9.B třída

 

třídnictví:  Mgr. Romana Smetanová
 

počet žáků: 17

 


 

Tak už jsme zase o jeden rok starší!!! Ale sluší nám to, že?

 

        

 


 

Ziggy Horváth - Hurá na prázdniny
V úterý 3. června k nám po roce zase zavítal oblíbený Ziggy Horváth. Tentokrát se představil se svým projektem Hurá na prázdniny a oslavil tak s námi Den dětí, který letos vyšel na neděli. Nejdříve to vypadalo na obvyklý koncert, při kterém se jen sedí, ale nakonec se to změnilo v pořádný mejdan, který si užili snad úplně všichni!!!

 

        

 


 

Školní akademie
Tak se nám zase rok s rokem sešel a nastal čas pro školní akademii. Letos ale byla naše poslední, a tak se moderátorské role ujali Michal s Lubošem. A myslím, že se jim to moc podařilo! Naše finálové vystoupení bylo návratem na začátek našich školních let. Kluci zatančili na písničku Popelář, holky zase na Hasiče. Jak už je tradicí, zúčastnila se i naše paní učitelka v roli žháře a poté i v roli vyděšené opice ve společném vystoupení na písničku Bananafon. Myslím, že se nám naše vystoupení moc vydařilo a všichni jsme si to pořádně užili!!! Vy snad ne?

 

        

 

        

 

        

 

  

 


 

České balady 14. 2. 2014

 

        

 


 

Pod olympijskými kruhy
10. a 11. února jsme se zapojili do školního projektu Pod olympijskými kruhy, který se konal v době probíhající olympiády v ruské Soči. Jako deváťáci jsme měli za úkol zpracovat africký kontinent. Pojali jsme tento úkol trochu netradičně a tudíž si zpracování projektu vyžádalo více času. Proto jsme se rozhodli nocovat ve škole. Večer jsme si užili spoustu legrace při tvorbě tradičních afrických masek, ale mysleli jsme i na zábavu. Také jsme oslavili vítězství obou našich družstev z odpoledního mezitřídního turnaje. Kluci byli nejlepší v basketbalu, holky zase v přehazované. Druhý den jsme pokračovali ve zdobení masek a na dokončení trojrozměrné mapy Afriky. Konec projektu jsme oslavili tancem Waka-waka!

 

        

 

        

 

        

 

  

 


 

Polonéza
V sobotu 25. ledna se konal tradiční společenský ples města Ždánice. Úvodní polonézu zatančili žáci naší školy. V letošním roce jsme měli opět i své zástupce - Katku, Lenku, Michala, Luboše a Pepu.

 

        

 

        

 

        

 


 

Mikuláš
5. prosince navštívil naši školu Mikuláš. Nikoho si neodnesl! Nejspíš jsme celý rok nezlobili :-)

 

        

 

     
 


 

Příběhy bezpráví
V pátek 15. listopadu u nás pokračovaly dalším besedou Příběhy bezpráví, tentokrát na téma "Postavení mimo hru". Našimi hosty byli Věra Růžičková - gymnastka, zlatá olympionička z Londýna 1948 a František Jursa - cyklista, 5. na olympiádě v Melbourne 1956. Řady olympioniků doplnila i naše paní starostka Iva Stafová, bývalá reprezentantka v cyklistice.


        

 Musica Animé
V pátek 25. října k nám do školy zavítalo septeto Musica Animé (žesťové kvinteto, klávesistka a sólová zpěvačka), které se nám představilo s pořadem Populární písně 20. století.

     

 Moliere - Lakomec
Ve čtvrtek 24. října jsme se již tradičně vydali na návštěvu Mahenova divadla v Brně, kde jsme shlédli divadelní hru Lakomec od Moliera v novém, netradičním pojednání.

 

  
 


 

Bible kralická
V pondělí 7. října jsme navštívili Dietrichsteinský palác v Brně, kde jsme měli možnost vidět originál Bible kralické. Poté jsme si prohlédli katedrálu sv. Petra a Pavla na Petrově a celý výlet jme zakončili prohlídkou centra Brna.

        

 


 

Hodonín

Ve středu 2. října jsme se již tradičně, jako všichni deváťáci před námi, zúčastnili exkurze v tepelné elektrárně v Hodoníně. Během prohlídky jsme navštívili všechna důležitá místa a seznámili jsme se v praxi s tím, co jsme již znali z hodin fyziky. Druhou zastávkou tohoto dne byl Veletrh vzdělávání, na kterém se prezentovaly střední školy a odborná učiliště z našeho regionu, a který nám nabídl spoustu informací, které nám snad usnadní naše blízká rozhodnutí, kam dál!

 

        

 

     
 


 

Bioodpad není odpad

Ve čtvrtek 19. září jsme se zúčastili besedy na téma "Bioodpad není odpad",kterou pro nás připravili zástupci společnosti EKOR. Cílem této besedy bylo seznámit nás s pojmem bioodpad - co do něj patří a co nikoliv, a připomenout nám, jak důležité je aktivně se zapojovat do třídění odpadu a umožnit tak jeho následnou recyklaci.

 

     
 


 

Zahájení školního roku
V pondělí 2. září jsme se sešli, abychom zahájili náš poslední školní rok na ždánické zákadní škole. Letos je nás již pouze 17, ale to nám nijak nebrání v tom, abychom si ten letošní školní rok pořádně neužili!