6.A třída

 

třídnictví:  Mgr. Dagmar Selucká

počet žáků: 18

 


 

27. června - náš poslední den v VI. A.
Takto jsme se rozloučili s letošním školním rokem a s radostným očekáváním vyšli vstříc vytouženým prázdninám.

 

 


 

Sportovní den školy
26. června jsme porovnali síly se svými spolužáky. V některých disciplínách se nám podařilo uspět. Fotbalový zápas tříd A proti třídám B skončil vítězstvím pro áčko, ale s velkým nasazením celý zápas bojovali nejen kluci, ale i děvčata a páni učitelé.

 

        

 

        

 

        

 

        

 


 

Ve středu 25. června jsme po splnění uklízecích povinností navštívili cukrárnu a potom výstavu výtvarných prací s názvem Krajina v pohybu, pohyb v krajině. Obdivovali jsme díla svých kamarádů ze ZUŠ, dětí ze školy v Lovčicích i studentů vysoké pedagogické školy inspirované pohybem v krajině.

 

        

 

        

 


 

Spaní ve škole
V pátek 20. června jsme se rozhodli strávit noc ve škole. Na večeři jsme si vlastnoručně upekli pizzu jako od "Martina", potom jsme si uspořádali pěveckou soutěž, hráli jsme twister, uno, aktivity i monopoly, podívali se na film a ve spacácích "spali" až do rána.

 

        

 

        

 

        

 


 

Výprava do ráje sukulentů
Krásné letní počasí nás vyhání ven ze školních lavic a my jsme se rozhodli společně ve volném odpoledni navštívit skleníky u Honců v Lovčicích. Teplota ve sklenících byla asi jen o 10 stupňů vyšší než venku, přesto jsme obdivovali krásy mladých i několikaletých subtropických rostlin. Děkujeme za vlídné přijetí.

 

        

 

        

 

        

 


 

Školní výlet
29. května jsme se vydali společně poznat krásný hrad Pernštejn, alespoň na fotkách daleké světové unikáty i pohádkové krajiny v Dolní Rožínce a ve strašidelném hradě Draxmoor pozdravit místní strašidla.

 

        

 

        

 

        

 

        

 


 

Školní akademie
Pro letošní školní akademii si naše třída připravila vystoupení inspirované kreslenými seriály, které jsou populární snad celé věky, nejedna generace už odsledovala příběhy Šmoulů, Pata a Mata, rodiny Simpsonových a dalších.

 

        

 

        

 

        

 


 

V barvách olympijských kruhů
10. a 11. února jsme se zpracovávali projekt věnovaný olympijským hrám. Naše třída spolu se VI. B si vylosovala téma Evropa. Během projektových dnů jsme kolektivně nacvičili Ódu na radost - hymnu Evropské unie. Výtvarně jsme pojali Evropu jako velké puzzle. Zaměřili jsme se na evropská olympijská města v historii olympijských her a českým a československým úspěchům na olympiádách v Evropě. Také jsme připravili elektronickou prezentaci o evropských unikátech a evropských olympijských městech. A aby celý projekt nebyl jen teoretizováním o sportu, zahráli jsme si turnaj ve vybíjené s ostatními třídami.

 

        

 

        

 

        

 


 

Během měsíce ledna jsme se zapojili ve výtvarné výchově do soutěže Moje nejkrásnější květina.
Naše představy jsme ztvárnili pomocí drátků, barviček na sklo a korálků.


  
 


 

Vánoce
Poslední školní den 20. prosince roku 2013 jsme si ve třídě u malého stromečku zazpívali koledy, ochutnali přinesené cukroví, rozdali dárečky, popřáli pěkné prázdniny a vše dobré do nového roku. Po třídní besídce jsme se sešli všichni v kulturním domě a poslechli si, co si pro nás připravili spolužáci ze Základní umělecké školy ve Ždánicích. Za jejich krásný koncert jim i jejich pedagogům děkujeme.
 

        

 

        

 Mahenovo divadlo
16. prosince jsme se zhlédli divadelního představení Ostrov pokladů v Mahenově divadle v Brně a zpestřili si tak čekání na vánoční prázdniny. Ve velkém divadelním sále se nám velmi líbilo a s velkým zájmem jsme sledovali napínavá dobrodružství Jima Hawkinse na jevišti.

