Výlet – Olomouc
Poslední měsíce školního roku bývají spojeny se školními výlety. My jsme se letos rozhodli, že pořádně prozkoumáme centrum Hané – město Olomouc. K cestě jsme přitom využili spoje ČSAD Kyjov a Českých drah. Zvláště doprava vlakem spojená s několika přestupy všechny zaujala. Olomouc nás přivítala slunečným počasím, takže úspěch výletu byl předem zaručen. V průběhu dne jsme tak prošmejdili téměř všechny místní pamětihodnosti a další zajímavá místa. Prostě, Olomouc i výlet jsme si užili!!!!!!!!

 

        

 

        

 

        

 

        
 Projektový den – téma naší třídy: Kultura ve Ždánicích

 

        

 

  

 


 

Ziggy Horváth a kapela Rebel band
O tom, že kulturní akce v základních školách nemusejí být nudné, ale naopak velmi pohodové, jsme se přesvědčili při vystoupení folkrockového zpěváka Ziggyho Horvátha, který to ve Ždánicích „rozjel na plné pecky.“ V pořadu „Hledáme svůj styl“ nám se svými „parťáky“ představil různé hudební žánry a interprety. Koncert Rebel bandu měl velký úspěch.

 

        

 

        
 


 

Aquapark v Uherském Hradišti
26. dubna jsme opět po půl roce vyjeli za příjemným čvachtáním, rochněním a skotačením…

 

        
 


 

 

Flóra Olomouc
Tak jako každý rok i letos zamířili žáci osmých tříd na tradiční exkurzi do hanácké metropole. Čekala je nádherná, skvostně nazdobená výstava květin, jarní Flóra.

 

        

 

        

 

        

 


 

Nový nábytek v naší kmenové učebně
Po návratu z jarních prázdnin na nás ve škole čekalo milé překvapení.
Přišli jsme do krásné, úplně nové třídy. Jak to? Prostě máme nové nastavitelné lavice a židle!!!!!
Vedení školy móóóc děkujeme!


  

 


 

Recitační soutěž
Ve školním kole této soutěže nás reprezentovaly G.Vajová a K. Konečná. I když se tentokrát na stupně vítězů nevešly, patří jim právem dík.


        

 


 

Bilance 1. pololetí
V prvním pololetí školního roku 2012/2013 jsme neřešili žádné zásadní problémy s chováním a měli jsme tyto výsledky:
4x prospěl/la s vyznamenáním, z toho 2x samé výborné (Dolínková, Duroňová)
15x prospěl/la
Určitě je ale co zlepšovat!!!!!!


31. ledna 2013 jsme se rozloučili s naším spolužákem Janem Svobodou, který se s rodinou přestěhoval do dalekého Rumburka.
 

 


 

Společenský ples s polonézou žáků MZŠ
Žáci 8. tříd a 9. ročníku nacvičili pod vedením p.uč.Hrdé a Duroňové polonézu, se kterou se 12. ledna 2013 předvedli na Společenském plese.
Určitě je potěšitelné, že zástupci naší třídy měli mezi tanečníky převahu!!!!!
 

        

 

        

 

        

 


 

Vánoční koncert 2012
S kalendářním rokem 2012 jsme se rozloučili v sále kulturního domu na koncertě žáků místní ZUŠ. Také naše třída tu měla své zástupce – hudebníky – sourozence Duroňovy.

 

        

 

        
 


 

Mikulášská obchůzka 2012
Mikuláš s anděly a čerty nás navštívil zrovna v chemické pracovně a o humorné situace rozhodně nebyla nouze…


        

 

        

 

        

 


 

Aquapark Uherské Hradiště

Koupání, plavání, čvachtání a máčení dne 2. listopadu v Uherském Hradišti - společně s dalšími žáky druhého stupně…


        

 


 

Výchovný koncert Hudební školy Klára

Těsně před podzimními prázdninami naši školu navštívil žesťový kvartet, aby nás v pořadu „Od baroka k dnešku“ provedl hudební říší. V průběhu vystoupení jsme si tak zopakovali některé poznatky z hudebních dějin, zároveň jsme vyslechli zajímavé hudební ukázky v úpravě pro 2 trubky, pozoun a tubu.

