Dne 7.11.2012 zemřela nečekaně paní učitelka Helena Komárková. Ve třídě a ve ždánické škole po ní zůstalo prázdné místo. Odešla pedagogická osobnost, obětavá, starostlivá, ochotná paní učitelka, pro kterou radost a spokojenost žáků a rodičů byla tou největší odměnou. Všem nám bude chybět.

 

 

 

Školní výlet

V úterý 14. 5. jsme se, společně s 8.A, vydali na školní výlet do Olomouce. Počasí nám již od rána přálo a i přes drobná vlaková zpoždění jsme v pořádku dorazili do hanácké metropole. Prohlédli jsme si historické centrum. Před největší olomouckou atrakcí – orlojem, jsme narazili i na známého baviče a moderátora Petra Novotného, kterého jsme požádali alespoň o společnou fotografii. Domů jsme si přivezli spoustu hezkých zážitků a tradičních voňavých dárků. Přece bychom neodjeli bez tvarůžků.

 

        

 

       

 

        

 

        

 


 

Projektový den

V úterý 7.5. jsme se stejně jako ostatní žáci naší školy zapojili do projektu Ždánická škola očima dětí. Naším tématem bylo – My a naši předkové. Naši výslednou práci si můžete prohlédnout v prostorách školy během červnových oslav.

 

        

 

        
 


 

Spaní ve škole

Na pátek 3.5 jsme si naplánovali spaní ve škole, které jsme spojili i s nacvičováním na blížící se školní akademii. Nejdříve jsme se ale museli pořádně posilnit, abychom podali, co nejlepší výkony. Nezapomněli jsme ale ani na zábavu!

 

        

 

        

 


 

Hledáme svůj styl

30.4. jsme se v gymnastickém sále naší školy zúčastnili výchovného koncertu- Hledáme svůj styl, který si pro nás připravil muzikant a skladatel Ziggy Horváth a jeho hosté. Mohli jsme si poslechnout netradiční podání pro nás známých písní a někteří si dokonce odnesli i odměnu v podobě CD. Myslím, že se všem koncert moc líbil a důkazem jsou fotografie a autogramy od hlavní hvězdy!

 

        

 

  

 


 

Návštěva kina Velký Špalíček

V úterý 5.3. jsme se po škole opět vydali do brněnského Velkého Špalíčku, abychom shlédli další filmovou novinku. Tentokrát jsme si vybrali letní komedii od Zdeňka Trošky – Babovřesky. Film se nám líbil a už teď se těšíme na jeho další pokračování v příštím roce!

 Flóra Olomouc

V pátek 26.4. se již tradičně žáci osmých tříd vydali na půldenní výlet do Olomouce, aby navštívili jarní Flóru Olomouc.

 

        

 

        

 

        

 


 

Skok vysoký

V pátek 12. 4. se na naší škole konala již tradiční soutěž ve skoku vysokém. V letošním roce měla naše třída dva zástupce – Martina a Michala. Martinovi se ale podařilo překonat zbylých 24 účastníků a svým výkonem 145 cm si zajistil první místo.

 

        

 

        

 


 

Polonéza

12. ledna se v Kulturním domě ve Ždánicích konal společenský ples města Ždánice, na kterém žáci naší školy zatančili úvodní polonézu, na kterou poctivě trénovali několik měsíců. Naši třídu zastupovali tři
kluci - Michal, Martin a Pepa, a tři holky - Lenka, Katka a Aneta. Holkám to ve svatebních šatech moc slušelo a kluci se proměnili v pravé gentlemany :-). Doufám, že se všichni dobře bavili a celý večer
si pořádně užili.

 

        

 

        

 

        

 21. 12. se nakonec nekonal žádný konec světa, pouze jsme se naposledy sešli ve škole v roce 2012.
U vánočního stromečku jsme si rozdali dárky, zazpívali koledy a zapálili prskavky. Potom jsme se společně
vydali do Kulturního domu, kde pro nás Základní umělecká škola připravila vánoční koncert, na kterém se podíleli i někteří žáci z naší třídy. Po té už nás čekaly jen dlouho očekávané Vánoční prázdniny!