 

  
 


 

Výstava betlémů
10. prosince jsme si prohlédli ve Vrbasově muzeu výstavu betlémů z našeho regionu. Nejvíce nás zaujal beltém sestavený z miniaturních postaviček neuvěřitelného množství a obdivovali jsme mravenčí práci a jistě nekonečnou trpělivost tvůrce. Náš obdiv si ale zasloužily i ostatní betlémy z nejrůznějších materiálů, i ty klasické figurkové, papírové, perníkové, paličkované, vystřihávané...

 

        

 


 


 

David Štipčák z naší třídy spolu se svými staršími spolužáky reprezentoval naši školu během listopadu a prosince ve futsalových turnajích. Děkujeme.

 

        
 


 

Mikuláš
Také k nám dorazila 5. prosince nebeská a vlastně i pekelná návštěva. Nikoho však neodnesla, snad to není tak zlé. Naopak, děkujeme Mikuláši i andělům za dárečky.

 

        

 

  
 


 

Brno
Ve středu 20. 11. naše třída spolu s VI. B a pátou třídou navštívila exkurzi v planetáriu v Brně na Kraví hoře. Nově otevřené digitárium nás velmi ohromilo. Díky projekci a moderní technice jsme se dozvěděli, jak se žije astronautům mimo Zemi a co se děje v jejich těle. Také jsme poznávali souhvězdí na noční obloze.
Po té jsme v kině Olympii zhlédli film Zataženo, občas trakaře 2.

 

        

 

  
 


 

Ekoden s Kometou
V říjnu se zástupci naší třídy spolu s ostatními žáky školy zúčastnili akce pořádané hokejovým klubem Kometa Brno, během které se podíleli na sbírání a třídění odpadků, měli možnost podívat se na hokejový trénink i prohlédnout si zázemí hokejistů.

 

  
 


 

Musica animae
25. října jsme se zúčastnili koncertu populárních melodií 20. století v podání žesťového septeta Musica animae. Děkujeme umělcům z jižní Moravy za vynikající profesionální výkon.

 

        
 


 

Výtvarný projekt
Během záři jsme pracovali na projektu vyhlášeném mikroregionem Ždánický les a Politaví k 1150. výročí příchodu svatých Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Rozhodli jsme se zahrát si na archeology a z hlíny vydobýt velkomoravské křížky a nákončí na opasky z 9. století, které byly nalezeny na našem území.

 

        

 

     
 


 

Cyklovýlet

24. září naše dvě odvážlivkyně rozšířily řady účastníků tradičního cyklistického výletu Ždánickým lesem. Holky se nenechaly zahanbit a statečně konkurovaly i klukům.

 

     
 


 

19. září se naše třída zúčastnila projektu Bioodpad není odpad, kde jsme se dozvěděli podrobnosti o recyklaci, třídění a zpracování odpadu a o tom, jak můžeme my sami přispět k lepšímu životnímu prostředí kolem nás.

 

        
 


 

Opékání u myslivecké chaty U Huberta
V pátek 6. září odpoledne jsme se sešli mimo školní lavice i s našimi spolužáky z vedlejší třídy, abychom si užili krásné letní počasí v přírodě, u táboráku a při hrách. Počasí lákalo ven nejen nás, ale i vosy, kterých bylo u myslivecké chaty nepočítaně. Po opékání jsme raději našli místo ve stínu, kde přece jenom bylo od vos klidněji a mohli jsme si zahrát vybíjenou. Dva zatoulaní psi nám ji nedovolili dohrát. To už se však blížil čas odchodu a nám nezbývalo než se vydat domů.

        

        

 

 


 

Zahájení školního roku
Oproti loňskému roku nastala v naší třídě velká změna, sešla se nás v naší nové 6.A jen "polovina". Spolužáky z páté třídy chodíme navštěvovat do sousední třídy 6.B. A je to znát nejen na fotce. 18 dětí se pohodlně vejde do lavic. Vítáme mezi sebou i úplně nového spolužáka Marka a přejeme mu, aby se mu u nás líbilo a aby se mu dařilo.