3. třída

 

třídnictví:  Mgr. Pavlína Netopilová

počet žáků: 24

 


 

Vyhodnocení ,,Hvězdiček"
Tak letos se nejlepšími sběrateli hvězdiček s počtem 102 stala děvčata Maruška Vetchá a Simonka Kršková. Blahopřejem!!!

 

        

 


 

Zakončení plaveckého výcviku
Všechno má svůj konec, a tak i náš plavecký výcvik skončil. Škoda, protože se nám na bazéně líbilo a vždycky jsme se na čtvrtek moc těšili. Na druhou stranu je
to ale dobře, že plavání je u konce, jelikož končí i školní rok a začínají nám prázdniny.

 

        

 

        

 


 

Den první pomoci
Velmi krásná a zážitková akce, za kterou děkujeme DDM ve Ždánicích a studentům zdravotní školy z Kyjova. Děti nejen získaly nové vědomosti ze základů první pomoci, ale vyzkoušely si je i v praxi. Závěrem zvládly i test a křížovku na zopakování získaných znalostí a dovedností. Diplom a sladká odměna na závěr potěšily každého. Děkujeme moc a těšíme se na další spolupráci s DDM.

 

        

 

        

 

 


 

Fotografování

 

     

 


 

Na kole dětem s Josefem Zimovčákem
Josef Zimovčák, známý velocipedista je sportovec tělem i duší. Od roku 2010 je patronem a hlavním organizátorem projektu Na kole dětem na podporu onkologicky nemocných dětí. Ve čtvrtek 11.6. zavítal se svým projektem i k nám do Ždánic. Jsme velmi rádi, že jsme mohli i my přispět dobré věci, protože my, kdo máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kdo ho mají méně.

 

        

 

        

 


 

Šiklův mlýn
Na školní výlet jsme si zajeli do westernového městečka Šiklův mlýn, kde jsme se na chvíli ocitli mezi kovboji. Zkusili jsme si také zastřílet jako kovbojové, zatancovat
country tance a zahrát si na zlatokopy při rýžování zlata. Všichni jsme se vrátili plní suvenýrů a zážitků z příjemného dne.

 

        

 

        

 

        

 

  

 


 

Den dětí
Čas neúprosně letí, už je tady červen a my jsme v pondělí oslavili Den dětí jako každým rokem turistickou vycházkou na Salaš. Počasí nám přálo, všichni jsme měli
dobrou náladu, všechny úkoly byly splněny a na závěr dne si každá třída našla svůj sladký poklad. Takových dnů by mohlo být více, ale zítra nás čeká opět školní lavice a učení. Už jen 29 dnů!!! A pak hurá na prázdniny.

 

        

 

  
 


 

Tužkovník z keramiky

 

        

 

 


 

Školní akademie
Tak jsme se opět dočkali naší školní akademie. Letos jsme si zatančili stejně jako vloni v párech, tentokrát na trošku pomalejší skladbu, ale vůbec nám to nevadilo a krásně jsme si to užívali. Děkuji všem dětem za pěkné předvedení skladby, rodičům za pomoc při přípravě kostýmů a Janičce, Ilonce, Denisce a Simonce - holkám z mažoretek - za úžasné nalíčení mých děvčat.
       tř. uč. P. Netopilová

 

        

 

        

 

        

 

        

 

        
 


 

Beseda v knihovně
Zúčastnili jsme se besedy v knihovně, kde jsme se dozvěděli zajímavé informace z období 2.světové války. Paní Wolfová nám poutavou formou
vyprávěla napínavé příběhy, které se udály ve Ždánicích právě v této těžké době. Tímto děkujeme za hezkou besedu.

 

        

 


 

Výstava historických válečných zbraní
V rámci oslav 70.výročí osvobození našeho města a ukončení 2.světové války jsme navštívili v gymnastickém sále naší školy
výstavu válečných zbraní. To bylo něco pro kluky!!!

 

        

 


 

Plavecký výcvik
Po roce jsme opět začali jezdit na plavecký výcvik do Bučovic. To jsou naše začátky.

 

        

 


 

Keramika ,,Tužkovník"
V pátek 17.4. jsme zavítali na DDM ve Ždánicích a v rámci pracovní a výtvarné výchovy jsme si každý pod vedením paní Věry Švábové vytvořili svůj hrneček na tužky ,,tužkovník". Váleli jsme pláty keramické hlíny, lepili, vykrajovali, modelovali a šlikrovali. Za 2 týdny si přijdeme pro hotový vypálený a naglazovaný výrobek. Už se těšíme a děkujeme DDM za možnost účastnit se tak zajímavé a pěkné akce.

