2. třída

 

třídnictví:  Mgr. Pavlína Netopilová

 

počet žáků: 24

 


 

Předposlední školní den jsme strávili v přírodě a všichni jsme si ho moc užili. Cestou na Salaš jsme plnili úkoly, které pro nás připravili starší spolužáci. V cíli nás potom čekal za splněné úkoly sladký poklad. Zítra nás čeká vysvědčení a pak hurá na prázdniny!!!


        

 

        

 


 

Ve středu 25.6. proběhlo v naší třídě vyhodnocení ,,Hvězdiček". Potom jsme našim skřítkům za Skřítkova poděkovali za krásný školní rok a nakreslili jim prázdninové obrázky.

 

        

 


 

Protože se už nemůžeme dočkat letních prázdnin a moc se na ně těšíme, šli jsme si je nakreslit křídami na silnici před naší školu. Nejoblíbenější téma bylo Prázdniny na táboře. Ještě 2 dny......a potom hurá na prázdniny!!!

 

        

 

        

 


 

Všechno má svůj konec a také náš plavecký výcvik musel skončit. Škoda, protože jsme na bazéně v Bučovicích strávili velmi příjemné chvíle, kde jsme se někteří v plavání zdokonalili a někteří zase plavat teprve učili. Určitě budeme všichni vzpomínat na úžasné hodiny v bazéně a už nyní se těšíme na příští školní rok, samozřejmě na plavání!

 

        

 

        

 


 

V úterý 3.6. jsme oslavovali Den dětí. A začali jsme fotografováním.

 

        

 

Po fotografování jsme zavítali do ždánického muzea na výstavu Babiččino velké prádlo.

 

        

 

Nakonec jsme si užívali koncert Ziggyho Horvátha v gymnastickém sále naší školy. Den dětí se vydařil.

 

        

 


 

V úterý 27.5. jsme jeli na výlet. Určitě jste všichni poznali, že jsme navštívili Moravský kras. A jaké jsme měli nejlepší zážitky? Samozřejmě jízda na lodičkách v Punkevní jeskyni obsadila první místo. O druhé a třetí místo se dělí jízda lanovkou k propasti Macocha a nakupování suvenýrů a sladkostí ve stáncích.
Určitě to byl úžasný den!!

 

        

 

        

 


 

Pár fotek z našeho country vystoupení na školní akademii. Na chvíli se z nás stali praví kovbojové a pravé kovbojky a v rytmu country jsme si to krásně užívali.

 

        

 

        

 


 

V květnu jsme se zapojili do výtvarné soutěže Víš, co jíš.
 

     

 


 

Poslední den před velikonočními prázdninami proběhl v naší třídě projekt s názvem Velikonoce. Připomněli jsme si různé velikonoční zvyky a vyzkoušeli jsme si také některé techniky barvení kraslic. Byl to hezký den.

 

        

 

        

 


 

V pátek 11.4.2014 proběhl v naší třídě projekt s názvem Den Země. V předstihu jsme oslavili svátek Země ekologickou konferencí, kde vystoupili žáci s příspěvky, které si připravili doma za pomocí svých rodičů a které se týkaly ochrany a znečišťování životního prostředí - např. že v Zoo koutku v Hodoníně si můžete přijít prohlédnout bílé lvy, že kácení tropických pralesů je velká ekologická katastrofa a že třídit odpad je v dnešní době velkou nutností . Děti se dozvěděly mnoho zajímavého o naší Zemi a současně trénovaly svůj mluvený projev. V českém jazyce si děti zahrály na spisovatele a pokusily se dovyprávět a napsat příběh o rybáři a štice. Některým se to podařilo velmi pěkně, úplně jako opravdovým spisovatelům. Byl to pěkný, ale náročný den!!

 

        

 

        

 Poslední březnový den jsme jeli do Brna na exkurzi. Pohádkový příběh o holčičce, která chodila hlavou dolů, s názvem Vzhůru nohama, jsme měli možnost vidět v brněnské Hvězdárně a planetáriu. Také jsme se seznámili s hvězdnou oblohou naší planety a poznali různá souhvězdí.

        
 Jak všichni dobře víme, březen je a vždy bude měsíc knihy. A tak i my jsme šli tento svátek oslavit.No a jak jinak než besedou do naší knihovny.
Paní Majka Wolfová nám připravila besedu o Václavu Čtvrtkovi, která byla velmi zajímavá a také plná aktivit a soutěží, což se nám moc líbilo.
Tímto děkujeme za pěkný zážitek
 

        

 Konečně nám začal plavecký výcvik, na který jsme se všichni moc těšili. Podívejte se na naše začátky na bazéně v Bučovicích, to byl   náš první plavecký den.


        

 Tak tohle jsou naši vítězové v třídní matemetické soutěži Klokánek: Matěj, Ágneska, Vašík a Zuzanka.
Blahopřejeme!!
 

 


 

Školní kolo recitační soutěže proběhlo v úterý 4.3. Z naší třídy se účastnil Vojtíšek, Adámek, Zuzanka, Deniska, Maruška a Ágneska. Všem děkuji za účast a reprezentaci
naší třídy. Zuzanka Neničková obsadila 3.místo a Ágneska Bednaříková 1.místo. Oběma gratuluji!! Naše Ágneska postupuje do okresního kola, které proběhne 12.3. v Hodoníně. Přeji hodně štěstí! tř. uč. P. Netopilová


        
 


 

V pátek 28.2. jsme se vypravili do brněnského divadla Radost na představení Mach a Šebestová. Příhody a dobrodružství rozumbrady Macha a Šebestové s velkou
mašlí a jejich psího kamaráda Jonatána se nám moc líbily. Jevištní podoba známého večerníčku byla velmi humorná a přitažlivá. Velice dobře jsme se všichni bavili a strávili tak příjemně páteční večer.
 