        

 

        

 


 

Scapinova šibalství – Mahenovo divadlo

V úterý 23. října jsme se jeli podívat do Mahenova divadla na Moliérovu komedii Scapinova šibalství.
Představení se nám velmi líbilo, protože bylo plné humoru. Zvláště nás pak zaujaly zajímavé zápletky a překvapivé závěrečné rozuzlení.
Už se těšíme na další společné zážitky!
 

        

 

        

 

        

 


 

EXKURZE – Brno - 4. 9. 2012

První zářijové úterý jsme se vydali do Brna na natáčení soutěžního pořadu „Věříš si?“. V průběhu odpoledne jsme toho ale stihli mnohem víc. Nejdříve jsme si prohlédli majestátní gotický kostel svatého Jakuba, poté jsme sestoupili do nedaleké, nedávno otevřené, kostnice, jež skrývá na padesát tisíc kosterních pozůstatků z dob dávno minulých a je tak druhou největší v Evropě. Odtud jsme již zamířili do studia České televize na slibované natáčení.

 

     

 

     

 


 

Čtyři soutěžící, čtyři disciplíny a čtyři příležitosti, jak vyzrát nad soupeři a strhnout přízeň štěstěny na svou stranu - to je zábavně poučná soutěž Věříš si? Já jsem se do téhle soutěže dostal náhodou. Díval jsem se na TV a tenhle pořad mě zaujal. Podíval jsem se na internet a zjistil jsem, že se můžu i já přihlásit. Víceméně z legrace jsem to zkusil a hle - vybrali mě! Jak jsem na začátku napsal, soutěž se skládá se čtyř disciplín: Zahřívačka ,Triatlon, Tři z devíti a Virtuální hra. Zahřívačka- to jsou 3 jednoduché otázky z různých oborů (např. naši prezidenti, fotbal a spisovatelé). V triatlonu zase musíte splnit tři disciplíny: veslování na trenažéru nebo jinou fyzickou zátěž, vyřešení hádanky poslepu a rozřešení různých druhů hlavolamu. V disciplíně Tři z devíti budou vybrány tři různé obory pro vědomostní soutěž. Dostanete otázky, na něž budete muset v časovém limitu pěti vteřin správně odpovědět. Ve Virtuální hře se soutěží na herní konzoli Nintendo Wii například ve stolním tenisu, šermu, nebo bowlingu. Tentokrát mě přijdou povzbudit i mí spolužáci z osmých tříd MZŠ. Doufám, že budou fandit stejně hlasitě, jako když si „tiše povídáme“ o přestávkách. Budu se snažit, abych v soutěži obstál co nejlépe. Vy se pak na televizní záznam „Věříš si?“ můžete podívat 17. 10. 2012 v odpoledních hodinách na stanici ČT1.
Martin Duroň, žák 8. A

My už ovšem víme, jak celé to klání dopadlo. Ještě před začátkem ale došlo k jednomu překvapení. Nedostavila se totiž jedna přihlášená soutěžící, a tak nás produkční požádala, abychom z našich řad vybrali jednu dívku-náhradnici. Na scénu se tak dostala Katka Buchlovská z paralelní „osmičky“, která se v tu chvíli stala soupeřkou Martina a dalších dvou vrstevníků. A počínala si opravdu výborně! Po počátečním pomalejším rozjezdu „nabrala dech“ a nakonec soutěž vyhrála. A co Martin? Snažil se, bojoval, ovšem evidentně neměl svůj den, a tak na medailové pozice nedosáhl.

 

     

 

     

 


 

Školní rok 2012/2013

Tak už jsme v 8. třídě. Náš nový třídní učitel se jmenuje Pavel Fraj. Známe ho již z dřívějších let, protože nás učil dějepis a hudební výchovu. Na začátku letošního školního roku vystřídal bývalou třídní učitelku Jaroslavu Zajdákovou.
Naši útulnou a hezky vyzdobenou třídu najdete v přízemí uprostřed. Chodí do ní celkem 19 žáků, z toho 9 dívek a 10 chlapců.
V průběhu minulých školních let jsme se zúčastňovali řady akcí a ani letos nechceme zůstat pozadu.