koule - výrobky, jimiž naše děvčata obohatila výzdobu školy.

 

     

 


 

Exkurze do Žďáru nad Sázavou
Ve středu 24. září 2014 jsme se vydali na exkurzi do Žďáru nad Sázavou. Nejdřív jsme se podívali do Muzea knihy, které se koncem října bude zavírat, a tak jsme byli jednou z posledních skupin, co mohla vidět prvotisky, tiskařské stroje i všechny vystavované „knižní poklady“. Prohlídku navíc obohatila interaktivní expozice věnovaná Starým pověstem českým. Poté jsme navštívili Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře. Ten je zajímavý nejen tím, že se v něm prolínají dva umělecké styly - baroko a gotika, ale i mystickými symboly, jež jsme mohli vidět na výzdobě oltářů, původní podlaze i jiných místech kostela. Po prohlídce jsme znaveni nasedli do autobusu a vyrazili zpátky do Ždánic. Cestou jsme se ještě zastavili v KFC a McDonaldu, které stály u dálnice, a s plnými žaludky a spoustou zážitků se vraceli domů.

 

        

 

        

 

        

 

        

 

        

 

        

 


 Školní rok 2014/2015
Prázdniny utekly jak voda, a tak už jsme v 7. třídě!!! Náš nový třídní učitel se jmenuje Pavel Fraj. Známe ho již z dřívějších let, protože u nás vyučoval český jazyk a tělesnou výchovu. Na začátku letošního školního roku vystřídal bývalou třídní učitelku Dagmar Seluckou, kterou nyní čekají páťáci.
Naši útulnou a hezky vyzdobenou třídu najdete v prvním poschodí, hned naproti schodišti. Chodí nás sem celkem 18 žáků, 9 dívek a 9 chlapců.