6.A třída

 

třídnictví:  Mgr. Michaela Slivková

počet žáků: 19

 


 

Letošní školní akademii jsme si užili při hraní ukázek ze tří českých komedií.Byli jsme velmi potěšeni smíchem, který se ozýval při našem vystoupení z publika.

 

        

 

 


 

28.4.2015 jsme si připomněli 70. výročí osvobození Ždánic. Tyto události nám přiblížil dokument o osvobozování a následných oslavách. Jak probíhalo osvobození ve Ždánicích nám přišel povyprávět pamětník tehdejších událostí pan Josef Medřický.

 

     

 


 

30.4. 2015 jsme se všichni zapojili do projektového vyučování, které bylo tento rok zaměřeno na oslavu Dne Země. Žáci 9. ročníku společně s paní učitelkou Freiwaldovou a Ševčíkovou připravili pro ostatní třídy soutěžní dopoledne, při kterém jsme plnili úkoly z oblasti rybníka, lesa a zahrady. Všichni jsme se aktivně do této výuky zapojili a mnohé se tímto způsobem naučili.

 

        

 


 

Ve čtvrtek 16.4.2015 jsme zhlédli dramatizaci románu Radka Johna Memento. Na příběhu šestnáctiletého Michala Otavy nám hra ukázala tvrdou realitu života v závislosti.

 

     

 


 

12.2. 2015 se konalo školní kolo Soutěže dětských recitátorů. Mezi patnácti recitátory ze šestých a sedmých tříd uspěla dvě děvčata z naší třídy. Anita Kotíková obsadila 1. místo a Anna Grešová2. místo. Tímto jim děkujeme za vzornou reprezentaci.

 

        

 


 

Ve středu 11.2.2015 navštívila naši školu spisovatelka Martina Bittnerová, která nám povyprávěla mnohé zajímavosti ze života K. H. Máchy a B. Němcové, ale nejvíce se nám líbilo autorské čtení z románu pro dívky „ V průšvihu“. Některé dívky z naší třídy si ihned šly půjčit její román do místní knihovny, aby si dočetly, jak to celé dopadlo.

 

        

 


 

V úterý 13.1. 2015 jsme vyrazili společně se 6.B do Brna. Nejprve jsme nakoupili a občerstvili se v Galerii Vaňkovka , a poté jsme se vydali do Multikina Velký Špalíček, kde jsme zhlédli film Tučňáci z Madagaskaru.

 

        

 


 

 

V pátek 5.12. navštívil naši třídu Mikuláš za doprovodu čertů a andělů z 9. třídy. Několik hříšníků z naší třídy muselo zazpívat pěknou píseň a slíbit, že se polepší, ale pak nám všem nadělili andílci perník a mandarinku, takže jsme snad tolik nezlobili.

Ve středu 3.12.jsme navštívili Vrbasovo muzeum, kde jsme zhlédli překrásnou výstavu vánočních ozdob. Velmi nás zaujaly ozdoby vyrobené z korálků, drátků i ze skla. Tyto ručně vyráběné ozdoby ukazovaly na trpělivost a zručnost lidí v dřívějších dobách.
Celé adventní období v naší třídě jsme zakončili vánoční besídkou , na které jsme obdarovali naše nejlepší kamarády a příjemně jsme se naladili na vánoční prázdniny.

 

        

 

        

 

  
 


 

V pátek 10.10.2014 se uskutečnilo dlouho plánované přenocování žáků šestého ročníku v tělocvičně naší školy. Nejprve jsme si pochutnali na pizze, kterou jsme si nechali přivézt z kyjovské pizzerie. Poté jsme si nachystali spací pytle a žíněnky v gymnastickém sále. Někteří z nás se dívala na film, jiní hráli deskové hry a chlapci vydrželi celý večer hrát fotbal v tělocvičně. Ráno jsme posnídali výborné muffiny a buchty, které nám upekly naše paní učitelky a v devět hodin jsme se rozcházeli k domovům.

 

        

 

        

 

  

 


 

23.9.2014 se zástupci naší třídy zúčastnili 2. ročníku akce EKODEN S KOMETOU. Letošní ročník se konal ve Slavkově u Brna. Děti sbíraly odpad v místní oboře a přitom si mohly popovídat s hráči HC KOMETA BRNO o jejich trénincích a plánech do budoucna. Hráči si připravili pro žáky vědomostní test, zaměřený na třídění odpadů. Celý den byl zakončen vážením nasbíraného odpadu a vyhlášením nejlepších sběračských týmů.

 

        

 


 

1.září jsme se sešli již jako žáci 2. stupně ve zcela nové sestavě. Je nás pouze 19 a náš kolektiv posílili 4 chlapci z Lovčic: Michal Bureš, Marek Hájek, Tomáš Luža a Radim Procházka. Ve třídě je nás nyní 11 děvčat a 8 chlapců. Tak vzhůru do nového školního roku!