 

        

 

        

 

        

 


 

Gulliver v Liliputově aneb Deník bájného cestovatele
V letošním školním roce jsme již podruhé zavítali do brněnského divadla Radost. Tentokrát nás zaujal příběh Lemuela Gullivera, lodního lékaře, kterému učarovaly cesty po moři a který jednoho dne ztroskotal na pozoruhodném ostrově Liliput. Příběh byl dobrodružný, humorný a my všichni jsme byli spokojeni, neboť jsme strávili velmi příjemný páteční večer.

 

        

 

        

 


 

Velikonoční projekt
Již tradičně si s dětmi připomínáme velikonoční zvyky formou projektového dne, který se letos na naší škole uskutečnil v úterý 31.3.

 

        

 

        

 

        

 Matematický klokan
To jsou naši úspěšní řešitelé v matematické soutěži. V kategorii 3.tříd ,,Cvrček" byli nejúspěšnější Radimek Halačka, Matěj Konečný a Matěj Holešinský. Pochvala patří také Ágnes Bednaříkové, Zuzance Neničkové a Peťovi Seluckému. Blahopřejeme!!!

 

  

 


 

Hvězdárna a planetárium
Ve čtvrtek 12.3. jsme navštívili Hvězdárnu a planetárium v Brně. Pořad Úžasné planety byl velmi poutavý a formou kvízu jsme se seznámili se základními planetami naší sluneční soustavy.

 

        

 


 

Recitační soutěž
V pondělí 16.2. se konalo školní kolo recitační soutěže. Blahopřeji a děkuji všem recitátorkám z naší třídy - Ágnesce, Marušce, Denisce, Simonce a Zuzance za skvělé výkony!! Ágnesce přeji hodně úspěchů v okresním kole, které proběhne 4.3. v Hodoníně. tř. uč. P. Netopilová

 

        

 

        
 


 

Zdravá výživa
V rámci výuky o zdravé výživě jsme uspořádali ve škole Den zdravé svačinky a navštívili jsme místní obchod se zdravou výživou - Violka. Děkujeme panu Fialovi a paní Fialové za poutavé a užitečné vyprávění a prezentaci o zdravé stravě. Mohli jsme dokonce i ochutnat naklíčenou fazoli mungo, bohatou na bílkoviny, vápník, hořčík, železo, draslík, vlákniny a téměř všechny vitaminy skupiny B, a jáhlové kuličky obalované v kokosu, které nám velice chutnaly.

 

        

 

        

 

        
 


 

Ptačí strom
Ve čtvrtek 5.2. jsme se vydali na zdravotní procházku do lesa a nakrmili jsme také zvířátka.

 

        

 

        

 


 

Společenský ples
Chválím všechny tanečníky a tanečnice, kteří tancovali polonézu na Společenském plese ve Ždánicích 24.ledna a děkuji všem za krásné vystoupení. Byli jste moc šikovní a velice vám to slušelo.
      tř. uč. Pavlína Netopilová

 

        

 

        

 

        

 

        

 


 

Vánoční koncert
Poslední den před zimními prázdninami jsme zakončili vánočním koncertem na kulturním domě. A teď hurá na prázdniny!!!

 

        

 

        

 


 

Vánoční besídka
Těsně před prázdninami se konala v naší třídě vánoční besídka s bohatým kulturním programem, občerstvením a s rozbalováním dárečků.
Všem dětem i rodičům přeji krásné a pohodové Vánoce a mnoho zdraví a štěstí v novém roce 2015.
      tř. uč. Pavlína Netopilová

 

        

 

        

 

        

 


 

Cukroví
Tradiční akcí u nás v naší třídě je před Vánocemi soutěž ,,O nejoriginálnější a nejchutnější vánoční cukroví“. Proběhla v týdnu od 15.-18.12. a podmínkou bylo to, že děti musely doma pomáhat při pečení cukroví a také napsat recept, který přinesly spolu s hotovým cukrovím do školy. Celkem se zúčastnilo 23 dětí a porota letos neměla vůbec lehkou úlohu vybrat ty nejlepší kousky. Objevily se zde např. Andělíčci, Tučňáci, Pantoflíčky, Smajlíci, Bauty, Dordoletky atd. Musím říct, že všechny soutěžní vzorky byly vynikající!! A proto byly nakonec odměněny všechny děti. Poděkování patří nejen jim, ale také všem rodičům, kteří dětem pomáhali, protože bez nich by se soutěž zdaleka tak nepovedla.


        

 

        

 

        

 

        

 


 

Vrbasovo muzeum
V pátek 12.12. jsme navštívili Vrbasovo muzeum. Vánoce jsou už za dveřmi, a proto nás výstava historických vánočních ozdob v době adventní příjemně naladila.

