Školní družina

 

vychovatelky:
Hana Košutová, Pavlína Drozdová, Mgr. Magdaléna Ždánská
 


 

Ferdova olympiáda

I tento rok jsme uspořádali pro děti „Ferdovu olympiádu“. Střídaly se tradiční sportovní disciplíny jako je běh a skok z místa. Mezi netradiční sportovní disciplíny jsme zařadili skok přes lano a hod na plechovky. Malí sportovci se s nadšením účastnili každé disciplíny. Ty nejlepší sportovní výsledky byly odměněny pěknými cenami. Ostatní děti si pochutnaly na cukrovinkách a také si odnesly domů malou drobnost. Už teď se těšíme na další sportovní týdny ve znamení našeho kamaráda Ferdy.

 

        

 

        

 

        
 


 

Školní akademie
Letos nám děvčata z 2. a 3. oddělení zahrála pohádku Jak Křemílek a Vochomůrka zasadili semínko. V hlavních rolích se velmi dobře předvedly Viktorka Chudá a Simonka Kršková.


        

 

        

 

        

 

 


 

Večerníček slaví 50 let
V rámci kroužku "Klub 10" jsem strávili úterní odpoledne v Městské knihovně ve Ždánicích. Paní Wolfová nás pozvala na besedu k oslavám 50. výročí Večerníčku. Beseda pro nás byla velmi zábavná a zároveň naučná. Dozvěděli jsem se o historie českého Večerníčku, zasoutěžili jsme si, prohlédli jsem si knihy a také jsme shlédli krátký příběh o Rumcajsovi. Celé pohádkové odpoledne jsme si všichni užili a těšíme se na další návštěvu knihovny.

 

        

 

        

 Výprava za ovečkami
V pátek 22. 5. 2015 jsme se vydali na výpravu za ovečkami, které chová pan Valenta v malebném údolí Šraňky. Dozvěděli jsme se od něj spoustu zajímavých informací nejen o ovečkách, ale i o okolní krajině, motýlech a chráněných rostlinách Ždánického lesa. Po poutavém výkladu jsme si opekli špekáčky, nakrmili a pohladili ovečky, a spokojeně odcházeli domů.

        

 

        

 

        

 

  

 


 

 

V dubnu za námi do školní družiny přišla paní Bohdana Škrháková, která maluje a vystavuje OBRÁZKY PRO RADOST. Ukázala nám svá díla a i my jsme tvořili pod jejím vedením. Naše obrázky, které jsme vytvořili, potěšily naše blízké. Děkujeme Bohdaně Škrhákové za příjemné odpoledne.

 

        

 

        

 

 


 

Maškarní karneval ve školní družině - 19. února 2015

 

        

 

        

 

        

 

     

 


 

Zimní radovánky
Napadlý sníh nám udělal velkou radost a ihned jsme ho využili ke stavění opevnění, sněhuláků a sáňkování.

 

        

 

        
 


 

Ve čtvrtek 29. ledna 2015 děti ze školní družiny jely na filmové představení do kina Panorama v Kyjově. Shlédly dobrodružný film plný legrace a napětí "Velká šestka".

 

        

 


 

Adventní čas ve školní družině


Mikulášská diskotéka

 

        

 

        


Vyrábíme adventní kalendáře, přáníčka, svícny

 

        

 

  


Vánoční zvyky a tradice

 

     

 


 

 

DRAKIÁDA
7. listopadu jsme se vydali pouštět draky na kopec za hřbitovem. Počasí nám příliš nepřálo, ale díky spolupráci dětí a rodičů draci vylétli až k obloze.

 

        

 

        

 

  

 


 

DÝŇOVÁ DEKORACE
Tradiční podzimní akcí školní družiny je vyřezávání dýní. 30. října děti společně s rodiči vyřezali více než 40 strašidelných dýní, které jsme umístili a rozsvítili na hřišti u školy.

 

        

 

        

 


 

DOŠKOVÁ POHÁDKA
V sobotu 20. září jsme byli na divadelním představení v Lovčicích. V kulturním domě hráli pro děti Kunovští Komedianti Doškovou pohádku aneb Jak si Vojta pro štěstí vylezl. Vojta byl sice syn chudého doškaře, ale jak to v pohádkách bývá svou dobrotou, odvahou a láskou si získal princeznino srdce i ruku. Představení se nám líbilo, protože bylo veselé a naučili jsme se od veverky Barborky jednoduchou písničku.