6.B třída

 

třídnictví:  Mgr. Romana Smetanová

počet žáků: 19

 


 

Školní akademie

V pátek 15. května proběhla již tradičně školní akademie. Letos jsme si připravili hudební scénku s názvem Příběh jedné lavičky, které se zúčastnila celá třída včetně naší paní učitelky. Doufáme, že se vám naše vystoupení líbilo a užili jste si ho jako my!


        

 

        

 

  

 


 

Den dětí

1. červen již tradičně patří dětem, a tak se i naše škola rozhodla oslavit tento mezinárodní svátek mimo školní lavice. Společně s 5. třídou a se 6.A jsme se vydali pěšky do Lovčic, kde jsme si u táboráku opekli špekáčky a následně se přesunuli na sportovní hřiště, kde jsme uspořádali mezitřídní souboj ve vybíjené. Počasí nám tentokrát přálo již od samého rána a tak jsme prožili krásný prosluněný sportovní den!
 

        

 

        

 


 

Školní výlet

Ve středu 27. května jsme se společně s třídou 6.A vydali na školní výlet do Slovanského hradiště v Mikulčicích, kde jsme vrátili o stovky let do minulosti, kdy se na našem území rozkládala Velkomoravská říše. Někteří z nás se vydali i na 30 metrů vysokou vyhlídkovou věž, ze které byl krásný výhled na celý areál, ale i do vzdálenějšího okolí. V rámci prohlídky pro nás byla připravena i sportovně-dějepisná soutěž, mohli jsme si zkusit střílet z luku a zahráli jsme si týmovou hru Drvenik. Po poledni jsme se přesunuli do nedalekých Valtic, kde jsme měli zajištěnou prohlídku zámku. Výlet se nám vydařil, i když nám počasí dopoledne moc nepřálo...nakonec ale vysvitlo i sluníčko!

        

 

        

 


 

 

Den Země
Na čtvrtek 30. dubna si pro nás deváťáci, pod vedením paní učitelek Freiwaldové a Ševčíkové, připravili projektový den ke Dni Země. Celé dopoledne jsme plnili různé zajímavé úkoly a na dálku sváděli boj s 6.A a s páťáky o co nejlepší umístění. Nakonec jsme sice nevyhráli, ale neskončili jsme ani poslední!

 

        

 

        

 

        

 


 

Osvobození Ždánic
V úterý 28. dubna jsme se zúčastnili zajímavé besedy s panem Medřickým, která se konala u příležitosti 70. letého výročí konce 2. světové války ve Ždánicích. Na začátku jsme si mohli prohlédnout výstavu historických zbraní použitých během války a také jsme shlédli dokument České televize o osvobození Prahy v květnu 1945.

 

        

 

  


 

Memento
Ve čtvrtek 16. dubna jsme mohli "naživo" prožít příběh Michala Otavy, hlavního hrdiny knihy Memento od Radka Johna, který je věnovaný drogové problematice.

 

        

 


 

Velikonoční výstava
V pátek 27. března jsme v rámci výtvarné výchovy navštívili velikonoční výstavu ve Vrbasově muzeu.


        

 

        
 


 

Recitační soutěž
Ve čtvrtek 12. února proběhla na naší škole recitační soutěž, ve které měla i naše třída hojné zastoupení. Do mezitřídních bojů o nejlepší umístění se zapojily Barča Männlová, Valča Kopečná, Anička Neničková, Lexa Otřelová a Viky Selucká, která se umístila na 3. místě ve své kategorii.


        

 

  

 


 

Beseda se spisovatelkou Martinou Bittnerovou
Ve středu 11. února navštívila naši školu česká spisovatelka Martina Bittnerová, která nám představila část své tvorby. Seznámila nás s životními příběhy dvou velkých českých spisovatelů - Karla Hynka Máchy a Boženy Němcové. Také nám přečetla úryvek ze své knihy V průšvihu. Bylo zajímavé setkat se se skutečnou spisovatelkou, která nás nechala nahlédnout do svého tvůrčího světa a objasnila nám zákulisí tvorby knihy.

