Školní družina

 

vychovatelky:
Hana Košutová, Pavlína Drozdová, Mgr. Magdaléna Ždánská
 


 

VÝPRAVA ZA OVEČKAMI
6. června jsme využili krásné počasí a vypravili jsme se za ovečkami pana Valenty, který nás nejdříve přivítal v areálu plném zábavy, kde jsme lovili rybičky, skákali na trampolíně, svezli se na lanovce a opekli špekáčky. Pak už naše kroky vedly ke stádu oveček a koz, které jsme nakrmili přineseným starým pečivem. Cestou nám pan Valenta povídal o zajímavostech Ždánského lesa.

 

        

 

      
 


 

FERDOVA OLYMPIÁDA
V měsíci červnu jsme si v naší družině uspořádali Ferdovu olympiádu. Děti soutěžily ve skoku do dálky z místa, v běhu na čas, ve skoku přes lano a v hodu na cíl. Všichni účastníci dostali sladkou odměnu a ti nejšikovnější byli oceněni medailemi a diplomy.


     

 


 

I školní družina se zúčastnila každoroční školní akademie, tentokrát jsme si připravili taneční vystoupení SAXANA.

 

     

 


 

Po úspěchu v soutěži „Pořiď si svého Prittele“ v roce 2010, kdy jsme tuto soutěž vyhráli, jsme se rozhodli do soutěží zapojovat pravidelně. Děti z výtvarného kroužku Klub 10 se pod vedením vychovatelek školní družiny pokusí zvítězit ve výtvarné soutěži BOUDO, BUDKO, kdo v tobě přebývá?, kterou pořádá Nadační fond Jičín – město pohádky společně s časopisy Sluníčko a Mateřídouška. Letošním úkolem je vytvořit libovolná zvířátka. Nikomu to neříkejte, ale tentokrát se pokusíme porotu uchvátit technikou kašírování z novin a tapetového lepidla. Ať už však soutěž dopadne jakkoli, důležité je, že se jí zúčastníme a užijeme si spoustu zábavy při tvorbě zvířátek ve školní družině. Pokud bychom byli úspěšní, určitě se s Vámi o tuto informaci podělíme.

 

        

 

        

 


 

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY
25. a 26. března jsme navštívili místní knihovnu, abychom si přiblížili pohádkový svět Václava Čtvrtka. Paní Wolfová si pro nás připravila ukázky z knih a soutěže.

 

        

 

        

 


 

Karneval ve ŠD
Celý týden jsme se připravovali na již tradiční KARNEVAL. Vyráběli jsme pestrou karnevalovou výzdobu, klauny a masky. Ve čtvrtek 27. 2. 2014 jsme se konečně dočkali a mohli jsme strávit odpoledne na dlouho očekávaném karnevale. Přišli mezi nás nejrůznější pohádkové bytosti, jako jsou princezny, piráti, kovbojové, čarodějnice a víly. Tancovali jsme, soutěžili a pochutnávali si na cukrovinkách. Na konci karnevalu si každý z nás mohl odnést domů barevný nafukovací balónek. Celé odpoledne nás neopustila skvělá nálada, senzačně jsme si letošní karneval užili. Už se velmi těšíme na další! A kdy nás opět čeká? No přece již tradičně za rok!
 

        

 

        

 

 


 

Těšíme se na budoucí prvňáčky a k zápisu do naší školy jsme jim vyrobili panenku se zápisníkem. Doufáme, že se jim bude líbit.

 

        

 

        

 


 

Každoročně tvoříme vánoční přáníčka, která dělají radost nejen našim blízkým, ale i bývalým zaměstnancům školy a klientům Domova s pečovatelskou službou ve Ždánicích.

 

        

 

  

 


 

Dne 5. prosince jsme si zatancovali a soutěžili na "Mikulášské diskotéce", která se uskutečnila ve školní družině.

 

        

 

        

 

        

 


 

Díky krásnému podzimnímu počasí jsme prožili dvě hezké odpoledne na naší zahradě školní družiny při tvoření dýňové dekorace. Na pomoc jsme si pozvali rodiče a prarodiče, kteří nám pomohli s vyřezáváním. Z našich výtvorů jsme měli velkou radost a i pro potěšení ostatních jsme je vystavili u budovy MZŠ. VŠEM RODIČŮM, PRARODIČŮM A DĚTEM DĚKUJEME!

 

        

 

        

 

        
 


 

V kroužku "KLUB 10" jsme malovali na plátno křídovými pastely obrázky s podzimní tématikou. Jelikož se nám obrázky podařily, tak jsme se rozhodli, že je vystavíme v prostorách školní družiny.

 

        

 

  

 


 

V pátek 11. 10. 2013 školní družina uspořádala na kopci za hřbitovem tradiční DRAKIÁDU.
I přes nevyzpytatelné počasí jsme se rozhodli drakiádu uskutečnit a díky dobrým povětrnostním podmínkám se nám opravdu vydařila.