 

        

 

        

 


 

Vánoční trhy
V úterý 11. 12. jsme se vydali na návštěvu předvánočního Brna. Společně jsme si prošli trhy na Moravském náměstí, někteří se v tom mrazivém prosincovém počasí dokonce vydali i na kolotoč. Všichni jsme se zahřáli v Paláci šlechtičen Moravského zemského muzea, kde pro nás byla připravena interaktivní přednáška o vánočních zvycích, které jsme si mohli i sami vyzkoušet. Po té jsme se vydali na prohlídku předvánočního Brna, kterou jsme zakončili mezitřídní sněhovou bitvou pod Špilberkem.

 

        

 

        

 


 

Návštěva kina Velký Špalíček

V úterý 21. 11. 2012 se většina z nás odpoledne vypravila na výlet do Brna. Naším hlavním cílem byla návštěva multikina Velký Špalíček, kde jsme se pobavili u animovaného filmu Hotel Transylvánie, který nás
zavedl do světa plného příšer a strašidel, kam je lidem vstup přísně zakázán!

 

        

 


 

Výtvarné práce
Vzpomínky z prázdnin a podzimní skřítkové jsou vydařenými výtvarnými díly z hodin výtvarné výchovy.
 

     

 

     

 


 

Výchovný koncert

Ve středu 24. 10. 2012 navštívil naši školu žesťový kvartet Klára, který ve svém programu předvedl skladby různých žánrů. Hudebníci nás zaujali dokonalou hrou na trubku, pozoun a tubu.
 

     

 


 

Návštěva Mahenova divadla

V úterý 23. 10. 2012 jsme zhlédli slavnou Moliérovu komedii Scapinova šibalství. Herci Mahenova divadla opakovaně rozesmáli celé publikum a skvěle nás pobavili. Litovat mohli jen ti, kteří se nezúčastnili.
 

     

 

     

 


 

Nocování ve škole

V pátek 5. 10. 2012 jsme již počtvrté spali ve škole. Večer plný her, sportování, povídání a hlavně dobré nálady se nám určitě všem líbil.
 

     

 

     

 

     

 


 

Lenčin velký úspěch

Lenka Mašindová s námi nezahajovala letošní školní rok. Přišla o pár dnů později, protože reprezentovala spolu se svou kamarádkou Denisou Českou republiku v mažoretkovém sportu na Mistrovství Evropy ve Francii. Děvčata se v těžké konkurenci neztratila a obsadila krásné třetí místo. Gratulujeme!

 


 

Brněnské podzemí – Kostnice

Cestu do Brna na natáčení v České televizi jsme využili také k návštěvě brněnské kostnice, která se nachází nedaleko kostela sv. Jakuba. Tato kostnice je druhou největší v Evropě. Návštěva unikátního prostoru s ostatky 50 tisíc těl nás velmi zaujala.
 

     

 


 

Věříš si?

Hned druhý den školního roku 4.9.2012 jsme se vydali na cesty. Zúčastnili jsme se natáčení soutěžního pořadu „ Věříš si?“ ve studiu České televize Brno. Původně jsme jeli povzbuzovat svého spolužáka Martina ze třídy 8.A, ale jelikož nepřijela jedna soutěžící , zaskočila za ni Katka Buchlovská z naší třídy. Povzbuzování se tedy soustředilo na dva žáky z naší školy. Katka soutěží procházela se střídavými úspěchy i neúspěchy, ale v závěrečné disciplíně- Virtuální hra dobře vsadila své body a tuto vyhrála. Tím získala 50 bodů, které ji posunuly na první místo. Stala se nečekanou vítězkou celé soutěže. V superfinále (hodu šipek na terč) si vedla výborně a vyhrála počítačovou hru. Gratulujeme!!!
Poděkování patří i Martinovi, který se přihlásil do soutěže, a díky němu jsme se mohli podívat do studia, nahlédnout do zákulisí natáčení televizních pořadů.

 

     

 

     

 


 

Zahájení školního roku

3. 9. 2012 jsme se opět sešli po prázdninách v sále kulturního domu. Po slavnostním zahájení a přivítání prvňáčků jsme spěchali do školy. Ve školním roce 2012/2013 jsou z nás už osmáci, téměř nejstarší žáci školy. Přibyly nám nové předměty, ale také odpolední vyučování, ubyli spolužáci.
Všichni jsme se rádi viděli a už se těšíme na další společně prožitý rok, který bude určitě nejen o školních povinnostech, ale také o spoustě nezapomenutelných zážitků nejen ve školních lavicích.