 

        

 


 

Tučňáci z Madagaskaru
V úterý 13. ledna jsme se společně s 6. A vypravili do brněnského Velkého špalíčku na animovanou komedii Tučňáci z Madagaskaru. Film se nám líbil a dobře jsme se bavili!

 

 


 

Vánoční besídka
V pátek 19. prosince jsme šli všichni moc rádi do školy, protože jsme se už neučili. Čekalo nás společné předávání dárků a že jich nebylo málo! Asi jsme všichni moc poslouchali :-) Potom jsme se již tradičně přesunuli do kulturního domu, kde si pro nás ZUŠ Ždánice připravila Vánoční koncert. I naše třída měla zastoupení - Anička a Viktorka zazpívaly několik vánočních koled. A potom hurá na prázdniny!!!

 

        

 

        

 


 

Mikuláš
V pátek 5. prosince již tradičně navštívil naši školu Mikuláš společně s čerty a anděly. Zavítali i do naší třídy, aby se na vlastní oči podívali na největší zlobivce. Na jejich kouzelném seznamu se objevila tři jména - Natálka, Adam a Roman. Žádný z nich ale nakonec v pytli neskončil a naopak všichni dostali od andělů sladkou nadílku.

 

        

 


 

Cvičný požární poplach
Ve středu 26. listopadu byl v devět hodin ráno vyhlášen cvičný požární poplach. Od každoročního nácviku se ale tentokrát lišil, protože se ho zúčastnily i čtyři požární jednotky ze Ždánic, Lovčic a Kyjova, které měly za úkol "uhasit" oheň v kabinetu chemie a zachránit zatoulané spolužáky.

 

        
 


 

Beseda - Lékaři bez hranic
V pátek 24. října jsme se zúčastnili zajímavé besedy s MUDr. Petrem Kozmonem, který v minulosti působil v africkém Súdánu jako lékař bez hranic. Během besedy nám promítal velmi zajímavé fotografie, které doplnil velmi poutavým a vtipným povídáním.

 

        

 


 

Spaní ve škole
V pátek 10. října proběhlo naše první společné spaní ve škole. Společně s naší třídou se této akce zúčastnila i 6. A a tak paní učitelky dostaly pořádně zabrat! Na večeři jsme si nechali z Kyjova přivézt 22 kusů pizzy. Po večeři jsme se ubytovali v gymnastickém sále, po té se pár statečných odvážilo sledovat horor...ikdyž zvládli jsme jenom 10 minut :-) Kluci strávili večer hraním fotbalu a zbytek se zúčastnil velké polštářové bitvy. Spát jsme šli až hodně pozdě, ale vstávali jsme velmi brzy...no jo, jsme ještě mladí! Paní učitelky nám ráno přichystaly sladkou snídani a my se šli domů dospat!

        

 

        
 


 

Exkurze do Žďáru nad Sázavou
Ve středu 24. 9. 2014 se někteří z nás zúčastnili exkurze do Žďáru nad Sázavou, kterou pro nás připravili paní učitelka Halčková a pan učitel Fraj. Naším cílem byla návštěva Muzea knihy a po té Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, který je zařazen mezi památky UNESCO. Výlet se nám vydařil a těšíme se na další!

 

        

 

        

 


 

To jsme my - třída 6.B!

Tak jsme se konečně dostali na 2. stupeň. Od letošního školního roku jsme rozděleni do dvou tříd. Z původní 5. třídy nás zůstalo 13 a přišlo k nám 6 nových spolužáků z Lovčic - Andrejka, Natálka, Verča, Lukáš, Michal a Radim. Celkem je nás tedy 19 - 11 holek a 8 kluků. Máme taky novou třídní učitelku. Tak uvidíme, jak to s ní budeme zvládat a ona zase s námi :-).