        

 

        

 


 

Ve čtvrtek 13.2.2014 jsme se zúčastnili divadelního představení Nebojsa v černém lese na Kulturním domě ve Ždánicích . Byla to veselá pohádka o statečném princi Nebojsovi, který se vydal do čarovného lesa, aby osvobodil uloupenou princeznu Fňukalku. Na své cestě překonal celou řadu nástrah, ale nakonec s pomocí kouzelného dědečka, jak už to bývá ve všech pohádkách, všechno dobře dopadlo . Pohádka se nám všem moc líbila.

 

        
 


 

Na výletě do kina Panorama v Kyjově.
Viděli jsme filmové představení Království lesních strážců a prožili příjemné páteční odpoledne.

 

        
 


 

Jelikož se blíží zimní olympiáda, zkusili jsme si také naši třídní olympiádu. Sněhu je letos zatím málo, tak jsme uspořádali soutěž běžeckou a závodili v tělocvičně.
Všem našim olympionikům patří blahopřání!!

 

        
 


 

V lednu jsme se zapojili do výtvarné soutěže s názvem Moje nejkrásnější květina.

 

        
 


 

Vánoční besídku jsme si zajisté všichni užili a pak jsme si rozbalili dárečky.

 

        

 

        

 

        
 


 

Ve dnech 16.12. – 17.12.2013 proběhla u nás ve třídě soutěž ,,O nejoriginálnější a nejchutnější vánoční cukroví“. Podmínkou účasti v této soutěži bylo přinést cukroví na ochutnání, napsat recept a samozřejmě podílet se na výrobě přineseného vzorku. Účast byla velká a přinesené kousky skvělé! Objevily se zde například tyto druhy : Ježci, Čokoládové mlýny, Hříbky, Pomerančové čokohrudky, Sezamky, Banánové jednohubky, Vánoční salám a řada dalších skvělých druhů. Bylo velmi těžké vybrat vítěze, protože všem se cukroví nadmíru povedlo. A kdo vlastně vyhrál? Vyhráli všichni, kdo se do soutěže zapojili. Za to jim patří dík a blahopřání. Poděkování patří též všem rodičům, kteří dětem pomáhali, a panu Petru Chovancovi a Jindřichu Wolfovi za drobné sponzorské ceny pro děti.

 

        

 

        

 

        

 


 

V pondělí 9.12. jsme se vypravili do Vrbasova muzea, kde jsme měli možnost vidět opravdu nádhernou a zajímavou výstavu betlémů.

 

        

 

        
 


 

6.12. proběhl tradiční Mikulášský turnaj v kopané. Naši fotbalisté Bílí tygři obsadili krásné 1.místo a Tornádo obsadilo 3.místo. Oběma družstvům moc blahopřejeme za pěkné sportovní výkony.

 

        

 

        

 Projekt Čertí škola se u nás uskutečnil 5.12. a my jsme se všichni převlékli do masek čerta, anděla a také Mikuláše. Byl to den plný her a soutěží, ale také učení. Kromě toho jsme přivítali v naší třídě opravdového Mikuláše s anděly a čerty, kteří nám přinesli sladkou odměnu. Škoda, že tento den tak rychle uběhl, protože byl bezva.
 

        

 

        

 


 

V pátek 25.10. k nám do školy zavítal žesťový septet z Velkých Pavlovic. Na koncertě jsme získali nové znalosti o lidové písni a samozřejmě jsme si také některé lidové písničky zazpívali a zahráli. Byl to velmi příjemný den, který jsme si ve škole užili před podzimními prázdninami.
 

        

 


 

21.10. jsme si zajeli do Bučovic na plavecký bazén, kam budeme na jaře jezdit na plavecký kurz.
 

        

 

        

 


 

V pátek 4.10. jsme se všichni vydali do knihovny na besedu o panu Josefu Čapkovi. Tento měsíc začneme číst jeho knihu Povídání o pejskovi a kočičce, a tak jsme se s ní byli seznámit. Dějujeme paní Wolfové za velmi pěknou besedu.

 

        
 


 

V naší třídě proběhla soutěž ve skoku z místa. Blahopřejeme nejlepším skokankám - Terezce, Adélce a Viktorce a také nejlepším skokanům - Adámkovi, Peťovi a Kubíčkovi.

 

        

 


 

Ve středu18.9. jsme v naší třídě měli besedu o bioodpadu. Viděli jsme pohádku o Jakubu Ohryzkovi, dozvěděli jsme se řadu nových věcí o třídění odpadu a na závěr jsme si naše vědomosti vyzkoušeli při vyplňování pracovních listů.
 

        

 


 

I když nám počasí moc nepřálo, nakonec jsme závod v běhu na 60metrů uspořádali. Jak dopadl? Jak jinak než dobře. Blahopřejeme vítězkám - Simonce, Bětušce, Terezce a také vítězům - Kubovi, Peťovi a Adámkovi. Všichni patří mezi naše nejrychlejší běžce!!
 

  

 


 

První dny ve škole: podepisujeme třídní pravidla, která jsme si sami stanovili a opakujeme si důležitá telefonní čísla, která používáme v rizikových
situacích.

 

        
 


 

První dny ve škole - bez tělocviku by to samozřejmě nešlo, protože rádi cvičíme.

 

        
 


 

2. září jsme slavnostně zahájili náš druhý školní rok. Sice se nám některým moc nechtělo vstávat zase do školy, ale jak jsme uviděli naši novou krásnou opravenou školu a kamarády, hned jsme zapomněli na to, že prázdniny jsou už definitivně za námi a že nám zase začínají povinnosti. Všichni jsme  s radostným pocitem vstoupili do naší nové 2. třídy a začali se těšit, co nás letos čeká.