 

        

 

        

 


 

Čertí škola
Na tento den se všechny děti moc těšily. Mohly přijít do školy v kostýmu čerta, anděla nebo Mikuláše a celý den se učily jako v čertí škole. Na závěr nechyběla samozřejmě tradiční čertí zkouška, kterou všichni čerti prošli bez problémů a hravě ji zvládli. Tento den jsme si všichni krásně užili.

 

        

 

        

 

        

 


 

A už je tady zimní čas a s ním přichází i Mikuláš. Jako každý rok oslavujeme Mikuláše tradičním fotbalovým turnajem. Letos jsme skončili my Čerti na 2.místě a Mikuláši na místě třetím. Všem patří blahopřání!!!

 

        

 

        

 


 

 

Mrňouskové 
V pátek 14.11. jsme se vydali do kina Panorama v Kyjově na francouzský animovaný film Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců. Šlo  o příběh odvážné berušky, která se skamarádila s černým mravenečkem Mandiblem a pomohla mu zachránit mraveniště před invazí červených bojovníků na čele s hrozivým Butorou.
Film se dětem líbil a všichni jsme příjemně strávili páteční odpoledne před nastávajícím prodlouženým víkendem. 

 

        

 


 

Plavání v Bučovicích
A tady jsme někteří z naší třídy na výletě v Bučovicích. Jak jinak než na plaveckém bazéně, protože tam to máme nejraději.

 

        

 

        

 


 

Běh 60m
Další atletickou soutěží byl v naší třídě běh na 60metrů. Gratulujeme vítězům - Peťovi, Adámkovi a Danovi, Simonce, Viktorce a Bětušce. Tentokrát se stal nejrychlejším
sprintérem z celé třídy Peťa Selucký!

 

        

 


 

 

Bylo nás pět
Návštěva divadla Radost v Brně patří již tradičně do našich podzimních akcí. Tentokrát jsme vybrali půvabné a humorné vyprávění Petra Bajzy, jehož tatínek má obchod v malém městě. Kdo by neznal knihu Karla Poláčka Bylo nás pět!! A právě večerní představení se stejnojmenným názvem jsme měli možnost vidět a opravdu jsme si to užili a bavili se ve vyprodaném hledišti.

 

        

 


 

Vrbasovo muzeum
Každý rok se vypravujeme na návštěvu do našeho muzea, protože se učíme v předmětu Prvouka o minulosti. Pokaždé se nám tu líbí a stále objevujeme něco nového.
Tentokrát jsme dokonce řešili i kvíz, který vyzkoušel naše vědomosti týkající se historie zámku, vily a muzea. Za menší pomoci paní Jandorové jsme tímto testem všichni úspěšně prošli a získali tak razítko a magnetku do naší historické knihy.

 

        

 

        

 


 

Týden knihoven
V rámci akce Týden knihoven 2014 jsme navštívili naši knihovnu a zúčastnili jsme se besedy o švédské spisovatelce Astrid Lindgrenové. Paní Majka Wolfová nás seznámila s jejími nejznámějšími knihami a na závěr jsme zkusili prověřit naše znalosti při luštění křížovky.
 

        

 


 

Skok do dálky
Protože nám počasí přeje, pokračujeme na hřišti v atletických disciplínách. Tentokrát jsme skákali do dálky, letos to bylo poprvé z rozběhu. Docela se nám dařilo.
Nejlepšími skokany jsou mezi děvčaty Viktorka, Adélka a Simonka, mezi chlapci zase Vojtíšek, Peťa Selucký a Adámek. Blahopřejeme a držíme pěsti do další disciplíny, kterou bude běh na 60metrů.

 

        

 Beseda s paní starostkou
V rámci hodiny Prvouky jsme do naší třídy pozvali paní starostku našeho města - Ivu Stafovou. Dozvěděli jsme se řadu důležitých informací nejen o vedení našeho města, ale i to, že jsme v soutěži Vesnice roku získali ,,Zelenou stuhu" a také že se příští měsíc Ždánice objeví v televizním pořadu Cyklotoulky.

 

        

 


 

Běh 200m
A už máme za sebou první sportovní soutěž. V tělesné výchově jsme závodili v běhu na 200metrů. Nejrychlejší běžci v naší třídě jsou mezi chlapci Adámek, Vojtíšek a Peťa, mezi děvčaty pak Simonka, Viktorka a Bětka. Vítězem celé třídy se stala Simonka Kršková, která svým nejrychlejším časem porazila i kluky.
Všem patří blahopřání.

 

        

 


 

První týden ve škole
Všechno má svůj konec, bohužel i krásné letní prázdniny jsou definitivně pryč. A tak jsme opět zasedli do lavic, o rok starší a určitě plní síly do nového školního roku. 
Takhle probíhal první týden v naší 3.třídě.